Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1137 Wątki)

Ssak kontra gryzoń

Data utworzenia : 2014-09-09 09:33 | Ostatni komentarz 2014-10-08 21:37

kusia_ss

6393 Odsłony
33 Komentarze

Dziewczyny, czy jest skuteczny sposób by kilkumiesięczne uzębione niemowlę nie gryzło brodawek?! Starsza córka w wieku 9 miesięcy miała 8 zębów i gryzła tak, że mleko leciało z krwią. Odciąganie mleka laktatorem i podawanie go w butelce nie pomagało bo brodawki były poranione i pogryzione tak, że rany nie chciały się goić. Musiałam więc z karmienia zrezygnować. U młodszej córki, która ma obecnie 9 miesięcy i 3 zęby też zauważam tendencję do gryzienia. Pytanie brzmi jak przekonać dziecko do tego by nie gryzło? Przy karmieniu ja płaczę bo boli a mała płacze bo ugryzła. Założyłam sobie, że będę karmić minimum do roku ale jak tak dalej będzie to plany ulegną weryfikacji....

2014-10-08 21:37

jeszcze na szczęście poranione nie są, a nakładki tak czy siak odpadają, bo mój ich nie akceptuje. Jak nie przestanie gryźć to kesynie butelka wchodzi w grę, bo innego pomysłu juz nie mam....

2014-10-08 20:24

Kasik jak piersi będą już poranione to będziesz musiała zastosować nakładki lub karmić odciągniętym pokarmem. Mnie akurat mój młody nie gryzie, ale bratowa też przechodziła taki okres, że musiała korzystać z nakładek.

2014-10-08 09:48

kasik dla mojej młodej pierś to najlepszy gryzeczek na świcie... widocznie twój synek też docenia to zastosowanie piersi ;) jedno jest pewne - trzeba to przetrwać! U mnie jak już wspomniałam, gryzienie następuje rzutami. Raz gryzie bardziej, raz mniej. Ewidentnie jest to połączone z ząbkowaniem.

2014-10-08 09:09

Kurcze Kusia, to nieciekawie jest...nie pocieszająca perspektywa.... U mojego już widać górne jedynki, ale jeszcze się nie przebiły, więc może dlatego tak gryzie? nie wiem juz co mam robić, bo aż mam stracha karmić go piersią,, bo nie wiem kiedy ugryzie.. :-(

2014-10-08 09:01

kasik pomogło na chwile :> Gryzła jak wychodziły dolne jedynki, zęby wyszły przestała gryźć. Wychodziły górne, dalej zaczęło się kąsanie. Wyszły górne - spokój. Teraz znowu zaczyna gryźć i tarmosić moje biedne cycuszki :( Zauważam ścisły związek miedzy swędzeniem dziąseł a nasilonym gryzieniem. Jak syknę z bólu i zaklnę pod nosem to później mała patrzy takim przepraszającym wzrokiem... No i dalej podaję jej pierś, chociaż wiem, że pewnie znowu mnie ukąsi... U nas butelka nie wchodzi w grę - Nastka bierze wszystko więc albo pierś albo nic.

2014-10-08 08:26

Dziewczyny mój zacząl gryźć niemiłosiernie... Ma 9mc, dwie dolne jedynki i teraz wyjdą mu górne, ale coś przebić się nie chcą.... Próbowalam wczoraj z maścią i nic.... On jak pije to zaciska mocno i gryzie i się uśmiecha, a jak mu zabieram pierś to płacze.... Jak tak dalej będzie to przejdę na butelke, bo ból jest okropny.. Kussia co u Ciebie pomogło? z moim nie da się porozmawiać, bo przecież nie zrozumie jak mu wytłumacze... :-( :-(

2014-09-17 13:39

Moj miał 4miesiace jak wyszły mu dolne jedynki. Podgryzał ale im starszy był tym zmieniała się częstotliwość i w końcu gryzł przy każdym jedzeniu. Groziłam mu palcem zabierałam pierś mówiłam że nie wolno a i tak to robił aż nie zaczęły mu wychodzić górne jedynki. Wtedy tak go to bolało że przestał gryźć

2014-09-13 19:35

moje "rozmowy" przynoszą chyba skutek.. ale nie chcę zapeszać :)