Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1138 Wątki)

Problemy z karmieniem, puszczanie i łapanie na nowo piersi

Data utworzenia : 2014-07-30 23:32 | Ostatni komentarz 2014-08-05 22:35

alicja071

36207 Odsłony
27 Komentarze

Witam, Bardzo proszę o opinie eksperta, mam taki problem, iż moja 4 mies córa od ok 2 tygodni bardzo krótko je, ok 2-3 min czasem 4, zależy, po czym puszcza pierś odwraca głowę w drugą stronę, po czym za chwilę znów łąpie pierś possie 2 razy i znów puszcza i odwraca głowę i tak w kółko do momentu aż się zdenerwuje. Ulewa od tego czasu sporo. Są karmienia że nie ulewa nic , są że bardzo dużo, ponadto bardzo mało przybiera w ostatnim czasie ( w ciągu ostatnich 2 tyg 10 g dziennie) Urodziła się 3800, 58 cm, przy wyjściu ze szpitala miała 3500, urodziła się przez cc. Od samego początku czyli 2 dnia jest na piersi, nie dokarmiam jej. tzn od dwóch dni zaczynam podwac kaszke simlac i pierwsze łyżeczki marchewki, ale to dopiero oswajanie z nowymi smakami. Na początku córa przybierała po 22 g później już po ok 16. Skonczyla 4 mies i ma 65 cm i 5850 czyli dolna granica (10 centyl) jak do wzrostu to waży raczej słabo. Nie wiem czym może być spowodowany ten problem puszcania piersi. Ostatnio nie dostawałą nawet butelki (z moim mlekiem) co by mogło jej się pozmieniać . Nie chce także pić wody ani innych herbatek itp., jedynie piers do tej pory wchodzila w gre. Pokarm mysle ze jest bo sprawdzam i leci sporo. Czy być może jest to jakiś refluks i nie chce jesc , ulewa przez to ??? Zadnych innych dolegliwości nie ma , jest pogodna, boli brzucha tez nie ma. nie upomina się o jedzenie raczej sama ja biore co 2,5-3 godziny , chyba ze spi. Noce tez przesypia od 8 do 3-4 czasem do 5 , zależy. Gdybym sama jej nie brala do jedzenia to mam wrazenie ze moglaby jesc nawet co 4h :( Nie wiem o co może chodzic teraz z ta piersią. Martwie się bo słabo przybiera, co robic ?

2014-08-05 22:35

Witam, Mnie się wydaje, że to może być kwestia wieku, tudzież ząbkowania. Oczywiście warto zasięgnąć (o ile jeszcze Pani tego nie zrobiła) porady pediatry, sprawdzić, czy dziecko nie ma jakiejś infekcji - katar, uszy, zakażenie układu moczowego. Jeśli to wszystko jest w porządku, to bym obstawiała, że wszystko dokoła jest bardzo ciekawe, po co sobie głowę jedzeniem zawracać. Wiele Mam walczy z takim problemem, moje własne dziecko też takie numery robiło. Skoro córeczka dobrze je "na śpiocha", to trzeba to wykorzystać, nakarmić ją w nocy ze 2-3 razy, w dzień w czasie drzemki (tak pod koniec, jak już się zaczyna wybudzać, ale w zasadzie jeszcze śpi), no i to co już powtarzałyśmy nie raz - zawsze w tym samym miejscu, bez telefonu, telewizora, radia, głośnych rozmów, otwartego okna itd. Po 3 miesiącu rzeczywiście dzieci zwykle przybierają na wadze wolniej, niemniej powinny się trzymać jednego kanału centylowego, a w każdym razie nie powinien on się radykalnie zmienić (o 2 lub więcej kanały)

2014-08-05 20:06

Mój syn przez upały też słabo przybiera, a nawet mogę powiedzieć że wcale. Alicja jak nakarmisz córkę z jednej piersi to zawsze weź laktator i próbuj odciągać z drugiej. Odciągaj około 10 min nawet jak nic nie poleci. Wtedy dasz sygnał organizmowi, że musi wyprodukować więcej mleczka.

