Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1138 Wątki)

Problemy z karmieniem, puszczanie i łapanie na nowo piersi

Data utworzenia : 2014-07-30 23:32 | Ostatni komentarz 2014-08-05 22:35

alicja071

36206 Odsłony
27 Komentarze

Witam, Bardzo proszę o opinie eksperta, mam taki problem, iż moja 4 mies córa od ok 2 tygodni bardzo krótko je, ok 2-3 min czasem 4, zależy, po czym puszcza pierś odwraca głowę w drugą stronę, po czym za chwilę znów łąpie pierś possie 2 razy i znów puszcza i odwraca głowę i tak w kółko do momentu aż się zdenerwuje. Ulewa od tego czasu sporo. Są karmienia że nie ulewa nic , są że bardzo dużo, ponadto bardzo mało przybiera w ostatnim czasie ( w ciągu ostatnich 2 tyg 10 g dziennie) Urodziła się 3800, 58 cm, przy wyjściu ze szpitala miała 3500, urodziła się przez cc. Od samego początku czyli 2 dnia jest na piersi, nie dokarmiam jej. tzn od dwóch dni zaczynam podwac kaszke simlac i pierwsze łyżeczki marchewki, ale to dopiero oswajanie z nowymi smakami. Na początku córa przybierała po 22 g później już po ok 16. Skonczyla 4 mies i ma 65 cm i 5850 czyli dolna granica (10 centyl) jak do wzrostu to waży raczej słabo. Nie wiem czym może być spowodowany ten problem puszcania piersi. Ostatnio nie dostawałą nawet butelki (z moim mlekiem) co by mogło jej się pozmieniać . Nie chce także pić wody ani innych herbatek itp., jedynie piers do tej pory wchodzila w gre. Pokarm mysle ze jest bo sprawdzam i leci sporo. Czy być może jest to jakiś refluks i nie chce jesc , ulewa przez to ??? Zadnych innych dolegliwości nie ma , jest pogodna, boli brzucha tez nie ma. nie upomina się o jedzenie raczej sama ja biore co 2,5-3 godziny , chyba ze spi. Noce tez przesypia od 8 do 3-4 czasem do 5 , zależy. Gdybym sama jej nie brala do jedzenia to mam wrazenie ze moglaby jesc nawet co 4h :( Nie wiem o co może chodzic teraz z ta piersią. Martwie się bo słabo przybiera, co robic ?

2014-07-31 07:30

Zgadzam się z LeVusek ,,, że mogą to być powody ,,,, jeszcze coś co mi przychodzi do głowy to to że dziecko może mieć zatkany nosek ,,czasami nawet tego nie widać a dziecko ma trudności z wciągnięciem powietrza przez nos ,,, w takich sytuacjach po prostu puszcza pierś żeby sobie odetchnąć . Zgadzam się co do ilości pokarmu ,,, jak za dużo bądź za mało leci to dzieci także tak robią ,, A co do wagi to tak już jest ,że im dziecko starsze tym przybiera mniej i jest to normalne :)

2014-07-30 23:59

Wiem, że to pytanie do Pani ekspert jednak napisz ę Ci kilka rad z doświadczenia:) 1. Dziecko często zachowuje się tak, gdy pokarm za szybko leci i dzidzia się zadławia, lub 2. dziecko chce sobie coś possac a denerwuje się, że leci z piersi mleko i wolałoby smoczka z ktorego nic nie leci/ 3. Masz za mało pokarmu- może dzidziuś ma skok rozwojowy i potrzebuje więcej mleka , ssie i denerwuje się, że lecą tylko jakieś małe kropelki a chciałby więcej. Przystawiaj wtedy malucha jak najczęściej, żeby pobudzic laktację lub wspomagaj się stymulując piersi laktatorem. Piszesz, że masz dużo pokarmu, bo sprawdzasz i leci...pamiętaj, że tak naprawdę to może byc złudzenie, bo pokarm zawsze z piersi można wycisnąc. On w zasadzie nigdy się nie kończy ale dla dziecka często wypływa zbyt mało. No chyba, że po karmieniu odciagasz sporą ilośc to faktycznie:) 4. Może byc to kolka, gdy dzieko np. nałyka się zbyt dużo powietrza (przy zbyt szybkim wypływie pokarmu). Warto wtedy ściągnąc trochę mleka, tego co leci najmocniej (często samoistnie) 5. Inny powód , również z mozliwością występowania kolek to taki, że może dziecko zbyt krótko ssie każdą z piersi i wypija tylko mleko pierwszej fazy, które jest mlekiem właściwie do zaspokojenia pragnienia. Jest to pokarm rzadki i ma dużo laktozy, która w nadmiarze może powodowac bóle brzuszka a poza tym mleko pierwszej fazy jest mniej kaloryczne niż mleko II fazy, które jest bardziej sycące. Może to powoduje mały przyrost wagi. Co do przyrostu wagi to im dziecko starsze tym mniej przybywa. Mówi się, że niemowle do 3 miesiąca przybywa najwięcej a po tym czasie ok 500 g miesięcznie, więc nie jest chyba tak źle, poza tym waga to cecha też osobliwa, zależna również od genów itp:) tak mi się wydaje przynajmniej:)

2014-07-30 23:43

Takie puszczanie i ponowne chwytanie piersi może wiązać się z zapaleniem ucha. Naciśnij na skrawek ucha i jeśli dziecko dziwnie zareaguje, np. zapłacze, zrobi grymas to będzie znaczyło, że to uszko jest chore. Dodaję zdjęcie z zaznaczonym miejscem na które masz nacisnąć.