Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1138 Wątki)

Kiedy nie ma zaleceń do karmienia piersią

Data utworzenia : 2014-04-17 06:28 | Ostatni komentarz 2015-02-09 11:17

mysza13

8087 Odsłony
27 Komentarze

PRZEDE WSZYSTKIM DZIECKOI! Większośc matek jeszcze przed narodzinami dziecka wie jaką dietę chce mu zapewnić, spora część kobiet uważa, że najlepsze dla jej pociechy jest karmienie w sposób naturalny. Mimo przeciwskazań do tegon sposobu odżywiania decydują się na niego. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze jest zdrowie naszego dziecka, a to, że karmimy je butlą czasami okazuje się lepszą koniecznościa! NIE ZAWSZE MOŻNA KARMIĆ NATRALNIE Karmienie piersią ma wiele zalet, czasopisma, książki a nawet lekarze wciąż zachęcają matki do tego sposobu karmienia dziecka. Okazuje się jednak, że nie zawsze jest lepsze dla niemowlaka. Przeciwwskazania do kermienia piersią mogą być uzależnione od kondycji, stanu mamy bądź dziecka, wyróżnia się następujące: jeśli matka: -stosuje rdioaktywne izotopy; -stosuje leki przeciwskazane w laktacji; - ma niewydolność krążenia IV stopnia - jest zakażona wirusem HIV; - jest zakażona wirusem HTLV-I lub -II; - przechodzi chemioterapię, otrzymuje leki antymetaboliczne lub niektóre inne leki onkologiczne; - ma opryszczkę brodawki lub otoczki sutka- do momentu wyleczenia; - jest uzależniona od narkotyków; -est uzależniona od alkoholu; - ma ciężką chorobę psychiczną; względne przeciwskazania: - WZW typu A i C; -ropień piersi; -cytomegalia; -nieleczona, aktywna gruźlica; jeśli dziecko: - ma choroby metaboliczne: galaktozemia, choroba syropu klonowego; -nietoleruje laktozy; - ma rozszczep podniebienia; - ma zespół Downa; - ma niektóre choroby neurologiczne; - ma wade serca; Mity- Czyli kiedy jednak można karmić piersią! - podczas gorączki- mitem jest, że nie powinno się karmić piersią podczas gorączki, podwyższona temperatura ciała nie wpływa na skłąd i wartości odżywcze mleka; - gdy dziecko choruje na żółtaczkę; - dziecko jest małym alergikiem- podczas alergii dziecka wystarczy, aby matka pod kontrolą lekarza eliminowała z jadłospisu alergeny, dzięki temu można złagodzić, nawet ograniczyć alergię!; - podczas choroby matki- wręcz przeciwnie! choroba infekcyjna matki jest wskazaniem do karmienia piersią, chroni dziecko przed zakażeniem , bądź wspomaga welkę z nim; - gdy przyjmuje się leki- większość leków jest bezpieczna dla dziecka. Najlepsze są jednak te, które nie wchłaniają się z przewodu pokarmowego do krwi matki, oraz wszystkie, które mogą być stosowane u niemowląt; - gdy matka ma problemy z piersiami (pęknięte, płaskie, wklęsłe brodawki) -konflikt serologiczny- matka poprzez swe mleko nie może przekazać dziecku przeciwciał przeciw czynnikowi Rh; Brak możliwości karmienia nie spowoduje, że dziecko będzie się nieprawidłowo rozwijało, najważniejsza dla niemowlaka jest bliskość szczęśliwej, kochającej matki! W wątku znajdziecie wypowiedź Ekspert dr Agaty Serwatowskiej - Bargieł, która weryfikuje powyższe zestawienie Redakcja LOVI

2015-02-09 11:17

No właśnie to w Armenii czy takim jakimś kraju. Ona powiedziała dokładnie, że "takie" dziecko przynosi wstyd rodzinie, w której się urodzi i ona go nie chce. Straszne to dla mnie. Ale takich przypadków są tysiące każdego dnia na świecie niestety - podczas gdy inni starają się po kilka lat :( w innym wątku wyczytałam, że kobiety pobudzają laktację dla adoptowanych dzieci, a tu własnego kobieta nie chce. Żal ściska serce. Ale chociaż ten mężczyzna rozsądnie się zachował.

2015-02-09 09:19

aż się wierzyć nie chce ...Szok u matki to rzecz normalna ale są specjalisci ...warto się umowic i porozmawiac ...Każdy zasługuje na miłosc ..każdy ma prawo życ ..być kochanym i szanowanym :(

2015-02-09 09:15

Zofia boze jakie to smutne, jak można postawić mężowi takie ultimatum. Też bym zrobiła tak, jak ten facet, zostawiłabym ja w cholerę, zabrała dziecko i odeszła

2015-02-08 22:44

oO sorki, ślepa i ni dojrzałam. No właśnie! tak też pomyślałam, że skoro i tak trudniej takiemu dzieciątku to chyba KP jest nawet bardziej wskazane. A zapytałam bo akurat dzisiaj przeczytałam artykuł, ze matka postawiła mężowi ultimatum - albo noworodka z zespołem Downa oddadzą albo wezmą rozwód. Oczywiście ojciec córcie zabrał i zostawił babę w ***** i piknęło mi mocniej serce :(

2015-02-08 21:39

Zosiu poniżej pani doktor Serwtowska- Bargieł ustosunkowała się do tego.

2015-02-08 21:35

A przepraszam dlaczego dziecko z zespołem Downa nie powinno być karmione piersią?? Może to głupie pytanie i odpowiedź jest oczywista, ale nie dla mnie.

2014-05-20 22:21

Wapno i magnez biorę również, ale badań nie robiłam,więc nie wiem czy się przyswaja. Jest wiele przeciwskazań do karmienia piersią,ale mleko mamy jest nsjlepsze.

2014-05-15 23:09

czasami to nic nie daje, że się uzupełnia bo najzwyczajniej w świecie się nie przyswaja... ja bardzo dużo magnezu brałam będąc w ciąży... no i to nic nie dawało...