Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1138 Wątki)

karmienie piersia a epilepsja mamy

Data utworzenia : 2014-06-19 12:31 | Ostatni komentarz 2014-07-23 13:01

kkamaa12

9696 Odsłony
11 Komentarze

Witam serdecznie. Już za kilka tygodni zostanę mama z czego bardzo się ciesze. I chciałabym dla swojego synka wszystkiego co najlepsze, ale ciągle mnie męczy pytanie: CZY BĘDĘ MOGŁA KARMIĆ PIERSIĄ? bardzo bym tego chciała, aby maleństwo było zdrowe i dostało ode mnie co najlepsze. Tyle, że jestem chora na epilepsje i leczę się, biorę systematyczni9e tabletki VETIRA 500mg, które teraz podczas ciąży okazały się rewelacyjne, nie miałam żadnych napadów, chroni maleństwo, wszystkie badania wskazują,że rozwija się dobrze. Ale co będzie po porodzie? Mój neurolog,ani ginekolog nie są w stanie mi odpowiedzieć na to pytanie, które mnie nurtuje już od dłuższego czasu. Czy kiedy ja biorę tabletki na epilepsje dwa razy dziennie, to czy karmienie piersią nie zaszkodzi mojemu maleństwu? Teraz maleństwo chronią wody itp, a przy karmieniu piersią dostaje wszystko to co ja spożywam , łącznie z tabletkami. Proszę pomóżcie! Pozdrawiam gorąco. kkamaa12

2014-06-19 22:35

Ja leżałam na sali z dziewczyna z eilepsja ale ostatecznie jakie decyzje odnośnie karmienia tam zapadły tego nie wiem ale u niej było to dość zawansowane i napady zdarzały się dość ciężko więc o odstawieniu leków nie mogło być mowy

2014-06-19 21:36

kkama tak jak mówi Angie zadaj pytanie ekspertowi, bo chyba żadna mama nie będzie znała odpowiedzi na Twoje pytanie bo skoro ani neurolog ani ginekolog nie może jednoznacznie stwierdzić to my zwykle śmiertelnice tym bardziej:) Każda substancja, każdy lek przechodzi do mleka matki. A może skoro nie masz napadów to będzie można już odstawić leki abyś mogła karmić?

2014-06-19 20:02

Nie mam doświadczenia w tym temacie. Z leksykonu leków wynika, że lek, który bieżesz jest z najbezpieczniejszej grypy przeciwpadaczkowych jeśli chodzi o stosowanie w ciąży. Jeśli chodzi natomiast o okres laktacji są preparaty które były badane na niewielkiej liczbie pacjentek i wykazano, że są bezpieczne dla dzieci. Musisz porozmawiac o tym z neurologiem. A przed stosowaniem tych tabletek miałaś często napady? Może warto, abyś zadała to pytanie ekspertowi? Podaję link do leksykonu. W filtrze wybierz przeciwpadaczkowe. http://www.kobiety.med.pl/leki/search.php