Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

6 miesieczna corka nie przybrała nic na wadze od miesiaca

Data utworzenia : 2014-07-24 20:53 | Ostatni komentarz 2015-02-08 14:02

Aniami

16779 Odsłony
37 Komentarze

Mam takie pytanie moze ktoras z Was ma jakies doswiadczenie. Moja corka ma 6 miesiecy, karmie ja piersia, od okolo 2 tyg wprowadzam pokarmy, je juz zupke, owocki, kaszke bezglutenowa. Narazie niewielkie ilosci bo dopiero uczy sie jesc lyzeczka wiec zanim zje to juz sie niecierpliwi. Od miesiaca podaje gluten. Dzis bylam u pediatry i okazalo sie ze od miesiaca mala nic nie przybrala. Mam teraz dawac jej wiecej posilkow i za tydzien sprawdzic czy cos sie ruszylo. Niepokoi mnie to, czemu nie przybiera. Tlumacze sobie ze moze jest to spowodowane przez upaly, albo ze moja laktacja przystopowala, tylko ze corka je dosc czesto. NIe wiem czy wiazac to jakos z ekspozycja na gluten? Zadnych innych objawow nie ma, cora jest wesola, ma dobry humor, ladnie spi, zadnych boli brzuszka, biegunek, wysypek. Mam nadzieje ze to przejsciowe, ale moze cos doradzicie?

2014-07-25 00:27

Ania, a nie miała ostatnio Twoja córcia jakiejś infekcji? Czasami przychodzi taki moment, źe waga na chwilę staje, a później znów pnie się do góry. Przyczyn nieprzybierania może być sporo, ale lepiej poczekać do kolejnego waźenia, by Cię nie stresować ;) A czy Twoja córcia skróciła sobie sesje przy cycusiu? Twoje mleko na pewno jest super i o to to się nie martw i na pewno jest go dostatecznie dużo, jesli jie serwujesz sobie stresów ;)

2014-07-24 22:44

Tak ona wlasnie je pol sloiczka i robie tak ze najpierw jedzonko a poznej piers za kazdym razem. Wiem ze nie przybierze tak duzo, ale miedzy 5 a 6 miesiacem powinna byla przybrac okolo 750g a nie przybrala doslownie nic. Teraz po 6 miesiacu ma przybierac okolo 500g miesiecznie.

2014-07-24 22:14

Ja gdy wprowadzałam małej pierwsze pokarmy to zawsze dawałam pierw pierś a potem po 1-2 łyżeczki nowego jedzonka .Z czasem gdy zjadała już z pół słoiczka to zamieniłam i dawałam pierw słoiczek potem jeszcze dodatkowo pierś . Polecam ci taki sposób bo u mnie działał i mała ładnie przybierała na wadze . Pamiętaj też ze twoja córka ma 6 miesięcy wiec nie przybierze już tak ładnie jak miała 3 miesiące :)

2014-07-24 22:06

Tak, daje za kazdym razem. Ona zje jednorazowo np pol malego sloiczka owocow czy zupki, tyle samo mniej wiecej kaszki na gesto i podaje jej po tym piers.

2014-07-24 21:49

Nie martw się. A czy jak córka je na razie niewiele to po takim posiłku dajesz jej jeszcze pierś? Bo jak zje malutko to ja bym jeszcze spróbowała jej dać.