Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1139 Wątki)

Niechęć do mleka- czy można temu zaradzić?

Data utworzenia : 2014-07-27 19:12 | Ostatni komentarz 2014-08-25 21:42

Marta-1987

12561 Odsłony
72 Komentarze

Wiem ze podobny watek już jest - mleka nie chce pic- tylko ze u nas niechęć do mleka nie jest spowodowana ząbkowaniem. Moje 9 mczne dziecko od około 3 dni nie chce pic mleka. Karmie odciąganym mlekiem, które dziecko zawsze zjadało przed drzemkami i przed snem. Ogólnie musiałam się nagimnastykować, zabawić żeby mleko wypiło no ale piło. Od srody dziecko jest na antybiotyku- zakażenie dróg moczowych- mniej jadło to zrozumiałe i od tego czasu zrezygnowało całkowicie z mleka. W ciągu dnia wcześniej wypijało ok 400 ml teraz ok 100-150 ml na dobe. Po ok 2 dniach antybiotyku i lepszym samopoczuciu córki apetyt wrócił i je już całkiem ładnie tyle ze nie chce mleka. Dzis nawet dosypałam odrobine kakao żeby był inny smak- zadziałało na jeden raz, później corka nie chciała już wypic takiego mleka i zadnego innego. Czy to możliwe żeby sama sobie odstawiła mleko? I czy to jej nie zaszkodzi? Pije chętnie rozcieńczane soki, wode. Chetnie je jogurty i kaszkę mleczna dwa razy dziennie. Nie wiem jak ja mogę przekonać do mleka. Nie jest wina smak mleka bo chciałam podac mm i tez nie podchodzi jej. Próbowałam podać mleko w tej samej butelce co wode i gdy tylko poczuje smak mleka wypycha smoczej jezykiem. Nie wiem czy nadal odciągać pokarm czy po prostu stopniowo to zakończyć ponieważ nie wiem co robić z tym mlekiem, którego zrobiło się już całkiem sporo:( Na jedzenie dziecko nie budzi się w nocy, czy próbować przemycić jeszcze jakos to mleko czy dziecku wystarcza jogurty dla dzieci i kaszka.

2014-07-28 09:27

Na razie podaje jej samą wode do picia bo może to przez ten cukier w soku? Chco i tak jej dość mocno rozcieńczałam sok pól na pól z wodą? przeczekam i za kilka dni znów spróbuje jej podac. Bardzo lubi jogurty i zjada je nad podziw pięknie gdzie przy innych daniach idzie nam gorzej. Ja bardzo lubie mleko i jogurty ale wiadomo każdy jest inny. Tyle że ona nawet jak szła spac mleka się nie napiła a sok z woda wypiła. Próbowałam przelac mleko do niekapka i nie pomogło musiałam ponownie wlac tam sok z woda. W nocy obudziła mi się o 4 nie wiem czy była głodna czy tak po prostu. chciałam dac jej mleko ale zasnęła sama za jakiś czas.

2014-07-28 07:38

Marta, a już Ci pisałam na ogólnym, że mój syn odrzucił mleko ok. roku. Nic nie dało przeczekanie, do dziś mleka nie wypije, ale powiem Wam że ja też samego mleka nie lubie i nie pije.... Zastąpiłam mu mleko jogurtami, piciem kakao, owsianką itp. Może u Ciebie jest podobnie? Nie ma sensu zmuszania do picia mleka skoronie chce, jest wiele innych produktów którymi można je zastąpić.

2014-07-28 06:53

Marto zgadzam się z dziewczynami co do tego że powinnaś dać córce czas .Jeśli chcesz przekonać ja z powrotem do picia mleka to nie załamuj się i próbuj ponownie co jakiś czas ,,,a może w końcu się jej odwidzi i zacznie pić . Może być tak że córka sama sobie mleko odstawiła ale niekoniecznie musi to być to ,,, piszesz że twoja córka jest po antybiotyku a do tego ta pogoda wszyscy wiemy jaka :P ...wysoka gorączka przy przebytej chorobie , zmęczenie , wysoka temperatura ,,,a być może do tego nawet ząbkowanie ...to wszystko może mieć wpływ na brak apetytu na mleko ,,, wiadomo kakao ma słodszy smak i na pewno jej zasmakowało ale jeśli ci zależy na powrocie do mleka to nie musisz próbować :)... powodzenia

2014-07-28 01:18

mamavan ale ja nie karmie piersią bo dziecko z nej zrezygnowało w 4 mcu. Karmie butelka swoim odciagnietym mlekie. No wlasnie nie wiem czy jest to spowodowane tymi upałami. Beata wiem ze mogę mrozic własne mleko tylko mi już brakuje zamrażalnika. U nas w rodzinie tez był taki przypadek ze dziecko w wieku 9 mcy odstawiło mleko tak po prostu i nic nie dało się zrobić. Mleko podawałam w niekapku, pociagnela pare razy a jak poczuła ze to mleko to nie chciała pic. A te smakowe mleka to dla dzieci- nigdy nie spotkałam się z nimi. Ale musze spróbować. Dzis dosypałam jej odrobine kakao i podziałało ale tylko na jeden raz:(

2014-07-28 00:29

Mi się wydaje ze potrzebny jest jej czas . Zastępuj to mleko tak jak tutaj inni ci powiedzieli ale tylko kilka dni a za kilka dni znów spróbuj .To jedna z opcji a druga to postaraj się ją często przystawiać do piersi , bardzo często może przypomni jej się jaka to bliskość i znów mleczko będzie się dobrze kojarzyć . Nie wydaje mi się zeby mała tak po prostu sobie zrezygnowała z mleka , może to też być spowodowane skokiem rozwojowym .

2014-07-27 22:30

NIe jest powiedziane ze dziecko MUSI pic mleko, niektore dzieci po prostu nie chca. Ja na Twoim miejscu sporbowalabym jeszze kilka razy ale z przerwami, moze sprobuj tez podac w kubku doidy np? Albo w niekapku. Sa tez mleka smakowe, moze sprobuj dac takie z Twoim pol na pol? Pokombinowalabym rozne opcje, a jesli sie nie uda to mozesz robic kaszki na mleczku, moze jesc jogurty i nabial w innej postac.

2014-07-27 21:59

Bardzo możliwe ze sama odstawila mleko. Mojej sąsiadki syn tak samo zrobił gdy miał 7 mcy. Zastępowała to kaszkami i innymi takimi... Próbowała wrócić jeszcze do karmienia ale nie było szans. Mały jest juz 4 latkiem jak najbardziej zdrowym ale mleka do tej pory nie wypija. Dzieci są różne...

2014-07-27 20:42

Dziecko raczej powinno w tym wieku jeszcze pić mleczko. Może na kilka dni zrób przerwę z mlekiem i zastępuj go kaszkami i jogurtami. Po załóżmy 4 dniach spróbuj ponownie podać butelkę. A mleczko z piersi możesz zamrozić.