2014-08-05 19:07

NO wlasnie moja cora tez slabo przybiera ostatnio, wlasciwie prawie wcale i zaczynam sie niepokoic;( Ja jutro zrobie badania.

2014-08-05 12:05

Ja to juz tak kombinuje ze wczoraj brałam ja na śnie pod koniec drzemki bo na śnie je lepiej, w nocy potrafi ok 20 minut ssac ale to znów jej sie poprzestawialo wszystko i budziła sie w nocy o 12.30 i pozniej znów po 4 gdzue zazwyczaj budziła sie tylko raz. Wiec juz sama nie wiem .. Z piersi słyszę jak ssie bardziej niż czuje, słyszę takie małe strumyczki tak jak przy laktatorze, No ale co z tego Possie chwile i puszcza, zazwyczaj wtedy nie płacze wiec chyba by płakała gdyby była głodna? Czasem jej sie zdarzy płakać ale tylko czasem. Sinlack podaje łyżeczka nie butelka ale to nie zmienia faktu ze tez nie bardzo chce. A czasem jadła go sporo. Byc moze rzeczywiście nie ma apetytu w te upały No ale to co robic bo upały wciąż trwają a ona przybiera bardzo słabo :( Aha i czasem jak tak puszcza i nie chce jesc np z lewej to daje jej prawa i wtedy je przez chwile np kilka minut ze 3 i puszcza tez ta prawa, No wiec tez mnie to myli bo gdyby nie chciała jesc to by żadnej nie jadła A dzis to tyle ulała ze chyba wszystko co wyssała :(

2014-08-04 22:47

MI sie wydaje, po Twoim opisie, ze problem jest gdzie indziej, nie w ilosci mleka. Moze przez te upaly ma gorszy apetyt, skoro kaszki tez nie chciala. A moze meczy sie przy piersi, dla dziecka to duzy wysilek ssanie piersi.

2014-08-03 22:49

Jeśli masz pewność, że mała faktycznie nic nie zjadła prawie i jesteś pewnia, że w jednej było ok 20 ml i w drugiej ok 20 ml to faktycznie za mało, ale pamiętaj, że przez to, że mała nie ssie to będzie jeszcze mniej. Jak zależy Ci utrzymać laktację ( a powinno) to odciągaj po każdym karmieniu (udanym lub nie) nawet jak już nic nie leci ale tak jak pisała Beata musisz być zrelaksowana i myśleć o dziecku :) no i do picia ten Femaltiker :) piszesz, że mała nie chciała też Sinlacu...może faktycznie to brak apetytu (ząbkowanie, infekcja) a może Sinlac jej nie podchodzi (jest bardzo słodki i mdły) może narazie skup się na mleku i nie podawaj go jeśli nie musisz albo zmieszaj ze zwykłym kleikiem kukurydzianym lub ryżowym, który jest bez cukru, więc "zabierze trochę tą słodycz". Ja tak robiłam ale nieco później zaczęłam :) Musisz też sama zastanowić się czy czujesz jak mała pije, czyli czy mleko Ci faktycznie leci:) Powinnaś czuć takie rozpieranie charakterystyczne w piersiach jak dziecko zassa i wtedy mleko mocno leci i słyszy się jak maluch przełyka, widzi też ruchy żuchwy itp. Pokombinuj jeszcze :)

2014-08-03 22:43

U mnie nadal tak jest czasem ze corka possie i puszcza, ja nie wiem czy ona sie po prostu nie meczy tym ssaniem. Jest goraco, piers goraca, po jedzeniu glowke ma spocona, nie wiem czy to nie jest przyczyna.

2014-08-02 22:18

Moja siostra ma ten sam problem z 3tyg dzieckiem, wiec można się tylko domyślać , zgadzam się z tym co pisała )Lewusek. Ale można się zastanawiać które to:-P mój synek też tak mial to prubowalam wszystkiego,aż w kobci było ok:-P