Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1140 Wątki)

Pojawiająca się laktacja 1,5 roku po porodzie gdy nie karmi się piersią

Data utworzenia : 2014-06-25 13:27 | Ostatni komentarz 2014-07-16 19:51

E.Nowak

13975 Odsłony
23 Komentarze

Witam , Mam pytanie nie dotyczy mnie tylko mojej siostry ponieważ jest 1,5 roku po porodzie i już nie karmi piersią od 9 miesięcy a wciąż pojawia się jej pokarm i pobolewają ją piersi do tego zauważyła malutki guzek Proszę o pomoc i przyczynę takich dolegliwości

2014-07-16 19:51

Pani doktor dziękujemy za cenne informacje może w przyszłości przyda się wiedza którą na forum zdobyłam jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam :)

2014-07-16 15:57

Acha, bardzo proszę nie obwiązywać sobie niczym piersi, żeby pokarm szybciej zanikał (pojawił się jakiś taki pomysł parę postów wyżej). Jeśli laktacja jest jeszcze na dużym poziomie, to można sobie nawet zapalenie piersi tym spowodować czy zastoje, a jeśli jest na niskim poziomie, to właściwie po co?? Jeśli potrzeba natychmiast przerwać intensywną laktację (nie wnikam w powody), to lekarz może wypisać odpowiedni lek. A jeśli ma to być stopniowo, to najczęściej wystarczy po prostu stopniowo zmniejszać ilość karmień/odciągania, zimne okłady, picie szałwii.

2014-07-16 15:52

Witam, przy kolejnej ciąży zaczynają znowu działać hormony ciążowe, piersi przygotowują się do karmienia następnego dziecka. Zmienia się trochę ich budowa (na poziomie gruczołu), działa progesteron, który hamuje produkcję mleka w czasie ciąży. Bywa tak, że mamy, które chcą karmić starsze dziecko w czasie ciąży, mogą mieć kłopot z ilością mleka, może się również zmienić nieco jego skład i smak, także czasem starsze dziecko wręcz odmawia ssania, kiedy mama zachodzi w ciążę.

2014-07-14 09:54

SamantKa w piersiach przygotowuje sie pokarm dla kolejnego dziecka.

2014-07-14 08:40

Szczerze wam powiem że sama nie myślałam że po takim okresie nie karmienia to normalne ale już z mamą jej kodeks odczytaliśmy wizyta u lekarza obowiązkowa

2014-07-14 04:39

Tak jak pisały poprzedniczki, warto się udać do lekarza. Co do laktacji, znajoma nie karmi juz od kilku miesięcy, syn ma ponad rok i niedawno wrócił jej pokarm. To chyba normalne :)

2014-07-13 23:57

SamantKa gdy zaszłaś w ciąże Twoje gruczoły piersiowe ponownie się zaczęły przygotowywać do laktacji. Kanaliki mleczne zaczęły się pomnażać. Może to było powodem że już nie byłaś w stanie "wycisnąć" mleka. Nie wiem w jakim okresie ciąży jesteś, ale na pewno w 3 trymestrze powinna się pokazać już siara właśnie w ilości kropelkowej.

2014-07-13 11:41

Samantka bardzo dziwne że pokarm zanikła przy kolejne ciąży ciekawe co ekspert odpisze bardzo mnie to ciekawi