Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Mityczne dwie fazy mleka?

Data utworzenia : 2014-05-03 10:48 | Ostatni komentarz 2014-05-08 21:23

Angie

16788 Odsłony
9 Komentarze

Dziewczyny ostatnio natknęłam się na bloga z informacją, że nie produkujemy mleka I i II fazy. Tego odkrycia dokonał prof. Peter Hartmann jakieś 11 lat temu. Jeśli Was to zainteresuje podaję linka http://thefunnyshapedwoman.blogspot.com/2011/05/foremilk-and-hindmilk-in-quest-of.html?m=1 Z przeprowadzonego doświadczenia wynika, że zawartość tłuszczu w naszym mleku zwiększa się stopniowo. Zatem od jakiej zawartości należałoby przyjąć, że mamy już do czynienia z mlekiem fazy II?

2014-05-08 21:23

A tak naprawdę co to zmienia? Bo za bardzo nie rozumiem. Nie ważne czy to mit czy prawda, zaprzeczyć nie można, że mleko z piersi jest dla dziecka najlepsze i napija się nim i najada jednocześnie, a jakie fazy ma to już chyba historia drugorzędna:)

2014-05-08 20:23

Oczywiście że są dwie fazy. Wystarczy spojrzeć na to, że na początku leci mleko półprzeźroczyste, niebieskawe i stopniowo zmienia się w białe, treściwe.

2014-05-08 09:04

Ja tak do końca się z tym nie zgadzam a przecież ogólnie wiadomo że na samym początku jest to pokarm który zawiera więcej cukrów a dopiero potem jest on bardziej treściwy. Więc cóż to za odkrycie

2014-05-08 08:55

dokładnie landens po rozwoju i wadze widzimy czy maluch wypija mleko II fazy czyli to tłuste mleko czy wypija tylko to wodniste mleko I fazy, które gasi pragnienie.

2014-05-07 09:23

nasz pokarm musi zawierać odpowiednią ilość wszystkoch potrzebnych składników (węglowodany, białka, tłuszcze), wówczas nasze mleko jest odpowiednie. Najlepszym weryfikatorem jest dziecko, po tym jak się rozwija widać, czy mleko jest pełnowartościowe

2014-05-05 12:54

Ciężko ocenić ile tłuszczu ma nasze mleko dlatego. Gdzieś czytałam ze w naszej diecie musi być minimum 50 %węglowodanów aby mleko było odpowiednio tłuste. Ale to chyba problemem nie będzie bo węglowodany są prawie niemal w każdym produkcie.

2014-05-04 09:29

Dziewczyny tak jak piszecie, no i jestem zdania, ze każda z nas napewno o tym wie, ze jej mleko jest najlepsze i mimo tego, ze nie da sie go zmierzyć powinniśmy wierzyć w to, ze nasz pokarm jest najbardziej dopasowany do potrzeb maluszka. A profesor nic ciekawego nie wymyślił, bo od dawna wiadomo, de na początku leci wodniste, a po czasie leci bardziej treściwy pokarm. I jedyna osoba która moze to zbadać jest nasze dziecko które ściąga pokarm najlepiej. A wynik.tego procesu widzimy później na wadze.

2014-05-03 21:51

Aleksandra_87 lepiej tego ująć nie mogłaś:) Całkowicie się zgadzam. Najprościej pisząc: najpierw leci mleko wodniste, stopniowo zmieniając się w te gęste i bardziej odżywcze. Doktor właściwie pisze to samo. On wyjaśnił jedynie przyczynę tego zjawiska. Pisze, że tłuszcz jest początkowo w piersi zbity w cząsteczki (kulki) i zanim nastąpi wyrzut tego tłuszczu z mlekiem to leci mleko, które tego tłuszczu zawiera dużo mniej Angie więc ja bym jednak podtrzymywała wersję I i II fazy :)