Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Skaza białkowa

Data utworzenia : 2013-01-15 21:49 | Ostatni komentarz 2014-10-08 17:34

Maria.Z

15075 Odsłony
62 Komentarze

Moja coreczka ma skaze na mleko. Jak sie objawia? na policzkach dziecka oraz na małżowinach usznych pojawiaja sie czerwone male krostki tworzac jak by "rumień", znacznie rzadziej tworza sie w zgięciach łokciowych i kolanowych. Sa trudne do usuniecia. Z diety dziecka należy wyeliminować krowie mleko i wszelkie jego pochodne. Jesli karmi sie piersia równiez ze swojej diety nalezy wyeliminowac krowie mleko i pochodne. Jest takze wiele dostepnym na recepte mlek np Nutramigen czy Bebilon pepti. Nam lekarz mowil ze mleka krowiego nie nalezy podawac az do 3 roku zycia, potem mozna wprowadzac. a czy wy macie z tym problem?

2014-08-16 11:57

SamantKa u takiego małego dziecka badania z krwi mogą nie potwierdzić skazy choć dziecko będzie ją mieć. Najlepszym sposobem jest całkowite odstawienie nabiału na około 2 tyg. Wtedy będziesz widzieć czy skóra się polepszyła i czy kupki są normalne, Ale dziecko musiałoby pić mleko dla alergików czyli bebilon pepti lub nutramigen. Możesz także podawać jogurt sojowe zamiast tych normalnych. Jeśli chodzi o kaszki to możesz kupić bezmleczne i zrobisz je na mleku dla dzieci ze skazą.

2014-08-15 21:53

Ja wprowadzilam mleko krowie kolo 2 roku zycia. Wszystko bylo ok. Skaza bialkowa u dziecka w mojej rodzinie objawiala sie glownie czerwonymi policzkami.

2014-08-15 20:56

U Nas nie chodzi tylko o biegunkę, bo sprawa się ciągnie od urodzenia.. Obojętnie czy podawałam swoje mleko czy mm. Lekarze kazali jeść tak jak jadłam a potem mm podawać tak jak zwykle. Ja zdobyłam Bebilon Pepti ale za nic w świecie Mały nie chciał tego świństwa pić - może bo już był za duży? Miał już 5 miesięcy. Po tym jak dostaliśmy Zyrtec jest poprawa ale ja nie chce dziecka faszerowac w kolko lekiem na alergie nie znając dokładnie jej przyczyny tylko domysły.. Ciężko mi było też rozszerzać dietę z Zyrteciem, bo przy każdej nowości musiałam go na trochę odstawić.. Teraz jest już lepiej, bo Młody wypija tylko ok. 3 mleka na noc ale to właśnie wtedy pojawia się wysypka i kaszka a nad ranem rzadka kupka. Chodzi też o to, że każdy nabiał powoduje wymioty (coś jak refluks) albo biegunkę na większą skalę.. To mogę iść tak do laboratorium i powiedzieć, że chce sprawdzić czy Mały ma skaze? A nietolerancje laktozy tez tak mogę sprawdzić?

2014-08-15 20:15

Samantko w tym wieku nie da się jednoznacznie potwierdzić ani wyeliminować skazy białkowej ,,, Wysypka od skazy może być różna ,, jedne dzieci przechodzą skazę słabiej inne wysypuje całe i są całe w zadrapaniach i ranach ,, badania w wieku roku to tylko z krwi ale one pewności nie dają i nawet lekarze je odradzają bo jak coś wyjdzie to póżniej rodzice nic nie dają ,, Z mojej strony mogę ci napisać tyle że podejrzenie skazy u dziecka stwierdza się gdy dziecko ma częste wysypki ,,, moja córka była w krostkach już od samego urodzenia , Raz były mniejsze raz większe ale były zawsze ,,dostawała mleko nenatal i moje mleko , mimo stosowania emolientów i najlepszych kosmetyków dla hipoalergików nie było poprawy ,,,masci tez nie pomogły ,wtedy pediatra w wieku 2 miesięcy przepisała bebilon pepti dha i poprawa się pojawiła po jakimś tygodniu wprowadzenia mleka - poprawa po zmianie mleka i profesjonalny wywiad i ocena wysypki oraz miejsce wystąpienia oraz czas pozwoliły alergologowi potwierdzić skazę bez żadnych badań i nie miał żadnych wątpliwości , Twoje dziecko może mieć biegunki nie od skazy ale może mu nie pasować mleko ,,,moja pierwsza córka piła nan i jej akurat służyło ale słyszałam że jak dziecku mleko nie podpasuje jakieś to się zmienia na inne i biegunka mija . Biegunka nie zawsze musi oznaczać skazę .

2014-08-15 14:17

Jakie badania mogę zrobić aby wyeliminować albo potwierdzic skaze białkowa czy też nie tolerancję laktozy? Czy mogę takie badania wykonać sama w laboratorium? Jak takie badania dokładnie, fachowo się nazywają? Mój synek ma rok - pije normalne mleko modyfikowane ale przez nie ma rzadkie kupki. Po zjedzeniu (sprobowaniu) jogurtu czy też maślanki ta mu się zwraca albo dostaje biegunki.. Nasz pediatra nie widział problemu a gdy poszłam do innego od razu zauważył zaczerwienienia i pęknięcia za uszami, wysypke i kaszkę na policzkach- przepisał Zyrtec i nakazała zostać przy mleku normalnym. Wygląda na to, że uczulenie zostało, bo wygląd skóry się poprawił ale tylko w małym stopniu. Proszę o wypowiedź Pani Ekspert i Wasza pomoc dziewczyny.

2014-06-04 12:32

u nas była taka sytuacja. Gdy Franek miał 8 tyg na czole wyszedł mu taki czerwony placek, z dnia na dzień było coraz gorzej, przeszło na jeden policzek i za uszkami, ponadto pojawiła się straszna ciemieniucha. W następnych dniach skóra zaczęła się strasznie łuszczyć. Pediatra stwierdził skazę i kazał wyeliminować z mojej diety wszelki nabiał,bo karmię piersią. Faktycznie po paru dniach wszystko zniknęło. Po dwóch tyg diety bezmlecznej postanowiłam zjeść troszkę jogurtu i napić się mleka by sprawdzić jak zareaguje i wiecie co Franek ani jednej krostki, zero kolek i nawet kupki normalne.Dziś ma 5mc jem wszystko i nic mu nie dolega więc już sama nie wiem czy miał jakąś chwilową skazę czy błędna diagnoza? A tak swoją drogą, to pediatrzy ostatnio nadużywają tego stwierdzenia. dziecko ma kolki-skaza, ma kilka krostek-skaza.....

2014-06-04 11:11

Moja corka tez ma skaze ...obecnie pije bebilon pepti dha i skaza jest mniejsza . Używam roznych kremow i masci ale szczerze mowiac pomagają tylko na chwile ... skaza bialkowa niby przechodzi z wiekeim ale jest strasznie uciazliwa w leczeniu

2013-12-16 23:36

Moja lekarka kiedyś myślała że córeczka to ma ponieważ miała sapkę i wysypkę na policzkach i nie mogłam jeść nabiału 2 tygodnie .Po czym okazało się że nie przeszło i to jednak nie to.