Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

ciągle bolące piersi podczas karmienia

Data utworzenia : 2014-05-22 11:30 | Ostatni komentarz 2015-01-30 06:43

Anna-81

18640 Odsłony
73 Komentarze

Witam, mój synek ma 4 tygodnie, w dzień bardzo często je - nawet co 20-30 min, w nocy śpi od ok. 21 - 3, potem po karmieniu ok 2-3 godz. W ciągu dnia moje piersi są małe, bardzo miękkie i jak dziecko ssie szybko się opróżniają. Mam wrażenie, że się nie najada i dlatego tak często chce jeść. W nocy są pełne, ale wiadomo przy tak długiej przerwie. Poza tym cały czas bolą mnie brodawki, nie mam poranionych - czy możliwe, że jednak ciągle źle przystawiam dziecko do piersi i stąd ten ból czy może jednak boli bo dziecko strasznie często ssie? Dodam, że synek prawidłowo przybiera na wadze. Nawet za dobrze:) Próbuję zwiększyć laktację herbatkami, teraz lekiem homeopatycznym ale na razie nie widzę rezultatu.

2015-01-30 06:43

Ha, ha, ha, macie rację mężowie już dawni temu by się poddali, bo ból nie jest dla nich. A ja polecam na bolące brodawki krem Bepanthen, ale po nim trzeba przed karmieniem umyć piersi. Jeszcze polecam lano maść z ziaji, jest to czysta lanolina, w przystępnej cenie, kilka krotnie tańsza niż inne maści o takim składzie. Fajnie goi i łagodzi podrażnienia, do tego zmiękcza i nawilża brodawki. Do tego polecam odciągnięcie niewielkiej ilości pokarmu przed karmieniem, co ułatwi dziecku złapanie brodawki.

2015-01-11 13:11

Ja w zasadzie nie odczuwam bólu piersi..może jedynie delikatny w momencie gdy są one wypełnione mlekiem..ratunkiem na ten ból są oczywiście usteczka mojej córki, które przynoszą momentalnie ukojenie.

2015-01-09 15:37

No właśnie Agniesik i to dlatego my mamy cycusie, a nie nasi faceci bo oni raczej by nie dali rady. Wiem to po swoim, że jak zaboli cos to ......horror

2015-01-08 19:03

Kochane -DELIKATNE- niestety myślę ze to musi minąć samo-brodawki nie przyzwyczajone i delikatne po prostu bolą i z czasem przestana ja karmiąć płakałam ze wiedziałam ze to minie i minęło -twarde babki jesteście wiec wytrzymacie!

2015-01-07 11:08

Mnie też strasznie bolały piersi,czasami nie mogłam wytrzymać,a mój synek też chciał jeść co chwilę 20 minut i znowu był głodny,ja obkładałam piersi z liści kapusty i mi trochę pomagało i ból na chwilę ustępował.Wiadomo że piersi będą boleć zwłaszcza na początku.To samo było z sutkami tak bardzo mnie bolały.Tylko że ja z piersi karmiłam miesiąc,a tak to odciągalam pokarm do butelki i podawałam mu z butelki.Ale żałuję bo odciaganie było bardziej bolesne i męczące.

2015-01-07 10:47

Na moje bolące brodawki pomagają mi wkładki z maścią - kremem. Sporą ilość wyciskam na wkładkę i tak między karmieniami noszę - odczuwalna ulga :D Tylko na spacery trzeba wyciągnąć bo to wszystko tam wilgotne i przy obecnych temperaturach mogłoby być kiepsko.

2015-01-02 22:11

Cerien a co nam po tym czytaniu książek jak i tak w praktyce na choćby laktację składa się wiele czynników. Przecież po to są one w szpitalu i poradniach, aby nam pomóc, poradzić co robić a nie głupio komentować. Ja też po tylu latach jestem mądrzejsza i bardziej "wyszczekana" i tym razem nie dałabym sobie powiedzieć, że powinnam bardziej się starać. Wiesz a jeszcze to co mnie denerwuje, w telewizji oglądałam program, że powinno się karmić piersią, bo to zdrowsze. Ok. Ale ile razy słyszy się opinie kobiet karmiących w miejscach publicznych, że ludzie to komentują. A sami krzyczą by karmić piersią. Przecież nie zawsze uda się zdążyć do domu bądź znaleźć cichy, spokojny kąt do karmienia.

2014-12-30 22:21

Mnie przy pierwszym porodzie nie poinformowano, że powinnam odciągać pokarm, żeby laktacja nie zanikła. Córka nie miała odruchu ssania, a jak już nauczyła się po ponad tygodniu ssać to mleka już nie było. No i jeszcze nikt o tym nie powiedział i ja karmiłam molejny tydzień z pustej piersi, a dziecko zasypiało ze zmęczenia, chudło i budziło się z płaczem. Nawet lekarz przyjechał i nic nie wskórał. W końcu moja mama powiedział, że mam sprawdzić czy mam pokarm i okazało się, że nie. Jak córka dostała mm to wszystko się zmieniło.