Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Nocne karmienie

Data utworzenia : 2013-10-17 23:37 | Ostatni komentarz 2014-02-18 10:02

SamantKa

7330 Odsłony
17 Komentarze

Kiedy mogę zrezygnować z nocnego karmienia? Mój synek ma 10 tygodni i już nie budzi się w nocy na jedzenie - podaje mu mleko przez sen i zjada około 60 ml mleka (karmię z butelki swoim mlekiem) a potem przestaje ssać. Gdy rozbudziłam go kilka razy, to już w ogóle nie chciał jeść.

2013-10-18 17:14

Mój syn od samego urodzenia przesypiał noce. Na początku podawałam mu moje mleko z butelki potem już później wstawałam w nocy aby odciągnąć pokarm laktatorem

2013-10-18 15:40

Kacper robi to samo . Woda pluje , herbatka również a jak dam mleczko nawet bardzo rozcieczone to pije i spi dalej . Chciałabym aby budził sie o tej 24 ostatni raz i spal do tej 7

2013-10-18 15:31

Też na początku musiałam synka budzić w nocy co 3 godziny, jak już ładnie przybierał na wadze pediatra kazała zaprzestać ale mały i tak budził się w nocy min. dwa razy tak do 10 miesiąca kiedy zaczęłam odstawiać go od piersi. Karmienie nocne jest dość istotne raz że w nocy pokarm jest bardziej wartościowy a dwa dzięki nocnym karmieniom utrzymuje się laktacja. Mojej sąsiadki córka budzi się dwa razy o 23 i o 4 rano na butlę z mm a ma 2,5 latka. Sąsiadka próbowała juz podawać wodę lub ignorować małą ale wtedy wpadała w taki krzyk, że nie dało rady i karmi dalej :)

2013-10-18 15:10

moja córeczka jadła w nocy do roku czasu

2013-10-18 15:04

Carol86 masz racje , że mleczko w piersi w nocy jest bardziej wartosciowe i jesli ktos karmi wlasnie peirsia to powinien w nocy karmic jak najdluzej . Natomiast ja karmie MM i wolalabym aby karmienie nocne się skonczylo ...

2013-10-18 14:26

Oj a ja czasami chodze jak jakies zombie bo maly mi sie budzi, chociaz dzis znowu spal do 4.30, ale mi jak sie budzi to daje piers i juz... Mimo niewyspania to wole jak sie budzi bo opróżnia piers i zdrowiej rośnie bo wiadomo, ze nocne mleko lepsze niz dzienne i bardziej treściwe...

2013-10-18 12:26

Może tez byc tak ze za jakis czas odmieni mu sie i zacznie na to karmienie nocne sie budzic , na razie jest malutki . Kacper od pierwszych dni probował przesypiac cala noc , ale wiadomo ze nie moglam mu na to pozwolic i go wybudzałam sama . o 19 kolacyjka potem dopiero o 24 go budzilam o 3 i o 6 . No i tak mu sie to przyjelo ze do teraz budzi sie mniej wiecej w tych godz i nic innego nie wypije poza mleczkiem . Położna zaleciła przynajmniej do 3 msc tak wybudzac , potem jesli nie bedzie sie budzil to znaaczy ze glodny nie jest . Jedynym warunkiem do zaprzestania wybudzania jest zdrowe ,dobrze rozwijajace i przybierajace na wadze dziecko :)

2013-10-18 10:46

Nasz pediatra mówił,że jak dziecko ładnie przybiera i systematycznie to nie trzeba wybudzać.Ja musiałam bo miała małe przyrosty,ale cieżko ją było w nocy nakarmić bo trochę popila i zaraz się odwracała i spała dalej,taki śpioszek z niej był od początku:)