Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1136 Wątki)

Karmienie piersią a sport i zmiana smaku mleka

Data utworzenia : 2014-01-29 08:51 | Ostatni komentarz 2014-02-05 15:14

konto usunięte

4960 Odsłony
4 Komentarze

Mam pytanie , przed ciążą biegałam na długie dystanse i teraz chciałabym do tego wrócić ty bardziej że mąż już mnie zapisał na Maraton Łódzki tz bieg na 10-kę. Jednak po kilku treningach zauważyłam że Jąś nie bardzo chce ssać pierś. Czy pod wpływem wysiłku zmienia się może smak i właściwości mleka ? Proszę o odpowiedź. Starałam się karmić go przed treningiem, ale nie zawsze się tak da a potem on nie chce ssać?

2014-02-05 15:14

Dziękuję za wypowiedz eksperta, tak Jas ma 6 miesięcy i podjada już inne dania niż mleczko:)

2014-02-05 14:31

Witam, Może być nieco zmieniony smak mleka po znacznym wysiłku fizycznym w związku ze wzrostem stężenia kwasu mlekowego we krwi. Niektóre kobiety obserwują też po wysiłku zmniejszoną ilość mleka. Nie wszystkim dzieciom to przeszkadza, podobnie jak nie wszystkim dzieciom przeszkadza zmiana smaku mleka po spożyciu przez matkę potraw o charakterystycznych smakach, niemniej są dzieci, które odmawiają wtedy piersi, tak jak w Pani przypadku. Myślę, że pomysł karmienia przed treningiem, a po treningu coś niemlecznego to jest optymalny pomysł (zakładam, że dziecko już jest w wieku, kiedy dostaje coś innego) Pozdrawiam

2014-02-03 14:32

Myję się w jednym mleczku do ciała z oliwką i do tej pory nie było problemu, ale faktycznie postaram się go karmic zawsze przed treningiem a potem przestawie go może akurat na zupkę.

2014-02-03 12:02

Mraczek ja lekarzem nie jestem, ale sporo trenuje. Fitness, biegi itp. Przy wysiłku organizm się zakwasza, wiadomo pocimy się i tracimy wodę. Wzrasta też ilość kwasu mlekowego w mięśniach. (Nieraz pewnie miałaś tzw. Zakwasy). Wydaję mi się więc, ze i w piersiach może być go więcej. Ja przy karmieniu pije 2l wody, a jak trenuję to nawet 2.5-3l. Wszystko by uzupełnić płyny. Puki co nie mamy problemu z jedzeniem. Z tym, że Minik je z butli odciągnięty pokarm. Może być też inna przyczyna. Karmisz po treningu, więc pewnie i po kąpieli. Może maluszek jest wrażliwy na zapach mydła lub jakiegoś kosmetyku? Spróbuj nakarmić bezpośrednio po kąpieli, ale przed treningiem i zobaczysz czy to wina mleka czy mydła.