Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Jak oduczyć 3miesięczne niemowle jedzenia z butelki zamiast z piersi

Data utworzenia : 2014-02-17 14:55 | Ostatni komentarz 2014-02-19 14:46

Marta-1987

12088 Odsłony
9 Komentarze

Czy jest jakaś metoda aby oduczyć 3miesięczne dziecko które jadło 4 dni moje mleko z butelki aby zaczęło znów jeść z piersi. Do mojego pobytu w szpitalu było jej bez różnicy czy to pierś czy butelka teraz ona jak pociągnie pierś pare razy i nie leci bo chwilę trzeba odczekać aż poleci szybki strumień złości się i nie da się już przystawić. Próbowałam podać najpierw smoczek później pierś i tak cały czas dopóki nie poleci szybkim strumieniem mleko ale to już nie działa. Czy jak zacznę odciągać mleko laktatorem i dopiero ją przystawiać jak będzie szybciej leciało czy to znów jej nie rozleniwi. Od wczoraj walcze żeby jadła z piersi i po dwóch godz jej płaczu i mojego ona zasypia zmęczona i przez sen troszkę zjada ale tego płaczu nie da się wytrzymać. Jak jest śpiąca to zje z piersi ale w ciągu dnia nie chce jeść z piersi dopóki nie ma szybkiego wypływu mleka. U mnie aby poleciało mleko szybszym strumieniem mała musi possać ok 1-2 minuty tylko że ona nie może wytrzymać jak nie leci i złości się bo z butelki było łatwiej. Czy próbować ją nauczyć jeść z piersi czy podawać odciągnięte mleko w butelce choć dla mnie to odciąganie to będzie koszmar?

2014-02-19 14:46

Marta, u mnie czasem jest podobnie, jak maly za mocni zglodnieje, tzn.on wie,ze obiadek dostaje szybko lyzeczka za lyzeczka wiec pozniej sie denerwuje zanim mleko mu poleci ;) ja np. Jak za bardzo sie wkurza przy prawej piersi (bo za dlugo nie leci strumien) to przykladam go do lewej, bo jak pobudzilam z prawej to z lewej szybcisj zaskoczy i to dziala :) wiec tak skacze z lewej strony na prawa its. :p teraz karmie najczesciej na lezaco bo mam za ciezkie dziecko i mi ciezko go utrzymac :) laktatorem tez polecam, ale u mnie "kropla" to nigdy nie zostanie tylko leci jak z kranu wiec raczej by nie wyszlo... 3mam kciuiki!

2014-02-19 11:32

Bardzo dziękuję za wsparcie jest ono dla mnie dużą opoką w ciężkich chwilach a miałam ich już tak bardzo wiele może tym razem też nam się uda :)

2014-02-19 09:22

Marta powoli, ale do celu. Najgorsze jest w takiej sytuacji utrzymanie nerwów na wodzy. Często ma się ochotę wyjść i samej płakać. Informuj nas jak wam idzie, trzymamy kciuki :)

2014-02-19 05:17

Silje ma racje dziecko potrafi płakać dwie godziny bez przerwy wyginać się i cudować że nie ma mowy przystawić go do piersi bo tego już próbowałam. Mała płakała 2 godz bez przerwy aż zasnęła ze zmęczenia i dopiero jak usnęła to na siłe wsadziłam pierś i troszkę zjadła. Nie jestem w stanie wytrzymać tego niemiłosiernego płaczu. Dziś było już lepiej bo mała jadła butlę tylko dwa razy. Udało mi się ją jeszcze złapać na śpiocha jak tylko zaczęła się wiercić to ją do piersi ale niestety na trzeźwo nie dało rady nawet pobudzając laktatorem. Mam nadzieję że za kilka dni całkiem zapomni o butelce

2014-02-18 22:35

Ja też byłam w szpitalu jak Jaś miał 2 tyg i było podobnie jednak po kilku dniach walki sama ze sobą i spokoju zaczęło być lepiej i zaskoczył. Nic tylko cierpliwości, ale miałam jeszcze dłuższą przerwę bo 10 dni przy antybiotyku i tez nie było problemu z powrotem do piersi ale używaliśmy butelki ze smokiem jak pierś co nie rozleniwiało maleństwa, a Ty jakiego smoczka używałaś/ Proponuje troszkę cierpliwości i na pewno Wam się uda

2014-02-18 22:26

Simona niestety to nie dziala tak, ze glodne dziecko to ssace dziecko. Zanim zacznie leciec to glodne malenstwo jest w stanie urzadzic taki koncert, ze glowa peka. Dlatego lepiej powoli a skutecznie, niz szybko i z szarganymi nerwami :)

2014-02-18 22:16

Ja myślę że w tej sytuacji najważniejsze jest przystawianie dziecka do piersi a niepodawanie już butelki , gdy dziecko zgłodnieje na pewno po chwili zacznie ssać :)

2014-02-17 16:35

Ja bym skupiła sie na drugim wyjściu z tej sytuacji o których pisała Silje. Myślę, ze to nie rozleniwi małej, najważniejsze jest, aby zaczęła przyzwyczajać sie do piersi, z czasem możesz poprostu próbować przystawiać, bez wcześniejszego odciągania. Trzymam za Was kciuki !