Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Ból podczas karmienia piersią

Data utworzenia : 2014-02-16 17:02 | Ostatni komentarz 2014-02-22 11:02

Bella

9619 Odsłony
14 Komentarze

Drogie mamy czy któraś z Was miała może podobną sytuację? Otóż podczas karmienia piersią (prawą) czuję podczas początku ssania córki ból. Pojawił się on jakoś dopiero może od tygodnia, ale pierś nie jest czerwona. Sutek wygląda tak samo jak drugi. Ból jest tak jakbym miała zatkane kanaliki. Na samym początku karmienia piersią ten właśnie sutek był popękany i miał strupki. Karmiłam wtedy przez kapturek. Czy to może być jakiś stan zapalny itp? 1. aktualny wiek dziecka: 7 tydzień 2. najbardziej aktualna masa ciała 4700g (14.02.2014) oraz poprzednia 4180 (05.02.2014), 3. czy dziecko urodzone było o czasie: TAK 03.01.2014 4. urodzeniowa masa ciała: 3320g 5. poród siłami natury 6. czy były jakieś problemy okołoporodowe: NIE 7. kiedy po raz pierwszy dziecko zostało przystawione do piersi: kilkanaście minut po porodzie 8. karmione wyłącznie piersią, tylko w początkowych 2 dniach w szpitalu dokarmiane mm, ponieważ nie umiało dossać się do piersi

2014-02-18 19:20

Bella jak karmiłam małą piersią to też miałam okresy, że jedna pierś bolała podczas karmienia, ale tylko podczas karmienia. I była to właśnie ta pierś, która w pierwszych dniach karmienia była bardziej zmaltretowana. Jeżeli boli cię tylko podczas karmienia to bardzo prawdopodobne jest, że stała się wrażliwsza, a dziecko mocno ciągnie. Napisałaś, że ból występuje na początku czyli wtedy kiedy mała pobudza pierś do wypływu mleka. To takie ssanie na sucho, i ona wtedy ciągnie mocniej, żeby szybciej jej poleciało. Jeżeli więc nie masz wyczuwalnych grudek, a ból występuje tylko w tej sytuacji o której piszesz to nie ma powodów do obaw moim zdaniem.

2014-02-18 09:51

Co do stanu zapalnego to nie możemy go wykluczyć. Ale jeżeli nie masz temperatury to myśle że jednak nie. Może faktycznie problem z zatkanym kanalikiem jest u Ciebie przyczyna tego bólu. Mam nadzieje że ekspert odpowie Ci na pytanie i rozwieje Twoje wątpliwości. A może można byłoby pokazać się z tym u lekarza niech on to obejrzy i cos zdecyduje. Mam nadzieje że dolegliwości szybko ustąpią i dalej będziesz mogła karmić maluszka bez bólu.

2014-02-18 06:37

Kiedy mnei jedna pierś bolała wowczas instynktownie przystawiałam małą częsciej do tej piersi, nie wiem co było powodem ale pierś po kilku godzinach przestała boleć, Co do zatkanego kanaliku to u mnie bynajmniej pojawił się mały guzek, przytrafiło się to w momencie kiedy chciałam zbyt szybko odstawić mała od piersi, również pomogło częstrze przystawianie małej.

2014-02-17 20:58

Czesto jest ze na poczatku jak tylko dziecko zaczyna ssac boli piers. Mnie bolalo zawsze ale w szczegolnosci kiedy brodawki mialam pokaleczone wtedy bardzo trzeba uwazac aby nie dostawal sie brod bo wtedy dojdzie do zapalenia piersi. Radze czesto przemywac brodawki i po karmieniu smarowac je mascia najlepiej maltan

2014-02-17 20:41

Wygląda mi to na zatkanie przewodu mlecznego, ale pewności nie mam. W każdym bądź razie miałam to samo ,że bolała mnie jedna pierś ,gdy Córeczka zaczęła ssać. Wtedy też wyczułam grudki jakby ziarna grochu. Rozmasowanie sprawiało wielki ból. Ale przy pomocy ciepłego masażu prysznicem udało mi się to "wyleczyć" :) Spróbuj może polewać pierś ciepłą wodą i rozmasować może Ci pomoże ,a jeśli nie to skontaktuj się z lekarzem. Ból przy zassaniu może też być przyczyną tego ,że dziecko źle ssie.

2014-02-16 19:04

Bella przy zatkanych kanalikach ból pojawia się już w dotyku i zazwyczaj wyczujesz grudkę ,a w okolicy przytkanego kanalika może pojawić się zaczerwienienie przynajmniej ja tak już miałam dwa razy bardzo to jest bolesne.Sprawdziła bym czy dzidzia nie ma pleśniawki w buźce bo czasami tak się zdarza,ze może dziecko Cię zarazić przez co może dojść do grzybicy brodawek.Wtedy co słyszałam pierś boli,rwie,kłuje podczas ssania ,sutki mogą być błyszczące czasami mają nalot,ale może się zdarzyć że nalotu nie będzie.Gdy brodawki są poranione stają się bardziej narażone na bakterie i grzyby.Sprawdź sobie czy nie wyczuwasz w piersi jakiejś grudki,przy zatkanych kanalikach w dotyku to strasznie bolało więc nie powinnaś tego przeoczyć jeżeli w dotyku pierś nie boli to może skonsultuj się z lekarzem bądź doradcą laktacyjnym.Z pewnością Pani ekspert niedługo napisze i więcej pomoże:)Mam nadzieję,ze problem szybko minie:)