Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1138 Wątki)

Chyba kończymy karmienie...

Data utworzenia : 2014-07-23 16:47 | Ostatni komentarz 2014-07-28 12:36

magdalena.laput

5785 Odsłony
16 Komentarze

Od tygodnia mam wrażenie, że mój prawie 4 miesięczny synek już się nie najada moim mleczkiem... Wczoraj na przykład dostawiałam go wieczorem i ssał kilka minut a potem i tak płakał, zdecydowałam się mu podać mleczko w butelce i wypił ponad 90 ml. Więc prawdopodobnie miał mało! Czy w takiej sytuacji podawać jeszcze witamine K?

2014-07-28 12:36

Mi ogólnie powiedziała pediatra, że karmiąc dziecko mieszanie powinnam mu podawać wit K co drugi dzień i tak dawałam do 3 miesiąca i wszystko było w porządku.

2014-07-26 11:47

Jeśli podajemy mleko z piersi w większej ilości to dajemy dziecku K+D do 3 miesiąca. Ale jeśli np dziecko ma 2 miesiące i pije więcej mm to dajemy tylko D.

2014-07-25 21:37

Miałam podobna sytuację gdy synek miał 2 miesiące. Wieczorne karmienie, płacz i wściekanie....potem potrafił wytrąbić 60ml mm i za pół godziny jeszcze 30ml. Byłam załamana....w efekcie co drugi dzień trzeba było podawać mu mm przed wieczornym spaniem aż nagle po dwóch tygodniach nagle nie było potrzebne- był to kryzys laktacyjny. Gdy mały skończył 3 miesiące sytuacja się powtórzyła z tym ze wtedy mleko mm było już codziennie przed wieczornym spaniem- czasami 30ml, czasami 60ml a czasem 90 ml....załamałam się i bałam najgorszego- nie dam rady. Wtedy doradczyni laktacyjna powiedziała mi że problem jest z mojej głowie, zmieniłam to i karmię synka do tej pory piersią bez mm :). Jeśli chcesz dalej go karmić to się nie poddawaj, jednak jeżeli stwierdzasz już że chcesz wprowadzić mm to już Twoja sprawa :). Wit. K już odstaw.

2014-07-25 21:06

To co mowicie o tym ze jak sie daje wiecej mm niz swojego to o witaminie D, witamine K przestaje sie dawac po 3 miesiacu niezaleznie od sposobu karmienia. A no i pamietajmy ze co za duzo to tez niezdrowo wiec warto sie trzymac tych schematow;)

2014-07-24 22:05

Myślę ze to może być kryzys laktacyjny , ewentualnie ząbkowanie ( ale raczej zbyt wcześnie ) Sama miałam taki etap , moja córka też tak robiła tylko ze ja nie dokarmiałam jej mieszanką bo jakoś nie mogłam nigdy podać jej tego .Bałam się ze oduczy się cycusia .Myśle ze ty też nie powinnaś zbytnio dopijać maluszka bo może polubić butelkę . Tyle miesięcy ci się udało to myślę ze warto do tych 6 miesięcy przynajmniej pociągnąć , wiesz ze karmienie ma dużo plusów . Jeśli to taki kryzys to standardowo trwa do tygodnia , u mnie było około 2 tygodnie ale potem wszystko szybko wróciło do normy .Przystawiaj tylko często maluszka a będzie wszystko dobrze :)

2014-07-24 14:11

Angie zgadza się podajemy ja tylko do 3 mca. Ja nawet w książeczce zdrowia dziecka miałam wklejony już schemat podaży witamin dla matki jak karmi piersią i dla dziecka gdy jest karmione mm i piersią.

2014-07-24 11:57

Dziewczyny, ale najwaźniejsze jest to co napisała Aniami, czyli po trzecim mcu jej już nie podajemy, no chyba że zostało nam dosłownie kilka sztuk i nie mamy komu oddać

2014-07-24 10:57

Mi lekarz mówił tak jak Marcie. Jeśli więcej daję mojego to nadal K+D.