Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1145 Wątki)

Odstawienie piersi - obolałe i nabrzmiałe piersi - jak sobie radzić w tym przejściowym okresie

Data utworzenia : 2014-06-06 09:21 | Ostatni komentarz 2016-02-08 10:21

Renata.Palita

15107 Odsłony
19 Komentarze

Witam Was bardzo serdecznie. Wczoraj odstawiłam córke od piersi i nie karmie juz ponad 27 godzin, w zwiazku z tym mam obolale i nabrzmiale piersi. Bardzo prosze o rady jak najlepiej sobie radzic w tym przejsciowym okresie. Z gory dziekuje.

2016-02-08 10:21

Dziewczyny a jak tam u Was z odstawieniem piersi nocą bo z tym mam największy problem :(

2016-02-07 21:16

Ja po odstawieniu synka jakiś czas mimo wszystko odciągałam pokarm bo właśnie miałam takie obolałe i nabrzmiałe piersi a czasem nawet ,,przeciekałam" ;) starałam się je często masować. Nosiłąm luźną bieliznę. Niestety i tak nabawiłam się zapalenia popołogowego. I antybiotyk. Ale od kilku dziewczyn słyszałam by pić szałwię! Niby im pomogło. Nie wiem na jakiej to zasadzie ale w sumie zaczęłąm pić i było go z czasem mniej.

2016-02-07 19:41

Dokładnie liście kapusty przynoszą ulgę, mają działanie przeciwzapalne i ściągające. W jakiej formie zastosujesz to już zależy od twojej wygody. Możesz zbić je tłuczkiem i schłodzić w lodówce bądź zamrażalniku. Możesz również przygotować papke z kapusty i przełożyć do gazika. Mi lekarz kazał wziąć profilaktycznie ibuprofen, który ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe aby zapobiec zapaleniu kanalikow. Ale wiem że zdania na ten temat są podzielone jednak ja brałam przez 2 dni pomogło. Ściągaj laktatorem co 3-4 godz ale nie do końca, stopniowo zmniejszaj ilość ściągnietego mleczka np o 5-10ml. Musisz uzbroić się w cierpliwość i nie robić nic zbyt szybko bo możesz zrobić sobie tym krzywdę. To dosyć powolny proces... Z jednej strony to dziwne tak dmuchamy i chuchamy żeby utrzymać laktacje a tak to meczymy się żeby już sobie poszła;-)

2016-02-06 18:09

Ja przykladalam ppnakluwany liść kapusty i odciagalam laktatorem ile się dało do tego masowalam żeby się zatory nie robiky

2016-02-06 15:51

W nocy dziecku dawałem wodę, mimo że nie chciała to wysylalam męża, żeby ja przytulal i dał wodę. Czasami była to herbata . Ale gdy tylko córka w dzień nie domagała się piersi to wieczorem dostawala mleko modyfikowane zageszczone było to bebiko 3R. Próbowałam podawać mieszanki innych firm ale nie akceptowala. Mleko z butelki dostawala 2 razy dziennie . Początkowo butowala się przed butelką ale po której próbie się poddała i jadła . Córka przestała jeść pierś kilka dni przed pierwszymi urodzinami .

2016-02-06 14:14

Hej dziewczyny dawno mnie nie było jakoś nie było czas a teraz no cóż za 20 dni do pracy i jestem na etapie odstawienia piersi doszło do tego że moja mała w ciągu dnia je kaszki zupki owoce nie prosi o pierś ale problem polega w nocy jaki Wy mieliście sposoby na oduczenie nocnego karmienia, bo moja Miśka budzi się o 1 i 3 w nocy i domaga się piersi butelki odtrąca i rzuca nimi, kubka też nie chce, czy któraś mama miała podobnie? Jakie znalazłyście na to sposoby ? Dodam że moja córka ma 13 miesięcy pije już tylko z jednej piersi... a widzę że na obolałe piersi i zanik służy szałwia no cóż spróbuje a może jest coś jeszcze? Dziewczyny pomóżcie :)

2014-07-13 09:15

chciałam coś napisać ale mamy wcześniej świetnie to ujęły więc nie bedę się powtarzać ;)

2014-07-12 22:15

Ja tez radzilabym odstawiac stopniowo, wtedy przychodzi to najbardziej naturalnie. Natomiast jesli juz odstawiasz od razu, to sciagaj odrobine mleka, az do uczucia ulgi, nie wiecej, bo w ten sposob pobudzisz laktacje. Warto pic szalwie, zasusza pokarm.