Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Dopajanie przy karmieniu odciąganym mlekiem

Data utworzenia : 2014-05-22 08:38 | Ostatni komentarz 2014-05-30 04:18

Angie

6605 Odsłony
11 Komentarze

Teraz kiedy zrobiło się gorąco na dworze, w mieszkaniu jest wprost nie do wytrzymania. Mój prawie 5 miesięczny synek jest karmiony moim mlekiem z butelki. Do tej pory podwoił już swoją wagę urodzeniową. Startował z 3200g przy urodzeniu. Do tej pory jadł co 3-4h po ok. 180-190ml z conajmniej 7h przerwą nocną. (5-6 x na dobę). Zastanawiam się czy powinnam dopajać go wodą. Karmiąc piersią dziecko zaspokaja swoje pragnienie spijając tylko pierwsze mleczko więc nie ma problemu. Przy karmieniu mm również obecnie nie ma potrzeby dopajania. Moje mleczko przechowywane w pojemniczku teoretycznie po odstaniu rozwarstwia się, jednak przed podaniem zawsze je mieszam. Teoretycznie mogłabym odciągać mleko do różnych pojemników, przez ok 5 min póki leci rzadsze mleko do jednego, a następnie podłączyć nowy pojemnik. Tylko czy jest sens by tak się bawić?

2014-05-25 13:52

Witaj, w takie upały jak najbardziej możesz podawać przegotowaną wodę bąbelkowi :) Laktacja jest na tyle ustabilizowana że nie wpłynie to na jakieś niepowodzenia. Syn może intuicyjnie wybierze Twoją pierś zamiast wody, warto popróbować i ułatwić sobie dzionek.

2014-05-22 10:22

jak znajdziesz czas to wpisz w wyszukiwarce ..Mamy sie juz wypowiadały na ten temat . Powiem Ci , ze wiele mam uwaza , ze dopajanie do 6 msc jest zbedna - FAKT ..sama bylam tego zdania ..ale jesli chodzi o okres letni to jestem jak najbardzie za tym aby juz najedzonemu malcowi podac czysta wode ...5 msc dziecko zapewne ma juz swoje godziny karmienia ( starasz sie na pewno aby jadl o wyznaczonych godzinach ) i jak napisałas je co 3-4 h a wiec latem 3-4 godziny bez picia jest dla mnie niedopuszczalne ... możesz robic tak jak piszesz ..dzielic na 2 ale po co ? podasz nawet co 30 min to 30 ml wody i krzywdy mu tym nie wyrzadzisz ...naprawde nie wiem czemu dopajanie jest tak negatywnie spostrzegane..owszem jest jesli ktos malenkiemu dziecku wciska soki bo producent ma takie od 4 msc ...jest jesli ktos dosypuje cukier do wody ...ale czysta mineralna oczywiscie nie zimna jak najbardziej ;) masz racje ze mozesz podac piers zamiast wody , ale czy chcesz tak wyjmowac cycucha co 20-30 min ? po co rozregulowywac sobie plan dnia ? :)

2014-05-22 09:24

Angie tez o tym myślałam żeby się bawić w takie odciąganie tej pierwszej wody i chudego mleka w dwa pojemniki tylko czy jest sens. Ja tego nie robię podaje malej co 4 godz mleko i posiłki stałe często dopajam wodą bo herbatek nie toleruje- i może dobrze bo tam sam cukier. Amelka niechętnie pije wodę po 3-4 łyczki , pragnienie woli zaspakajać mlekiem bo potrafi wtedy wypić 10-20 ml. Czasami daje jej tez do picia to moje pełnotłuste mleko jeśli już nie chce wody a widzę ze chce jej się pic bo ona jest drobniutka i nie waży za dużo. Poza tym mleko matki jest lekkostrawne wiec przeleci i poleci:)