Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1139 Wątki)

brak apetytu a szczepienie na rotawirusa

Data utworzenia : 2014-08-01 16:29 | Ostatni komentarz 2014-08-25 09:38

bogusiasss

24716 Odsłony
9 Komentarze

Moja córeczka jak skończyła 3 miesiące dostała 1 dawkę szczepionki na rota wirusa i drugą dawkę 5 w 1. I zaczął się problem przestała jeść , karmienie trwała ok 3 min i ani sekundy więcej tylko ssała pierś , przez 3 dni straciła na wadze 70 g i ja nic nie mogłam ściągnąć pomimo picia herbatek wody itp , we wtorek pod koniec 4 miesiąca miała 2 dawkę szczepionki na rota wirusa plus 3 dawkę 5 w 1 i problem się pojawił znowu brak apetytu jedzenie trwa 1, 5 min albo w ogóle nie chce jeść , tylko ssie pierś , nic nie omeg ściągnąć . Bardzo NIE chce przejść na sztuczne mleko .

2014-08-25 09:38

Ja bym właśnie poczekała kilka dni i obserwowała, a jeżeli problem by trwał poszłabym do pediatry. Jeżeli nie chce butelki to jeszcze bym spróbowała łyżeczką lub kubeczkiem podać mleko. Będzie dobrze, nie stresuj się bo to może zanurzyć laktację, a poza tym dzieci wyczuwają nasze emocje więc gdy mama jest szczęśliwa dziecko również.

2014-08-24 18:08

Witam, Szczepionki mogą mieć takie działanie czasem, że dziecko jest właśnie nieco "marudne", trochę ma stan podgorączkowy, trochę nie chce jeść. Trzeba cierpliwie proponować pierś albo odciągnięte mleko, spróbować innej pozycji, czy spróbować nakarmić "na śpiocha". Ja rozumiem, że problem pomiędzy kolejnymi dawkami szczepionki ustąpił samoistnie po kilku dniach? Jeśli tak, a po kolejnej dawce się to powtórzyło, to pewnie jest to reakcja na szczepienie. Jeżeli takie coś by się utrzymywało więcej niż 3 dni, to warto wówczas zasięgnąć porady pediatry, czy nie dzieje się coś dodatkowego.

2014-08-02 16:00

Myślę, że to przez szczepionkę.. mój synek miał podobnie nie chciał po szczepiące pić mleczka i ogólnie nie miał apetytu.. wolał pić wodę.. martwiłam się, że głodny będzie ale jak przychodził wieczór potrafił wypić 2x tyle co zazwyczaj.. po kilku dniach wszystko wróciło do normy i waga również..

2014-08-02 13:34

Bogusia pewnie jak bierzesz laktator do ręki to się denerwujesz, że znowu nic nie poleci. Kryzys to raczej nie jest bo wtedy dziecko wisi na piersi prawie cały dzień.

2014-08-02 10:55

Gdyby to był kryzys to z butli by wypijała szybko jak smok z głodu...

2014-08-02 10:49

tylko , że ja nic nie mogę ściągnąć w zamrażalniku mam rezerwy , i daje jej to tylko , że ona w ogóle nie chce zassać butelki wypycha ją językiem. Butelkę z moim mlekiem dostawała bardzo sporadycznie jak ja byłam na uczelni . A teraz w ogóle nie chce z niej jeść . Dziś rano było już trochę lepiej wróciła do swoich 6 min , ale wtedy pamiętam też na weekend było lepiej i się cieszyłam , a od poniedziałku się zaczęło. A może następny kryzys laktacyjny

2014-08-01 23:46

Bogusia, najwaźniejsze to nie panikuj i nie stresuj się. Zastanów się czy nie stresujesz już w momencie, gdy przykładasz córeczkę do piersi. To może powodować blokowanie wypływu mleczka z kanalików. Nim przystawisz córcię do piersi lub spróbujesz odciągnąć laktatorem lub ręcznie weź ciepły prysznic, pomyśl o czymś miłym dla Ciebie. To, że przez kilka dni córcia je gorzej nie oznacza, źe musisz przechodzić na mm. Dzieci mają wahania wagi, dlatego waźymy je raz na mc nie codziennie :). Najważniejsze, byś z powodu przepełnionych piersi nie nabawiła się zastoju czy zapalenia. Dlatego jak radzą też dziewczyny odciągaj trochę mlekcza do uczucia ulgi lub więcej jeśli chcesz i moźesz to mleczko podać córci i zobaczyć teź przy okazji ile wypija. Teraz są też upały więc dzieciaczki bardziej są nastawione na zaspokajanie pragnienia niź picie. Poza tym pamiętaj, że im dziecko starsze tym ssanie jest efektywniejsze i będzie trwać króciej, ake oczywiście nie 1,5 minuty :)

2014-08-01 22:11

Bogusiu spróbuj ściągnąć pokarm i dać jej z butelki ,,,tak jak radzi Beata A co do szczepionki to brak apetytu jak najbardziej może być związany ze szczepionką ,,, dziecko po szczepionce możę mieć gorączkę , marudzić , być ospałe , nadpobudliwe , może nie mieć apetytu a po tej na rota może wystąpić też biegunka . Moja córka miała na rota i też jadła mniej ,,,najważniejsze że ci pije jakiekolwiek płyny ,,, takie wahania mogą trwać dwie całe doby po szczepieniu ...jeśli chodzi o apetyt o nawet 3 doby ,,,z czasem powinno wszystko wrócić do normy :)