Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1145 Wątki)

Gryzienie w pierś podczas karmienia

Data utworzenia : 2014-07-10 23:18 | Ostatni komentarz 2015-11-11 14:20

cerien

9922 Odsłony
21 Komentarze

Drogie mamy, mam pytanie jak sobie radziłyście gdy Wasze małe ssaki dorobiły się już ząbków i zaczynały gryźć? Mój synek co prawda pierwszego ząbka ma już od dwóch miesięcy ale do tej pory nie gryzł mnie tak nałogowo. Niestety od tygodnia mam wrażenie że swędzą go dziąsła na następne ząbki (górne jedynki) i prawie codziennie zdarza mu się dziabnąć mnie w brodawkę podczas karmienia. Robi to podstępem i czasami uda mi się wyczuć moment kiedy zamierza to zrobić a czasem z bólem przekonuje się że przeoczyłam ten moment. Do tego znajoma pocieszyła mnie mówiąc "łoo kochana ja pamiętam jak mój syn gryzł, czasami nawet krew się lała". Szczęka opadła mi do samej ziemi i chciałam zapytać czy faktycznie zawsze tak jest, czy dzieci się od tego odzwyczajają czy jednak jestem zmuszona przyzwyczaić się kapturków (których zbytnio nie lubię używać). Aż boję się pomyśleć co to będzie jak wyjdą mu górne zęby.

2015-11-11 14:20

Butelka wcale nie taka zła, jak mamy się męczyć. A jeśli chcemy nadal podawać swoje mleko to tak jak wspomniałam wcześniej odciągać i podawać w butli. I polecam wtedy kupić butelkę zbliżoną do kształtu brodawki :)

2015-11-11 10:46

Zdarzało się że córka mnie gryzla, ból był taki , że miałam łzy w oczach. Gdy tylko się jej to zdarzało to zbierałam chcą i mówiłam , że to boli udając że płacze. Córka albo się śmiała bo uważała to za świetną zabawę lub płakała że zabrałam jej pierś. Gdy się uspakajala dostawala pierś ponownie. Po kilku dniach jej przeszło. Najczęściej gryzla gdy sobie pojadła i zaczynała się bawić. Każde dziecko inaczej reaguje ale warto spróbować. Gdy dziecko nie przestanie to chyba bym zaczęła stosować butelkę.

2015-11-10 19:35

ja akurat nie miałam tego problemu, bo karmiłam butlą ze ściągniętym moim mlekiem, ale jeśli karmiłabym piersią i synek by mnie zaczął tak gryźć, że nie byłoby to do wytrzymania, a tłumaczenie synkowi, że robi mamie "krzywdę" nic by nie dalo to na pewno skończyłabym przygodę z karmieniem piersią, niekoniecznie z pokarmem. Zależy jeszcze jak duży synek by był. :)

2015-11-10 10:26

Aż się boję tych zębów :) mam nadzieję że uda mi się tym razem pokarmić synka dłużej niż starszaka chyba że żabki wyrosną małemu jak starszemu synkowi czyli po skończeniu 1 roku życia.

2015-11-10 10:18

Ja przechodzę to samo jak sobie moją mała przypomni o gryzieniu a zębów ma tyle co u Ciebie też dwa. Zauważyłam że najczęściej dzieję się tak jak już po je i się nudzić zaczyna przy piersi a nachodzi ja chęć na zabawę w ten sposób. Zabieram jej wtedy pierś robię smutną minę ona się na mnie patrzę i się śmieje... heh ale na swój sposób wie że źle robi. Ja większych problemów z tym związanych jeszcze nie miałam i od pukać jedynie trochę były otartej brodawki przez taką jej zabawę to mi posmarowanie Maltanem na nic wystarczyło.

2015-11-10 03:28

Mój synuś ma zaledwie dwa ząbki a już zaczął to wykorzystywać przeciwko mnie :P Czasami jak złapie mnie nimi za brodawkę to mam ochotę wyć z bólu. Najczęściej przerywam wtedy karmienie i daję tym samym synkowi do zrozumienia, że nie podoba mi się Jego zachowanie. Mama opowiadała mi kiedyś, że ugryzłam Ją w pierś do tego stopnia, że lekarz przepisał Jej maść z antybiotykiem. A że to była moja ulubiona pierś to pomimo przyklejonego plasterka chciałam ssać wyłącznie tą. Mama strasznie się ze mną wtedy umordowała. Bała się, że plasterek się odklei i najem się maści. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło :)

2014-07-11 22:32

mój mały czasem mnie podgryzał ;) teraz mamy 6 zabkow, ponad 13 mcy :) nadal sie karmimy, na poczatq chcial pokazac, ze potrafi ugryzc, ale zawsze jak dalam mu do zrozumienia ze boli "auuu" to on sie rozplakiwal, wiedzial o co chodzi ;) kupialm sobie maltan i ten kilka dni smarowalam po karmieniu, jemu po kilku razach przeszlo i juz nie gryzie :) no moze czasem podgryzie ale juz jest rozumny :) przejdzie malenstwu, no ale nie pozwalaj, odsuwaj sie, pogroz palcem ;)

2014-07-11 21:48

Spoko, mam nadzieję, że się przyda ;)