Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

6 miesieczna corka nie przybrała nic na wadze od miesiaca

Data utworzenia : 2014-07-24 20:53 | Ostatni komentarz 2015-02-08 14:02

Aniami

16778 Odsłony
37 Komentarze

Mam takie pytanie moze ktoras z Was ma jakies doswiadczenie. Moja corka ma 6 miesiecy, karmie ja piersia, od okolo 2 tyg wprowadzam pokarmy, je juz zupke, owocki, kaszke bezglutenowa. Narazie niewielkie ilosci bo dopiero uczy sie jesc lyzeczka wiec zanim zje to juz sie niecierpliwi. Od miesiaca podaje gluten. Dzis bylam u pediatry i okazalo sie ze od miesiaca mala nic nie przybrala. Mam teraz dawac jej wiecej posilkow i za tydzien sprawdzic czy cos sie ruszylo. Niepokoi mnie to, czemu nie przybiera. Tlumacze sobie ze moze jest to spowodowane przez upaly, albo ze moja laktacja przystopowala, tylko ze corka je dosc czesto. NIe wiem czy wiazac to jakos z ekspozycja na gluten? Zadnych innych objawow nie ma, cora jest wesola, ma dobry humor, ladnie spi, zadnych boli brzuszka, biegunek, wysypek. Mam nadzieje ze to przejsciowe, ale moze cos doradzicie?

2015-02-08 14:02

Klio akurat rizmiarami bym się nie przejowała, bo firma firmie nie równa. Po za tym jedne z nas wolą ciuszki luźniejsze i szybko sięgają po większy rozmiar a inne lubią bardziej opięte ubranka.

2015-02-08 07:40

Zofia jakie żelazo przyjmuje Twój syn? Andziaanecia to moja córka (wieku korygowanego 4misiące) przy Twojej to kruszynka :) nosi obecnie ubranka 62.

2015-02-07 23:34

Zawsze jak szłam ze starsza córką do lekarza bałam się czy córcia dobrze przybiera, bo po pierwszej wizycie kazała nam robić badania bo mała mało przybrała i musieliśmy się po 2 tygodniach znowu u niej pokazać, żeby sprawdzić czy przybiera dobrze. Na szczęście to było jednorazowe takie nie przybieranie i później już było wszystko w porządku. Teraz z młodszą córką nie mam takich obaw bo mała przybiera i to aż za dobrze. Jest dużym dzieckiem od samego początku i mając niecałe 3 miesiące już ją ubieram w ubranka o rozmiarze 68.

2015-02-07 23:29

Jeśli dziecko jest zdrowe, pogodne, "żywe", trzeba dac mu jeszcze miesiąc, rosnące dziecko więcej sie rusza, wiecej spala, ma prawo nie przybrać.

2015-02-07 23:09

Moje nieco starsze dziecię, bo 9 miesięcy ma teraz dokładnie ten sam problem, waga stoi od ponad miesiąca. Więc wykonaliśmy badania - mocz i morfologia, większość dobrze, kilka wskaźników na granicy. Dodam, że w międzyczasie mały był przeziębiony, ząbkował i miał skok rozwojowy. Okazało się, że nie mam większych powodów do niepokoju. Lekarka profilaktycznie zaleciła jednak żelazo przez miesiąc. I nadal zachęca do karmienia piersią :)

2014-08-05 16:17

Możliwe że to upały są powodem niskiego przyrostu masy ciała. Ja jednak dla pewności wykonalabym badania. W tym przypadku jak Mamunia napisała dobrze by bylo zrobić badanie moczu. Trzymam za Was kciuki i za pozytywne wyniki.

2014-08-05 14:25

Hej Wiesz co ja miałam podobny problem na przełomie 5-7 miesiąca córcia nie przybrała nic przez 2 miesiące a nawet schudła 200g. byłam załamana Zaczęłam ją "dopasać" większymi ilościami posiłków A była na moim mleku odciąganym więc myślałam że jest zbyt chude itp... Ograniczyłam odciąganie o połowę i dawałam mm. Za 2 tygodnie poszłam na ważenie i się okazało ze waży kilo więcej, i jest teraz przekarmiona bo wskoczyła na wyższy centyl. Waga była źle ustawiona i pokazywała kilo mniej. ostatnio jak ja ważyłam było to samo i jak pielęgniarka odeszła sama wsadziłam córcie na wagę nacisnęłam on/off a tam na liczniku pokazuje -1kg. Czyli tak mają ustawione na starcie żeby przepasać dzieci???? Niestety dopiero teraz odbudowałam laktację i wyciągam mleko na 3 karmienia a było bardzo ciężko bo czasem tylko 40ml wyleciało po nocy, Nie rezygnuj z piersi i sprawdź wagę córeczki w innym miejscu.

2014-08-05 13:17

Możliwe z reszta teraz wszystkie dzieci gorzej jedzą.