Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

mam pokarm tylko w jednej piersi:/

Data utworzenia : 2014-03-22 18:44 | Ostatni komentarz 2018-06-27 05:48

malgosiam91

55097 Odsłony
14 Komentarze

mam mleko w jednej piersi( o 2 rozmiary wieksza od drugiej) z drugiej z 30 ml sciagne a reszte wyciskam w bolach bo laktator nie daje rady) z malej piersi pokarm jest kwasny i ohydny wiec dziecku go nie dam.i tak zanika stopniowo...co robic? Dodam że na pocztku mialam pokarm w obu ale w tej mniejszej strasznie dlugo pokarm przybieral, z dwie doby spokojnie u nie bardzo chcialam dawac bo pierwsze 50ml bylostrasznie rzadkie i nie smakowalo nawet jak mleko) no i nie dawalam bo maly mial kolki wiec nie chcialam go jeszcze jakims niepewnym mlekiem poic bo slyszalam ze takie rzadkie zawiera duzo laktozy ktora wzmaga kolki) i tak z dnia na dzien bylo go coraz mniej a jak juz bylo to sie przepalalo zanim zciagnelam bo czekalam az troche wiecej przybierze i i, taki krag przyczynowo skutkowy:/ maly ma 3,5miesiaca i jak narazie dajemy rade z jedna cysią bez dokarmiania mm ale nie wiem co bedzie dalej jak zacznie wiecej jesc. A poza tym wkurza mnie ta moja asymetria:P

2014-03-24 09:45

Witam, Może na początek powiem, że mleko w piersiach się nie psuje... Owszem, jak wygasa laktacja, to troszkę może się zmienić skład i może smak mleka, ale to nie znaczy, że nie można tego dziecku podać. Zepsuć to się może mleko stojące po ściągnięciu 2 dni na stole zamiast w lodówce. To co się kiedyś mówiło o "przepalaniu" czy "przeziębianiu" pokarmu, cokolwiek te terminy oznaczają, to nie jest zgodne z aktualną wiedzą. Mleko w piersi jest zawsze wartościowe. A czy Pani dziecko chce się do tej mniejszej piersi przystawiać? Bo to najprostszy sposób na pobudzenie w niej laktacji. Oczywiście można wykarmić dziecko jedną piersią, (np. kobiety po jednostronnej mastektomii), ale wtedy faktycznie jest widoczna asymetria, która może sprawiać dyskomfort. Także ja polecam przede wszystkim próby przystawiania dziecka do tej piersi, niezależnie od tego, czy Pani czuje w niej pokarm, czy nie. I dodatkowo można stymulować laktatorem, po każdym karmieniu przez kilka minut pompować, nawet jak już mleko nie leci. Wtedy pierś dostaje sygnał, że na mleko jest zapotrzebowanie i po kilku dniach jest szansa na jakieś wznowienie/zwiększenie produkcji. Swoją drogą, jeśli jest Pani w stanie z niej uzyskać 30 ml, to znaczy, że jeszcze całkiem laktacja nie wygasła i są szanse na jakieś wyrównanie. Jeśli dziecko na razie nie chce tej piersi, bo np. za mało z niej leci, albo rzeczywiście ten pokarm ma nieco inny smak, to trzeba regularnie, co 3 godziny przystawiać się z laktatorem na około 15 minut, żeby wystymulować produkcję. Można to robić jednocześnie z karmieniem dziecka z drugiej piersi, wtedy łatwiej leci.

2014-03-23 11:11

Tak jak napisała polishgirlolga trzeba walczyć o drugą pierś jak zamierzasz karmić, może smak pokarmu to tylko przejściowa sytuacja. Herbatki laktacyjne mogą tu pomóc w odblokowaniu mleczka i jak będziesz ściągała to wróci ono do normy. Co do asymetrii u mnie Jaś tez preferowała jedna pierś , teraz ma 8 miesięcy i od jakiegoś miesiąca je z obu ale z jednej chętniej i jest ona większa. Ale walcz o tą druga pierś bo tak jak piszesz wiekiem rosnie zapotrzebowanie na pokarm a w tej sytuacji pierś będzie jeszcze większa, wiem że łatwo się pisze i mówi ale tez przez to przechodziłam. Powodzenia.

2014-03-23 11:01

Na twoim miejscu próbowałabym ratować tą drugą pierś laktatorem jeżeli dziecko nie chce z niej ssać. Pij też herbatki laktacyjne albo kup sobie tabletki lactinatal. Tylko pamiętaj że od herbatek i od tabletek trzeba sobie robić przerwy bo inaczej nie będą spełniały swojej roli.

2014-03-23 10:24

http://lovi.pl/pl/forum/2/1742/1 http://lovi.pl/pl/forum/2/1301/1 Poczytaj jeszcze te tematy, co prawda są o sytuacji kiedy dziecko jedną pierś preferuje, ale może akurat coś ci pomogą :) a jak nie to będziemy dalej myśleć :) Carol nie próbowałaś mleka? Moje było słodkawe, chyba od jedzenia ciastek :D

2014-03-23 10:16

malgosiam91 możliwe, że w tej piersi, w której było mniej pokarmu wdało się zapalnie piersi i stąd te bóle przy karmieniu i odciąganiu. Niestety jest na to tylko jedna rada, trzeba do tej chorej piersi jak najczęściej przystawiać dziecko lub odciągać. Nie chcę cię martwić ale karmiąc tylko jedną piersią bardzo możliwe, że jeszcze bardziej pogłębisz tą asymetrię. Wydaje mi się, że spokojnie można dziecko wykarmić jedną piersią (bo ilość mleka dostosuje się do potrzeb dziecka) ale warto powalczyć o pokarm także w drugiej piersi. Pokarm pierwszej fazy jest wodnisty i w związku z tym bardziej przypomina wodę (ma on raczej zaspokoić pragnienie dziecka) ale to jest jak najbardziej wartościowy pokarm. Może dziecko nie chciało pić bo leciało pod dużym ciśnieniem i za szybko? Tak jak radziła Carol pij dużo płynów i spróbuj odciągać z chorej piersi laktatorem metodą 7/5/3.

2014-03-22 22:34

Jedynie moge powiedzidc,ze nigdy nie probowalam swojego mleka hehe tzn.pierwsze slysze,ze moglo byc ohydne... No chyba,ze jest zastoj lub zapalenie to wtedy piers zachowuje sie inaczej... Ja nawet nie wiem ile mam mleka w piersiach teraz, a tym ze odciagasz 30ml z tej mniejszej piersi to bym sie nie sugerowala :) ja tyle odciagalam jak maly mial z 7 mcy a pieknie sie najadal :) zeby wyrownac asymetrie to musialabys zaczac karmic malego z tej mniejszej piersi... Probowac, jeszcze nie jest na tyle duzy zeby nie dal sie przekonac :) jakby byl z pol roku starszy to tak, bylby problem :) jezeli na poczatq bedzie jadl mniej to sie nie martw a po karmieniu odciagaj laktatorem i byc moze ruszy, bedzie wiecej mleczka, a nie napisalas jak sie odzywiasz, czy pijesz duzo wody i herbatek laktacyjnych?