Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1146 Wątki)

Problemy z laktacją po 16 miesiącach karmienia.

Data utworzenia : 2014-08-06 22:27 | Ostatni komentarz 2016-07-29 10:44

Beata74

7735 Odsłony
41 Komentarze

Mój syn ma już prawie 17 miesięcy. Karmię go tylko wieczorem, w nocy i rano po przebudzeniu. Tydzień temu szkrab rano co chwilę chciał pić. Skończyło się na piątym przystawieniu do piersi. Nigdy taka sytuacja nie miała w naszym przypadku miejsca. Postanowiłam skorzystać z laktatora i sprawdzić ile mam pokarmu. Okazało się, że z wielkim kłopotem odciągnęłam 5 ml. Tego samego dnia zaczęłam pobudzać laktacje laktatorem i z dnia na dzień udawało mi się odciągnąć coraz więcej. Ale nie wiem czy wystarczająco dużo bo moja laktacja zatrzymała sie na 50 ml. Wczoraj miałam kolejny problem odciągałam 2h z dwóch piersi do butelki trafiło 20ml. Dzisiaj kolejne odbicie w górę 50ml z jednej piersi. Czy 50ml wystarczy mojemu dziecku, czy może mam go po karmieniu piersią dokarmiać mm? Przyznam się, że wczoraj już nie wytrzymałam i po piersi dałam dziecku 100ml mm. Butelka w migu była opróżniona. Dodatkowo piję Femaltiker choć nie wiem czy on pomaga. Co jeszcze mogę zrobić, żeby mleka w piersiach było więcej?

2014-08-07 08:24

Beata a może po prostu pokarm sam zanika. Niektóre matki w tym wieku po prostu odstawiają brzdąca od piersi bo on je już prawie wszystko. A mleko zamieniają np. na jogurty. Jeśli nadal chcesz karmić swoim mlekiem to przystawiaj dziecko do piersi tak często jak tego chce, nie podawaj mm a po kilku dniach dziecko samo "wyprodukuje" tyle pokarmu ile mu nadal potrzeba. W ostateczności odciągaj pokarm co 3 godz tylko przy takim dużym dziecku jest prawdopodobieństwo ze możesz tego mleka za pomocą laktatora wyprodukować więcej nic maluch zje i mogą być zastoje.