Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1145 Wątki)

Gryzienie w pierś podczas karmienia

Data utworzenia : 2014-07-10 23:18 | Ostatni komentarz 2015-11-11 14:20

cerien

9923 Odsłony
21 Komentarze

Drogie mamy, mam pytanie jak sobie radziłyście gdy Wasze małe ssaki dorobiły się już ząbków i zaczynały gryźć? Mój synek co prawda pierwszego ząbka ma już od dwóch miesięcy ale do tej pory nie gryzł mnie tak nałogowo. Niestety od tygodnia mam wrażenie że swędzą go dziąsła na następne ząbki (górne jedynki) i prawie codziennie zdarza mu się dziabnąć mnie w brodawkę podczas karmienia. Robi to podstępem i czasami uda mi się wyczuć moment kiedy zamierza to zrobić a czasem z bólem przekonuje się że przeoczyłam ten moment. Do tego znajoma pocieszyła mnie mówiąc "łoo kochana ja pamiętam jak mój syn gryzł, czasami nawet krew się lała". Szczęka opadła mi do samej ziemi i chciałam zapytać czy faktycznie zawsze tak jest, czy dzieci się od tego odzwyczajają czy jednak jestem zmuszona przyzwyczaić się kapturków (których zbytnio nie lubię używać). Aż boję się pomyśleć co to będzie jak wyjdą mu górne zęby.

2014-07-11 11:58

Ja karmię już 16 miesięcy. Moje dziecko gryzło, ale teraz już tylko czasami mu się zdarzy. Zawsze po ugryzieniu musisz wyciągnąć pierś z buzi i stanowczo powiedzieć, że Cię to boli i nie wolno tak robić. Jak dziecko nie chce puścić to normalnie włóż mu palec do buzi.

2014-07-11 10:23

Marta a patrz no sprawdzałam czy nie zdubluje pytania i wpisywałam w wyszukiwarce ale źle sprawdziłam ;) Przepraszam Magdalena dzięki za rady

2014-07-11 08:33

Niestety cerien taka jest prawda ,,,,dzieci czasami tak gryzą że aż krew leci ... ja szybko skończyłam karmienie ale moja siostra karmiła długo i długo się borykała z problemem gryzienia piersi ... stosowała maści , kremy ,,, jak dziecko było starsze i miało już swój rozum to po prostu zwracała mu uwagę np. ,,jojoj mama robisz mamie ała tak nie wolno ..takie 1,5 roczne dziecko więcej rozumie niż nam by się mogło wydawać ... Jeśli dziecko jest mniejsze to po prostu wyciągaj pierś i za każdym razem jak ugryzie i poczekaj chwilę zanim mu dasz ,,,jeśli twoje brodawki będą bardzo poranione to odstaw pierś i daj im odpocząć i daj im możliwość aby piersi mogły się wygoić ,,, ściągaj mleko laktatorem i podawaj dziecku pokarm ściągnięty , Pamiętaj ,że rana może doprowadzić do stanu zapalnego i pamiętaj o higienie piersi aby nie przenosić w rankach bakterii do ust dziecka .

2014-07-11 08:31

Kiedy dziewczynom zaczely wychodzic zeby i gryzly odstawialam od piersi i mowilam nie wolno.Trzeba zrobic przy tym odpowiednia mine ,zeby dziecko wiedzialo ,ze to nie zabawa.Sprobuj mode cos pomoze.

2014-07-11 02:38

Niestety ja nic nie doradzę bo karmie odciąganym mlekiem wiem ze niektóre mamy zabierają pierś i mowia stanowczym tonem, ze nie wolno. ale taki watek już istnieje, poczytaj tutaj http://lovi.pl/pl/forum/2/1612 :)