Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Przywrócenie laktacji

Data utworzenia : 2014-03-11 18:37 | Ostatni komentarz 2014-03-17 13:50

Zuzia

7393 Odsłony
21 Komentarze

Marcelinka ma 9 tygodni i przez pierwsze trzy karmiłam Ją sama. Niestety, po tym jak skończyła trzy tygodnie ja musiałam przejść leczenie i nie wolno mi było karmić piersią :( Aby laktacja nie ustała odciągałam mleko laktatorem i wylewałam, jednak było go codziennie coraz mniej. Teraz mogę już wrócić do karmienia piersią, ale zrobił się problem, bo mała się nie najada... Od trzech dni "wisi" na mnie non stop i ciągle jest nie najedzona... Piję Lactosan, do tego Femaltkier, dużo wody, staram się też odpowiednio odżywiać, a tu nic :( Zaczynam się naprawdę stresować tym, że Cysia jest głodna... Co prawda ładnie przybiera na wadze (pediatra nawet zasugerował, że Ją przekarmiam, bo waga urodzeniowa 3200, a po 6 tygodniach ważyła 4480), ale nie wiem, jak będzie teraz (w piątek znowu wizyta)

2014-03-12 08:25

Zuzka, no to napewno mala przyzwyczaiła sie do mm bo po pierwsze inny smak i jeżeli jest to Bebiko, to jest ono bardzo słodkie, a po drugie mleko w butelce szybciej leci niż z piersi. Teraz tylko Twoja determinacja i cierpliwość moze przynieść sukces. Musisz przetrwać te gorsze chwile, aby wszystko było ok. Pokarm masz i jest on pełnowartościowy, teraz tylko kwestia tego aby mała ponownie przyzwyczaiła sie do jedzenia z piersi. Jest to napewno możliwe bo z tego co piszesz nie ma problemu z przystawieniem i jedzeniem z piersi.

2014-03-12 01:56

Wygląda to na kryzys laktacyjny kochana i jest to normalne, bo przy takim wieku dzieciątka ilość mleka zaczyna się normować w zależności od potrzeb dziecka.. Przez to wiszenie stymuluje i pobudza na nowo napływanie mleka tak, aby dostosowało się do jej potrzeb. Jeżeli Twoja córeczka ładnie przybiera na wadzę na razie nie masz co się martwić a cyca w chwilach kryzysu zastąp smoczkiem do uspokojenia i najwyżej podaj wody ale już nie mieszankę..; ) Córcia sama zwiększy laktację tylko musisz uzbroić się teraz w cierpliwość, dać jej i swojemu organizmowi trochę czasu. Trzymam za Was kciuki! Daj znać po wizycie!; )

2014-03-11 20:06

Dzięki za dobre słowa :) Problemem nie jest to, że Mała chce być cały czas przy mnie... Ja chcę wrócić do karmienia piersią, a przez 6 tygodni mogłam karmić tylko mm, bo brałam leki. Teraz jak Ją karmię to po odstawieniu od piersi ewidentnie jest jeszcze głodna, ssie rączkę, przeraźliwie płacze i uspokaja się dopiero po ponownym przystawieniu. Po prawie trzech dniach takiego wiszenia dostała butelkę, bo byłam już bezsilna i płakałam razem z Nią. Zjadła prawie 90 ml i od razu zasnęła (nie zdążyła nawet odbić dobrze). Dlatego szukam pomysłów na zwiększenie laktacji, bo problemem jest ewidentnie nienajadanie się...

2014-03-11 19:50

No to moze dzieciatko poprostu potrzebuje Twojej bliskosci. U nas na początku tez tak było I trwało to 4 miesiące . Jest juz kilka wątków na ten temat, ale napisze Ci jeszcze tutaj. Moze spróbuj zostawiać przy małej pieluszkę, która przeszła Twoim zapachem, ja owijalam miska w taka pieluszkę żeby mala sie przez przypadek nie zaplątała. Są dzieci, które potrzebują.przy piersi 15 minut i są tez takie, które mogły by spędzić przy niej cały dzień. Najważniejsze to sie nie poddawać i pamietaj Twoje mleko dostarcza tyle składników odżywczych ile trzeba i jeśli firma przybiera na wadze to znaczy że sie najada. A to, że spędza przy piersi dużo czasu to jest spowodowane chęcią bliskiego kontaktu. Trzymamy kciuki i czekamy na relacje z wizyty u lekarza.

2014-03-11 18:42

Może daj sobie jeszcze chwilke i staraj się ją przystawiać jak najczęściej a laktacja powinna się wyregulować. Wiadomo że laktator nie odciąga mleka tak jak ssące niemowlę wiec i mleczka może być mniej po takim czasie. Ale wiem co piszę ja nie karmiłam 12 dni i potem przez kilka dni tez mieliśmy mały kryzys ale wszystko przeszło . Tym bardziej że piszesz że malutka ładnie przybywa więc może po prostu z cycusia zrobiła sobie smoczek i nie chodzi tu o jedzenie a o kontakt z Tobą. zajrzyj tu http://lovi.pl/pl/karmienie-piersia/247/1 http://lovi.pl/pl/karmienie-piersia/53/1