Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1139 Wątki)

Ile na raz mleka dla 2-tygodniowego dziecka?

Data utworzenia : 2014-08-16 21:13 | Ostatni komentarz 2014-08-21 21:51

konto usunięte

15312 Odsłony
55 Komentarze

Witam serdecznie! mam nadzieję,że nie powieliłam wątku,ale nic takiego nie mogłam znaleźć! mam dwutygodniową córeczkę i nie wiem ile mleka mogę jej podać na raz? karmię co prawda piersią,ale dzisiaj ściągnęłam pokarm do butelki z ciekawości,żeby zobaczyć,jak mała będzie piła.. ściągnęłam 150 ml,bo mam bardzo dużo mleczka i Judytka wypiła aż 110ml na raz praktycznie,z jedną przerwą na dosłowne odbicie.. czy to nie jest jak na nią za dużo?chciałam sie dowiedzieć,jak zwiększać ewentualne porcje z wiekiem? Mam taki mały problem,bo kiedy mała ssie pierś,to rzadko kiedy odbije po jedzeniu,a potem ulewa,czasem nawet większe ilości,widać,że brzuszek ją męczy..

2014-08-16 22:54

Nie martw się kolki nie robią się od ilości wypitego mleka. Tak na prawdę przyczyna ich powstawania nie jest do końca jasna.

2014-08-16 22:50

no,to jestem trochę spokojniejsza :D bałam sie po prostu,żeby nie przekarmić małej..żeby jej potem brzuszek nie bolał! bo te jej oczka mówią wszystko,jak miała kolkę,to serce mi pękało! tak bardzo musiało ją boleć,a ja miałam straszne wyrzuty sumienia,ze zjadam coś nie tak,albo nie wiadomo gdzie błąd popełniłam! ale myślę,że jeśli ktoś stara sie być dobrą matką,to zawsze będzie miał takie dylematy :) same doskonale zapewne o tym wiecie :)

2014-08-16 22:07

Madziu, dziewczyny mają rację..Dziecko zje tyle ile mu potrzeba, a jeśli nawet zje za dużo i potem mu się to uleje, to nie ma powodu do paniki..Franek pije mleka z cyca tyle ile chce, właśnie dlatego to się nazywa karmienie na żądanie:-) Dziecko samo siebie nie zagłodzi, nie ma takiej możliwości. Mój Franek nieraz zwymiotował bo się opił mleka za.dużo....Położna mówiła, że to całkowicie normalne. Jeśli Judytka pomimo wypiciu takiej ilości mleka płakała i ssała rączki to oznacza, że nadal była głodna. Ja początkowo też si martwiłam czemu on tyle ssie z piersi, ale przystawiałam go tak często jak tego chciał:-) Dziś ma 8mc i na grubaska nie wygląda:-)

2014-08-16 21:59

Dokładnie Madziu, nie odstawiaj jej na siłę bo tylko będzie płacz, a za chwilę znowu będzie głodna.

2014-08-16 21:55

No własnie gdzieś też słyszałam,że powinna jeść tyle ile sama potrzebuje! tym bardziej,że jak odstawiłam ją od butelki,to był płacz i ssanie rączki,że jeszcze chce! nie chcę jej opychać,ale jednak właśnie to jest to,że może sama tyle potrzebuje to tyle wypije??

2014-08-16 21:28

Dziecka karmionego piersią nie trzeba ograniczać. Może pić tyle ile chce. A z wiekiem samo zacznie sobie zwiększać porcje wedle swoich zapotrzebowań. Z tym ulewaniem to normalne u dzieci. Mają jeszcze nie do końca wykształcony układ pokarmowy i mleczko się cofa. Możesz po piciu zawsze dawać ją do odbicia i dodatkowo podnieść łóżeczko o 10-15 stopni ze strony główki, wystarczy, że pod nóżki łóżeczka włożysz kilka książek. Gdy mój był w wieku twojej córki to też pił po ponad 100ml. Według mnie dziecko karmione pokarmem matki może pić tyle ile chce. Ja przynajmniej tak robiłam i młody nigdy nadwagi nie miał. Teraz nadal karmię go piersią może właśnie dla tego, że nigdy go nie ograniczałam.

2014-08-16 21:24

Pokarm z piersi lczy sie inaczej niz sztuczne. Nie wiadomo do konca ile kalorii ma to mleczko, a tez piers powinno dawac sie na zadanie. Wydaje mi sie ze 110ml to jednak dosc sporo, a coreczka ulewala pozniej, po takiej porcji? Jesli tak to dalabym mniej nastepnym razem, ale tez jest tak ze jak dajesz piers to nigdy nie wiesz ile wypilo.