Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Dopajanie przy karmieniu odciąganym mlekiem

Data utworzenia : 2014-05-22 08:38 | Ostatni komentarz 2014-05-30 04:18

Angie

6604 Odsłony
11 Komentarze

Teraz kiedy zrobiło się gorąco na dworze, w mieszkaniu jest wprost nie do wytrzymania. Mój prawie 5 miesięczny synek jest karmiony moim mlekiem z butelki. Do tej pory podwoił już swoją wagę urodzeniową. Startował z 3200g przy urodzeniu. Do tej pory jadł co 3-4h po ok. 180-190ml z conajmniej 7h przerwą nocną. (5-6 x na dobę). Zastanawiam się czy powinnam dopajać go wodą. Karmiąc piersią dziecko zaspokaja swoje pragnienie spijając tylko pierwsze mleczko więc nie ma problemu. Przy karmieniu mm również obecnie nie ma potrzeby dopajania. Moje mleczko przechowywane w pojemniczku teoretycznie po odstaniu rozwarstwia się, jednak przed podaniem zawsze je mieszam. Teoretycznie mogłabym odciągać mleko do różnych pojemników, przez ok 5 min póki leci rzadsze mleko do jednego, a następnie podłączyć nowy pojemnik. Tylko czy jest sens by tak się bawić?

2014-05-30 04:18

Amelka urodziła się na 10 centylu. Miała zakażeniu układu moczowego i anemie ale to było dawno bo jak miała 2 miesiące. wyniki ma dobre bo niedawno robiliśmy:(

2014-05-29 12:17

Marta, a na którym centylu była Twoja córcia przy urodzeniu? Bo jak cały czas jest na tym samym centylu to wg mnie jest ok i jak mówi Twoja lekarka taki urok. Ale jeśli spadła z centyla wyższego to przyczyn może być sporo. U Nikoli np. przyczyną słabego przyrostu masy myła infekcja dróg moczowych. Mogą też być niedobory żelaza i pasażoty. Jeśli się martwisz tą wagą to poproś o skierowania na wyniki. My żelazo robiliśmy z paluszka. A co do Oliwiera to on idzie spać o 20. Jest na 50 centylu, więc nie zamierzam go budzić. On sporo je w dzień, aby zrobić zapasy na noc. Jak zacznę go budzić to wydaje mi się, że znów rozreguluje mu cały schemat dnia. A nikt tego nue lubi. Zwłaszcza maluszki.

2014-05-28 22:47

Ja swojej daje jeszcze jesc o 22-23 wtedy kiedy ja się kłade. Wtedy przesypia mi do rana nie wstaje już na jedzenie w nocy. Czasami zje ok 120 ml o tej 23 czasami tylko 50 ml. Ale podaje jej zawsze jesc o tej porze. Nie wiem już co robic żeby więcej przybierała. Obecnie jest na 3 centylu. Pediatra pociesza ze może jej już taka uroda. Angie 800 g przez miesiąc to jest 200g tygodniowo. Wg mnie to idealnie. My tyjemy tylko 400g miesięcznie

2014-05-28 11:29

Marta to chyba taki okres, mój od 29 kwietnia do wczoraj przybrał 800g i ta gastrolog powiedziała, że to nie jest jakiś powalający wynik, że powinniśmy go budzić o 23 jeszcze na karmienie. Kurde, o co chodzi? Myślałam, że już odeszliśmy od takich praktyk...

2014-05-28 03:43

A ja byłam dziś na szczepieniu i mała przybywa tylko 10 dag tygodniowo przy dobrych wynikach badan i będę ja dopajała mlekiem może to zwiększy jej wagę. Poza tym wody nie chce a dopajanie mlekiem nie wpływa na mniejsza chęć jedzenia.

2014-05-27 11:31

Beti ja będę dopajać wodą. Moja starsza córka nie ma nawyku zaspokajania pragnienia wodą więc może chociaż synio będzie pił wodę.

2014-05-27 10:40

Dziecku też chce się pić, tym bardzie przy wysokich temperaturach, dziecko zużywa więcej energii na ruch,a poza tym się poci, co dodatkowo powoduje ubytek wody w organizmie. Ja dopajam herbatką z Hippa, taką po pierwszym miesiącu życia, tym bardziej, że pokarm odciągasz, więc nie wpłynie to na ilość Twojego pokarmu.

2014-05-26 21:17

Witam, dopajanie jest szkodliwe dla laktacji przede wszystkim przy noworodku czy małym niemowlaku, który jak sobie wypełni żołądek wodą, to nie będzie chciał ssać. Takie większe dziecko można troszkę napoić wodą między karmieniami, na laktację na tym etapie nie powinno to wpłynąć, szczególnie, że Pani ściąga pokarm laktatorem, to ilość ściągnięta nie zależy od apetytu dziecka tak bezpośrednio, najwyżej zostanie Pani nadwyżka, bo dziecko nie doje, to można zamrozić na zaś. Ewentualnie można przystawić na krótko do piersi, jeżeli by chciało. Można też podać mniejsza porcję mleka a częściej.