Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1138 Wątki)

Zakończenie karmienia a okres

Data utworzenia : 2014-08-01 11:10 | Ostatni komentarz 2014-08-05 22:41

Konto usunięte

34616 Odsłony
11 Komentarze

Witam :) Nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie więc piszę :) Zacznę wiec od pocżątku . Na początku chciałam karmić 6 miesięcy potem rok ale wyszło troche dłużej .Pierwszy okres dostałam gdy mała miała 8 miesięcy i potem dostawałam już regularnie co około 34-35 dni ( takie długie zawsze miałam i w sumie mam cykle . Niecałe dwa tygodnie temu postanowiłam zakończyć karmienie , mała miała wredy 15 miesięcy i 4 dni .Poszło sprawnie bo mała rzadko piła i w sumie wyczułam odpowiedni moment . Okres powinnam dostać około 27 lipca i dalej go brak , a nigdy się nie spóźniał .Przychodził góra w 36 dniu cyklu a dzis już 39 dzien. Czy zakończenie karmienia może być powodem jego opóźnienia ???

2014-08-01 13:36

Po karmieniu tak może być. Okres możesz dostać za kilka dni lub miesięcy. Często jak się karmi i ma się okres to cykle są regularne, a potem po zakończeniu karmienia może być taka przerwa. A ciąży nie podejrzewasz?

2014-08-01 11:39

Ja przy pierwszym dziecku też miałam tamie "skoki", raz okres był raz go nie było...już nawet ciąże podejrzewałam, ale naszczęście się nie potwierdziło:-) Po kilku mc od karmienia wszystko wróciło do normy. Aa, nawet zdarzało się tak, że pierwsza mc po karmieniu trwała tydzień, a następne, jak się pojawiały to trwały 2-3dni.. Jeśli nie podejrzewasz ciąży, to wszystko napewno się wyreguluje:-)

2014-08-01 11:23

Jak się karmi piersią to wszystko jest możliwe ,, można dostać okres a można nie mieć po skończeniu karmienia jeszcze przez długi czas,,, moja siostra karmiła 3 lata a później jeszcze pół roku okresu nie dostała i musiała go wywołać i uregulować tabletkami ,,, Mi się wydaję że ta zmiana u ciebie może być spowodowana zakończeniem karmienia ,,, mogło się coś przestawić o kilka dni ,,, ja bym ci radzila spokojnie poczekać ,,, a poza tym na pewno ty wiesz najlepiej czy w ogóle w grę wchodzi możliwość kolejnej ciąży czy może jakiś problem zdrowotny i stąd brak okresu . Oczywiście każdą opcję należy brać pod uwagę ,,jeśli masz wątpliwości to kup test ciążowy albo po prostu zwyczajnie idż na wizytę do ginekologa aby się upewnić czy wszystko jest w porządku ...