Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1138 Wątki)

Chyba kończymy karmienie...

Data utworzenia : 2014-07-23 16:47 | Ostatni komentarz 2014-07-28 12:36

magdalena.laput

5784 Odsłony
16 Komentarze

Od tygodnia mam wrażenie, że mój prawie 4 miesięczny synek już się nie najada moim mleczkiem... Wczoraj na przykład dostawiałam go wieczorem i ssał kilka minut a potem i tak płakał, zdecydowałam się mu podać mleczko w butelce i wypił ponad 90 ml. Więc prawdopodobnie miał mało! Czy w takiej sytuacji podawać jeszcze witamine K?

2014-07-24 10:55

Mi powiedzieli że jeżeli daję mm to mam K nie podawać nawet jak więcej daję mleka swojego.

2014-07-24 09:55

Co do witaminy K to jeśli większą ilość dziecko je twoje mleko- lub jest więcej karmień piersią niż butelka mlekiem mm to wit K podajesz jeśli natomiast więcej je mieszanki to podajesz tylko wit D bo wówczas wit K jest już w mieszance. Przynajmniej tak mi tłumaczyła położna jak na początku dokarmiałam mm. Wówczas jednego dnia może się zdarzyć tak ze będziesz musiała podac wit K+ D bo w większości je piers a innego dnia podasz tylko wit D bo zjadło więcej mieszanki.

2014-07-23 22:54

Witamine K podaje sie do 3 miesiaca, pozniej tylko D. Ja bym powalczyla o swoje mleczko, ale nic na sile, jesli Ci sie nie uda to nie zalamuj sie i nie stresuj, mm to nie trucizna.

2014-07-23 22:42

Dziewczyny mają rację nie poddawaj się pewnie kryzys laktacyjny masz. Jeżeli oczywiście chcesz dalej karmić to walcz o to mleko. Mi się już kilka razy wydawało, że będę kończyć karmienie a tu dzieciaki prawie 9 miesięcy i karmię dalej. Jak masz laktator to odciągaj, przystawiaj małego jak najczęściej. Pij dużo wody, staraj się wysypiać, nie stresować i walcz :)

2014-07-23 19:33

Magdalena, a jak często dajesz mm? Bo skoro miałaś je w domku wieczorem to chyba nie był to pierwszy raz?

2014-07-23 18:52

Magdalena czy masz w domu laktator? Jeśli tak to skorzystaj z niego i dodatkowo pobudzaj produkcję mleka między karmieniami. Ale mi to wygląda na kryzys laktacyjny. Dziecko sie rozwija i potrzebuje coraz więcej mleczka. Jeśli będziesz go często przystawiać ( nawet kilka dni ) to wytworzy się wystarczająca ilość mleczka, żeby zaspokoić głód. Absolutnie nie podawaj mm bo wtedy dziecko nie będzie piło z piersi i nie zwiększy się produkcja pokarmu.

2014-07-23 18:25

Moim zdaniem nie warto rezygnować z karmienie piersią. Warto się przemęczyć i starać się odciągać i dokarmiać własnym niż modyfikowanym.

2014-07-23 16:55

Magdalena a może to kryzys laktacyjny lub skok rozwojowy i dziecko potrzebuje więcej mleka przez jakiś czas. A jak noc Ci przesypia czy często się budzi? Jeśli nadal chcesz karmic piertsią ja bym walczyła o pokarm i odciągała laktatorem kilka minut po każdym karmieniu obie piersi aby dac sygnał piersią ze potrzebujesz więcej mleka. Możesz tez zrobić tedt choć on nie zawsze jest miarodajny bo niektórym kobietom ciężko sciagnac mleko laktatorem. Ale możesz podac dziecku butelkę zobaczyć ile zje a zaraz po tym sciągnąc mleko z piersi i porównać ile go jest. Wiem ze sa zwolennicy i przeciwnicy tej metody ale nic nie tracisz sprawdzając to. Poczytaj też watki i niedoborze pokarmu bo może faktycznie jest go trochę mało jak po karmieniu zjada jeszcze 90 ml- to trochę sporo I próbuj kilka dni odciąganie laktatorem to na pewno pomoze. A podanie butli jest czestym powodem odrzucenia przez dziecko piers no i produkcja mleka tez przez to się nie zwiększy. Połóż się do łożka na kilka dni z maluchem i przystawiaj często nawet na kilka łyczków a organizm za kilka dni wyprodukuje tyle mleka ile dziecku potrzeba.