Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Cytomegalia przebyta, a karmienie piersią

Data utworzenia : 2014-05-05 09:51 | Ostatni komentarz 2014-05-12 15:40

marcelkag

7741 Odsłony
11 Komentarze

Proszę o radę, przed ciążą przebyłam zakażenie cytomegalią. Gdy czytam artykuły na temat karmienia piersią przez kobiety które chorowały na w/w wirusa, podobno podczas karmienia może on reaktywować i zakazić wówczas dziecko. W jakim stopniu jest to groźne dla dziecka? Nastawiam się na karmienie piersią i bardzo bym chciała karmić moje dzieciątko, jednak ten problem wciąż mnie nurtuje.

2014-05-06 21:50

Kiedyś słyszałam, że mozna karmić dziecko w tym przypadku, jednak może się ono zarazić. Zarażenie te jednak będzie miało bardzo łagodny skutek i bedzie bez komplikacji. Z wcześniakami jest tylko sprawa niejasna, bo są słabsze.

2014-05-05 11:38

Na pewno porozmawiam o tym z lekarzem, ale ciekawa jestem czy ktoś miał jakieś doświadczenia związane z cytomegalią.

2014-05-05 10:05

Myślę że warto o tym porozmawiać z lekarzem prowadzącym Twoja ciąże i jego wypytać o wszystkie zza i przeciw karmieniu piersią i o ewentualne zagrożenia gdybyś chciała jednak karmić , chyba nikt nie udzieli Ci lepszej odpowiedzi niż lekarz. Choć czekamy na wypowiedzi dziewczyn może akurat któraś miała taką dolegliwość?