Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1136 Wątki)

ekspozycja na gluten

Data utworzenia : 2014-01-31 19:49 | Ostatni komentarz 2014-02-11 11:26

ilonasonia

5384 Odsłony
7 Komentarze

witam, proszę o poradę w sprawie wprowadzenia glutenu do diety dziecka. synek ma już 4,5 miesiąca, więc jest w wieku, kiedy mogłabym zacząć ekspozycję na gluten. tylko jak mam to zrobić? póki co karmię wyłącznie piersią. wydaje mi się, że brakuje mi pokarmu, dowodem tego może też być niewielki przyrost masy ciała dziecka (0,640kg przez 1miesiąc i 10dni!), jednak lekarz upiera się, żebym nadal starała się karmić piersią bez wprowadzenia nowych produktów ani mleka modyfikowanego, oprócz glutenu. na stronie bobovita czytałam, że ekspozycja polega na dodaniu 1,5łyżeczki kaszki bobovita do 100ml posiłku. w moim wypadku jest to niemożliwe. syn je w odstępie 1,5h do2h maksymalnie po 60-80ml mleka z piersi. ponadto jak mam dodać kaszkę do mleka z piersi? próbując odciągnąć mleko, uzyskam go około 40ml (próbowałam przy okazji wyjścia z domu na "dłużej"). nie chcę rezygnować z karmienia piersią, jednocześnie nie wiem jak wprowadzić gluten do diety. proszę o poradę.

2014-02-11 11:26

Ilonaasia ja też kiedy Amelka moja nie chciała załapać piersi zazdroscilam mamom które karmią, a ich dzieci sie wtulają w piersi. Porownywalam siebie do.tych mam i zastanawiałam sie w czym tkwi problem. No i dzis stwierdzam, że największy problem tkwił. w mojej głowie. Dzis Amelka ma rok, który skończy jutro, a ja zastanawiam sie co zrobić, aby oderwać ja od piersi. Tak wiec zrelaksuj sie i dużo nie myśl i najważniejsze nie obwiniaj sie, a być moze wszystko sie unormuje. Daj znac jak juz będziecie po wizycie u lekarza :-)

2014-02-10 16:37

dziękuję wszystkim za odpowiedź, szczególnie Pani doktor. ponieważ ekspozycja na gluten należy zacząć przed ukończeniem 6 miesiąca, postanowiłam trochę jeszcze zaczekać. mała ilość mleka może wynikać z tego, że synek ostatnio nie chce ssać (w dzień), podczas gdy po odciągnięciu mleka laktatorem wypija jakieś 70ml i wygląda, że zjadłby więcej. na szczęście jest wiele artykułów na lovi na ten temat, więc sobie poczytam. jutro planuje znów wybrać się do lekarza, sprawdzić wagę i powiedzieć o kłopotach z karmieniem. generalnie bardzo chcę nadal karmić piersią, tylko czemu synek nie chce jeść? zazdroszczę mamom, których dzieciaczki nie mogą się oderwać od piersi...

2014-02-05 17:15

Ilonasonia Pani ekspert już wszystko wyjaśniła. Co do dokarmiania to powiem Ci, że sięgnięcie po butelkę zostawiłabym na sam koniec ponieważ szczerze powiedziawszy sama za wcześnie po nią sięgnęłam, chociaż w moim przypadku udało się ja odstawić. Przyrost masy rzeczywiście nie jest wysoki, ale nie jest tez tragiczny. Nie wydaje mi się ze to moze być wina ilości mleka. Musisz przestać się zamartwiać i zacząć myśleć pozytywnie. Napisz jak tam u Was i czy juz lepiej z tym przyrostem. Trzymam za was kciuki

2014-02-05 14:46

Witam, rzeczywiście przybieranie na wadze jest dla tego wieku w dolnej granicy normy, ale dla mnie to nie jest od razu powód do dokarmiania, zgadzam się z Pani pediatrą. Można zwiększyć częstotliwość karmień, ewentualnie dodać karmienia nocne, jeśli dziecko przesypia dużo, postymulować piersi laktatorem po karmieniach, żeby zwiększyć ilość mleka. Jeżeli Pani odciąga trochę pokarmu, bo np. wychodzi z domu, to można dodać ten gluten w postaci kaszki do ściągniętego mleka. Nie trzeba całej porcji na raz, czyli można np. do 40 ml mleka dodać pół łyżeczki i potem tak samo. Albo ewentualnie można przed karmieniem z piersi podać dziecku po troszku na łyżeczce samej kaszki z wodą - może zechce w ten sposób i potem nakarmić z piersi. Albo ściągnąć kilka ml mleka i przed karmieniem łyżeczką podać, żeby był smak mleka. I tak kilka razy, żeby uzbierać mniej więcej tyle, co ma dostać.

2014-01-31 20:51

poczytaj http://lovi.pl/pl/dieta/73/1 http://lovi.pl/pl/forum/2/1615 http://lovi.pl/pl/forum/6/909/2

2014-01-31 20:30

Droga ilonasonia skoro Twój synek kiepsko przybiera na wadze i masz wrażenie, że Twojego pokarmu jest za mało lub mały się nie najada, to nie rozumiem czemu pediatra broni Ci wprowadzenia mleka modyfikowanego? Przecież możesz karmić w sposób mieszany. Gdy mój synek skończył 4 msce (karmię od początku piersią) również zauważyłam, że o ile w dzień się najada, to w nocy z 2 karmień robi mi się ich co raz więcej. Efektem było moje częstsze wstawanie do niego w nocy. Wtedy od razu pomyślałam że może się nie najada i skonsultowałam to z pediatrą. W moim przypadku nie miał żadnych przeciwwskazań żeby przejść na karmienie mieszane. Początkowo podawałam mu butelkę mleka modyfikowanego przed snem (pozostałe karmienia były naturalne), w tejj chwili zaczynam przechodzić tylko na butelkę w ciągu dnia i karmienie naturalne w nocy bo pokarm mam bardzo chudy i kończy się. I właśnie do tej butelki MM dodawałam kaszkę (ekspozycja na gluten). Może warto poradzić się innego pediatry? Podobnie jak Ty bez MM nie miałabym możliwości tego zrobić, gdyż odciągniętego pokarmu nigdy nie było więcej jak 10-20 ml. Ciekawa jestem co poradzi Ci ekspert Lovi.

2014-01-31 20:29

ilonasonia poczytaj sobie również ten watek ---> http://lovi.pl/pl/forum/6/909/1