Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1139 Wątki)

Niechęć do mleka- czy można temu zaradzić?

Data utworzenia : 2014-07-27 19:12 | Ostatni komentarz 2014-08-25 21:42

Marta-1987

12560 Odsłony
72 Komentarze

Wiem ze podobny watek już jest - mleka nie chce pic- tylko ze u nas niechęć do mleka nie jest spowodowana ząbkowaniem. Moje 9 mczne dziecko od około 3 dni nie chce pic mleka. Karmie odciąganym mlekiem, które dziecko zawsze zjadało przed drzemkami i przed snem. Ogólnie musiałam się nagimnastykować, zabawić żeby mleko wypiło no ale piło. Od srody dziecko jest na antybiotyku- zakażenie dróg moczowych- mniej jadło to zrozumiałe i od tego czasu zrezygnowało całkowicie z mleka. W ciągu dnia wcześniej wypijało ok 400 ml teraz ok 100-150 ml na dobe. Po ok 2 dniach antybiotyku i lepszym samopoczuciu córki apetyt wrócił i je już całkiem ładnie tyle ze nie chce mleka. Dzis nawet dosypałam odrobine kakao żeby był inny smak- zadziałało na jeden raz, później corka nie chciała już wypic takiego mleka i zadnego innego. Czy to możliwe żeby sama sobie odstawiła mleko? I czy to jej nie zaszkodzi? Pije chętnie rozcieńczane soki, wode. Chetnie je jogurty i kaszkę mleczna dwa razy dziennie. Nie wiem jak ja mogę przekonać do mleka. Nie jest wina smak mleka bo chciałam podac mm i tez nie podchodzi jej. Próbowałam podać mleko w tej samej butelce co wode i gdy tylko poczuje smak mleka wypycha smoczej jezykiem. Nie wiem czy nadal odciągać pokarm czy po prostu stopniowo to zakończyć ponieważ nie wiem co robić z tym mlekiem, którego zrobiło się już całkiem sporo:( Na jedzenie dziecko nie budzi się w nocy, czy próbować przemycić jeszcze jakos to mleko czy dziecku wystarcza jogurty dla dzieci i kaszka.

2014-08-25 21:42

Marta super ze sie udaje i corcia wiecej mleka pije:) Moja poki co gardzi calkowocie mm, tylko cycus i cycus...

2014-08-25 15:54

Marta dziś chyba taki dzień, bo mój też je przyzwoicie. Właśnie na ogolnym napisałam, ze jestem w szoku ;)

2014-08-25 14:53

Marta super :) bardzo mnie to cieszy. Zdawaj nam raporty na bierząco:)

2014-08-25 14:51

Raport z dzisiejszego dnia:) Mała bardzo chętnie pije mleko pól na pól czyli pól mm pól mojego no ale z kakao oczywiście. Zauwazyłam ze teraz pije je chętniej niż stałe potrawy. Dzis już wypiła 230 gdzie wczoraj do tej pory było tylko 140 ml. No ale obiad i śniadanko tez zjadła ładnie wiec dziś jest bardzo dobrze. Za kilka dni spróbuje zmienić proporcje 2/3 mojego mleka a 1/3 mm. Zobaczymy co będzie. A już miałam dac sobie spokoj z odciąganiem bo mam całe dwie szuflady mleka a tu proszę taki nawrót hehe. Dziekuje dziewczyny za pomoc.

2014-08-25 12:14

Marta nie ma za co :) Cieszę się, że córka polubiła to mleczko. Mam nadzieję, że z czasem będzie coraz lepiej.

2014-08-25 05:24

Beatka bardzo bardzo dziekuje za pomoc z tym mlekiem bo nawet nie wiedziałam ze takie smakowe mleko jest. Własnie jesteśmy po karmieniu i mała zjadła 130 ml mleka a łącznie przez cały dzień 370 ml!!!!!! dla mnie to mega wyczyn z jej strony hihi. Próbowałam jej dziś dac kakao na moim mleku i nie chciała pic. Ten bunt trwa już miesiąc wiec nie wiem czy on minie na moje mleko. Dzis łączyłam jej mleko mm z moim w proporcji 2 do 1 tzn 60 ml mm 30 mojego i jakos się udawało. Dzis zaczynam próbować proporcji pól na pól. Może my takiego smaku i zapachu tej humany nie czujemy ale widać ze dziecko widzi roznice bo nawet kiedyś jak jej zwykłe mm robiłam jako kakao to tez nie chciała. Tak się zastanawiam ile można dac dziecku kakao aby nie miało zaparć. W sumie przez cały dzień wypiła prawie 3 łyzki kakao i zawsze były 2-3 kupy a dziś tylko jedna. No i ja podaje to słodkie kakao puchatek czy jest jakies kakao dla dzieci.

2014-08-24 11:52

Marta super Zawsze to lepsze niż nic. Może jeszcze polubi twoje mleczko jako kakao lub samą Humane bez kakao.

2014-08-24 10:55

Marta ja uważam, że to chwilowy bunt i w końcu minie. Trzymam kciuki