Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1138 Wątki)

Zakończenie karmienia a okres

Data utworzenia : 2014-08-01 11:10 | Ostatni komentarz 2014-08-05 22:41

Konto usunięte

34621 Odsłony
11 Komentarze

Witam :) Nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie więc piszę :) Zacznę wiec od pocżątku . Na początku chciałam karmić 6 miesięcy potem rok ale wyszło troche dłużej .Pierwszy okres dostałam gdy mała miała 8 miesięcy i potem dostawałam już regularnie co około 34-35 dni ( takie długie zawsze miałam i w sumie mam cykle . Niecałe dwa tygodnie temu postanowiłam zakończyć karmienie , mała miała wredy 15 miesięcy i 4 dni .Poszło sprawnie bo mała rzadko piła i w sumie wyczułam odpowiedni moment . Okres powinnam dostać około 27 lipca i dalej go brak , a nigdy się nie spóźniał .Przychodził góra w 36 dniu cyklu a dzis już 39 dzien. Czy zakończenie karmienia może być powodem jego opóźnienia ???

2014-08-05 22:41

Witam, Cykle w okresie laktacji i tuż po odstawieniu bywają różne, można się różnych zawirowań spodziewać. Ale oprócz tego trzeba pamiętać, że różne inne czynniki typu stres, wyjazd, pogoda itd mogą przesuwać termin owulacji i tym samym skrócić czy wydłużyć cykl. Także trudno powiedzieć, co tutaj było przyczyną tego u Pani, dobrze, że się wyjaśniło

2014-08-03 20:30

Postanowiłam zrobić test , wyszła jedna kreseczka w sumie tak jak sie tego spodziewałam .A wieczorem tego samego dnia dostałam okres :) Dzięki dziewczyny , mam nadzieje ze ten wątek przyda się jeszcze innym osobą :)

2014-08-03 12:59

Karmiłaś małą bardzo długo, dlatego gdy szybko zakończyłaś karmienie piersią hormony dały o sobie znać i myślę, że to one są przyczyną braku okresu. Znam przypadek gdzie kobieta po zakończeniu karmienia nie miała okresu przez rok

2014-08-02 21:49

Pierwsze dziecko odstawiłam gdy córa miała 4 miesiące...dosłownie po tygodniu czy dwóch dostałam okres, miesiąc póxniej też a potem....2 miesiące przerwy...o zgrozo podejrzewałam już wszystko i w dzień w którym byłam umówiona do gina dostałam okres. Brzuch mnie pobolewał tez na okres. Teraz synek ma 7 miesięcy i wciąz na piersi, okresu jeszcze nie dostałam.

2014-08-02 09:38

Dziękuje za odpowiedzi :) Wywnioskowałam ze prawdopodobnie to zmiana hormonalna spowodowała jego zatrzymanie . Co do ciąży to raczej uważaliśmy ale wiadomo ze wszystko moze się zdarzyć . Zawsze w dzień okresu pobolewa mnie trochę na dole brzuch a teraz pobolewa od tygodnia wiec niby w każdej chwili moze sie pojawić ale nie musi .

2014-08-01 19:44

Cały cykl menstruacyjny może zmienić jedna błahostka jaką jest np, zmiana klimatu, przeziębienie. Więc odstawienie od piersi i burza hormonów jak najbardziej też zmienią cykl.

2014-08-01 15:24

Karmilas piersią trochę czasu i samo odstawienie od piersi jest dla organizmu wielka zmiana. Tak wiec wszystko sie moze zdarzyć. Na Twoim miejscu nie stresowalabym sie na wyrost, bo to moim zdaniem coś normalnego. Moze tez byc tak ze okres dostaniesz dopiero za miesiąc.

2014-08-01 14:33

No ja miałam taki problem podczas karmienia, że pierwsze cykle miałam po nawet 40 dni.. Zaszłam w ciążę i poronilam przez to, że właśnie myślałam, że znów wydłuża mi się cykl.. Po poronieniu (w tym czasie w sumie straciłam mleko zupełnie) cykle się unormowaly ale gdy chciałam znów zajść w ciążę hormony zaczęły płakać figle i znów cykle były nieregularne. Myślę, że cykl zależny jest jak najbardziej od naszego komfortu i samopoczucia psychicznego - stres i przeróżne sytuacje z nim związane, mogą rozregulowac organizm a po karmieniu musi się też uregulować poziom hormonów, który wraca do okresu jeszcze z przed ciąży; )