Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1140 Wątki)

pobudzenie laktacji

Data utworzenia : 2014-08-06 09:44 | Ostatni komentarz 2014-08-25 08:58

bogusiasss

8032 Odsłony
40 Komentarze

i jeszcze mam jedno pytanie . Czy na każdym etapie laktacji można ją pobudzić , aby więcej mleczka się produkowało i jak ???

2014-08-25 08:58

Ja wlasnie robilam tak jak napisala pani doktor ,przystawialam synka a po karmieniu piersia odciagalam mimo czasem lecialo juz malo co, ale juz w pierwszym miesiacu mialam malo co mlela a karmilam 4mc ale tez mialam najtanszy lakrator.

2014-08-24 18:45

Witam, o pobudzaniu laktacji pisałam tu już wielokrotnie, o tym, że przy miesiączce mleka może być mniej również. Na początku cyklu są aktywne hormony z grupy estrogenów, to powoduje nieco mniejszą produkcję mleka. W drugiej części cyklu dominują progestageny, które powodują, że mleka jest więcej. Proszę przystawiać dziecko tyle, ile sobie życzy, a po karmieniach jeszcze przez 3-5 minut "podłączyć się" do laktatora. Czyli włączyć funkcję odciągania i przez kilka minut ciągnąć, nawet jeśli nic nie leci. Wtedy będzie sygnał do mózgu, że pokarmu trzeba więcej. Tylko polecam nie przesadzić z tą stymulacją, bo w drugiej połowie cyklu się samoistnie zwiększy laktacja i może się okazać, że mleka jest dla odmiany za dużo. A potem będzie znowu mniej itd. Można sobie też kupić i stosować preparat Femaltiker, to jest ekstrakt słodu jęczmiennego, który ma działanie wspomagające laktację.

2014-08-09 23:34

Bogusiu jeśli dziecko nie lubi butelki to mleko możesz mu podać ze specjalnego kubeczka do karmienia. Nie zaburza on odruchu ssania. Taki kubeczek to po prostu zakrętka od butelki lovi. Sposób w jaki powinno się karmić z tego kubeczka jest dokładnie pokazany w tym filmiku : https://www.youtube.com/watch?v=8JdXrzsXVwg#t=243

2014-08-09 14:33

Dzięki dziewczyny za rady z każdej skorzystam , ale chyba to czas i konsekwencja załatwi sprawę :)

2014-08-09 11:47

Dziecko na początku nie wie co to łyżeczka. Nie wkładaj jej na siłę do buzi. Połóż ją na dolnej wardze i pozwól, żeby dziecko dziecko mogło ssać.

2014-08-09 10:39

U nas to wypychanie jedzenia jezykiem trwalo kilkaa tygodni, wiec musisz sie uzbroic w cierpliwosc:)

2014-08-08 21:39

Bogusiu nie martw się. Pamiętaj, że dziecko wyczuwa to, że się denerwujesz.

2014-08-08 21:38

Też mam taką nadzieje :)