Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1137 Wątki)

Synek nie chce jeśc z piersi

Data utworzenia : 2014-08-06 10:15 | Ostatni komentarz 2014-10-02 17:10

Agusia8

6475 Odsłony
25 Komentarze

Witam!Mam problem,mój synek nie chce jeśc z piersi.Przykładając go do piersi,possie chwilkę,oderwie sie od sutka i zaraz znowu ssie ale tylko kilka sekund.Dużo pokarmu mam dlatego wcześniej troszke odciągam żeby za szybko mu nie leciało,ale to nic nie daje bo dalej to samo.Odciągam pokarm do butelki i z butelki je,a tak barzdo bym chciała karmić piersią,nie chce żeby pokarm mi zanikł,bo wiem że jeśli nie będe karmiła piersia tylko ciagle odciagala to pokarmu długo nie będę miała.A już synek ma miesiąc.Już coraz mnie pokarmu mam,zawsze jak odciągałam to dużo pokarmu miałam a teraz mam coraz mniej.Pomóżcie!

2014-10-02 17:10

widziałam, że już polecano nakładki do karmienia - u mnie zdają egzamin na 6+, karmię synka pół roku i tylko przez nie (miałam zbyt płaskie brodawki i syn nie chciał się chwycić, a nie pozwoliłam mu dać mieszanki w szpitalu). a butelkę odradzam, naprawdę. nawet jako sposób podania odciągniętego mleka, to jedynie przyzwyczai dziecko do łatwiejszego ssania, przy którym się nie namęczy, więc od razu wiadomo, że wybierze butlę.

2014-10-02 15:34

Patrycja tak jak mowi kusia jeśli chcesz mieć więcej pokarmu przystawiaj często dziecko a jeśli ono nie chce ssac a chcesz karmic czy to piersią czy tez swoim odciagnietym mlekiem to odciągaj pokarm co 3 godz w dzień i co 4 w nocy w celu zwiększenia jego produkcji. Polecam laktator lovi ja mam akurat elektryczny i nic nie boli szybko się sciaga. Z elektrycznego można zrobić tez reczny ale ja tylko raz sciagalam recznym lovi i tez nic mnie nie bolało. Może jakiś kiepski masz laktator. A to ze po urodzeniu dziecka ma się mało pokarmu to zupełnie normalne bo taki maluch zjada na jedna porcje ok 5-10 ml to dlatego nie ma się pokarmu od razu nie wiadomo ile. Dziecko czestym ssaniem samo wyrabia sobie ilość pokarmu i w ten sposób nie ma się go na zapas bo tak się nie da a jeśli jest go za mało to dziecko odruchowo będzie chciało jesc częściej aby zwiekszyc sobie jego ilość. A może problemem jest to ze pokarm leci za wolno lub za szybko i maluch dlatego placze. A probowalas jakiejś innej pozycji.

2014-10-02 15:03

Partycja pokarmu jest mniej bo rzadziej go odciągasz. Istnieje ścisła zależność - by mleka było dużo piersi trzeb pobudzać - albo laktatorem albo ręcznie a już najlepszym sposobem jest częste przystawianie dziecka.

2014-10-02 12:12

Mam ten sam problem co autorka Agata tyle że Synek ma 2 miesiące i dokarmiam go butelką ze smoczkiem LOVI (wspierającym naturalne karmienie) bo przy piersi zaczyna płakać po chwili ssania lub nawet nie zacząwszy ssać... tyle że przy odciąganiu piersi mnie bardzo bolą i coraz rzadziej odciągam ... wspomnę również że od początku mam mało pokarmu ...

2014-08-13 16:57

Agusia u mnie było podobnie! okazało się,że mam za krótkie brodawki sutkowe i mała nie mogła uchwycić,a jak już chwyciła,to chwilę possała i sutek sie wyślizgnął! bardzo pomogła mi pozycja leżąca-na płasko! tak,żeby pierś podawać dziecku nie od góry,tylko na wprost!no i na siłę wyciągać sutek..obolała byłam przez to jak cholerka,ale dałam radę i mała wcina bez problemu :)

2014-08-12 13:24

Będzie dobrze, trzymam kciuki:) cieszę się że są postępy:)

2014-08-11 19:24

Agusiu brawo :)

2014-08-11 16:29

Agusia super ze jest lepiej i nie poddawaj się zawsze są jakieś kryzysy ale w grupie łatwiej je zwalczyć:)