Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

karmienie piersią a zdjęcie rentgenowskie

Data utworzenia : 2014-06-20 11:56 | Ostatni komentarz 2019-01-08 09:56

Ola_007

16357 Odsłony
11 Komentarze

Dzień dobry. Karmię piersią moją prawie 3miesięczną córeczkę. Od dłuższego czasu boli mnie biodro i powinnam zrobić zdjęcie rentgenowskie. Ale boję się że po wykonaniu takiego zdjęcia nie będę mogła dalej karmić piersią. Czy moje obawy są słuszne?

2014-06-21 20:39

Witam, Pozostaje mi tylko potwierdzić to, co napisały Panie powyżej - można bezpiecznie karmić po wykonaniu RTG

2014-06-20 13:18

Tak jak napisała Mraczek - zdjęcie RTG nie jest jakimkolwiek przeciwwskazaniem do karmienia piersią, ponieważ promienie rentgenowskie napromieniowują tylko Ciebie ale z mleczkiem w tym czasie nic się nie dzieje, bo taka dawka promieni do niego nie przenika i nie jest wraz z nim przekazywana dzieciątku. Nie martw się, zrób zdjęcie, bo zdrowie mamy dla dziecka też jest bardzo ważne.

2014-06-20 12:02

Proszę bardzo tu masz link do ciekawego artykułu na ten temat http://www.mp.pl/artykuly/92374 polecam a na pewno znajdziesz odpowiedz na pytanie . A mi lekarz przed takim badaniem tylko że miałam prześwietlany kręgosłup powiedział że badanie radiologiczne nie stanowi żadnego przeciwwskazania do karmienia przez kobiete piersią jej maluszka .a ekspozycja na promienie rentgenowskie w tej dawce diagnostycznej nie zmienia składu mleka mamy oraz nie powoduje też jego radioaktywności, więc dlatego kobieta może karmić piersią tuż po badaniu radiologicznym i nie należy się tym martwić. Ale dla spokoju poczytaj sobie co napisali w artykule.