Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

karmienie piersią a jedzenie typu fast food

Data utworzenia : 2014-01-15 17:14 | Ostatni komentarz 2015-02-13 19:53

ilonasonia

40987 Odsłony
34 Komentarze

Witam, jestem mamą 4-miesięcznego synka karmionego wyłącznie na piersi. mam rozterki związane właśnie z karmieniem mlekiem matki. wszędzie można znaleźć informacje na temat wyższości korzyści płynących z karmienia piersią nad karmieniem mlekiem modyfikowanym. Jednak zastanawiam się, czy rzeczywiście mleko matki będzie lepsze niż modyfikowane w wypadku, gdy matka karmiąca nie zwraca uwagi na jakość jedzenia, odżywia się monotonnie, często korzysta z dań gotowych w restauracjach typu fast food, codziennie sięga po ciastka? mleko modyfikowane zawiera przecież witaminy i minerały odpowiednio dobrane do rozwoju maluszka, czy i tak mleko matki niedbającej o dietę będzie lepsze?

2015-02-13 19:53

Ja nie uważam, że mm to samo zło. Co prawda nie ma w sobie wielu składników, jakie ma mleko matki np. przeciwciała czy enzymy, ale wyposażone jest w pozostałe składniki niezbędne dla prawidłowego rozwoju. Nie do końca całe mleko jest sztuczne, bazuje bowiem na mleku krowim. A opinie, że żywienie dzieci tylko mm powoduje, że mają nadwagę, są mniej sprawne intelektualnie uważam za grubo przesadzone. Ja karmiłam synka piersią przez pierwsze 4 miesiące, później już stopniowo zmniejszałam laktację i całkowicie zrezygnowałam z piersi jak mały miał niecałe 7 m-cy. Była to moja przemyślana decyzja, aczkolwiek nie obyło się bez wyrzutów sumienia.

2015-02-10 20:33

Jestem tego samego zdania, samo słowo modyfikowane wskazuje niestety na to, że takie mleko z naturą nie ma nic wspólnego, a jest po prostu sztucznie przetwarzane i czego ono by tam w składzie nie miało na pewno nie jest lepsze od mleka matki - wiadomo, że są sytuacje kiedy jest koniecznością, bo kobieta z różnych względów nie może karmić, ale znam osoby, które nie karmią piersią "bo nie" i dla mnie jest już to niezrozumiałe. A sztuczne witaminy i minerały zawarte w mm są gorzej wchłaniane niż te naturalne.

2015-02-09 18:49

Odpowiadając na pytanie autorki. Dieta świadczy tylko o podejściu do żywienia matki. Jeśli matka odżywia się rozsądnie, to jej mleko dla dziecka będzie lepsze od modyfikowanego. Ja też nie odmówię sobie pizzy czy hamburgera, ale tylko zrobionego samodzielnie. Ale mając świadomość, że to co jem, po części je też moje dziecko, nie jadłabym byle czego.. Ja wiem, że teraz te mieszanki są lepsze niż kiedyś i dla dziecka najważniejsza jest miłość, ale mnie samo słowo MODYFIKOWANE odstrasza. Oczywiście jeśli matka z pewnych względów karmić naturalnie nie może, to już inna bajka.

2015-01-28 11:55

ja jak jem swoją zrobioną w domu pizzę to małej nic nie jest i mało tego dodaję do tej pizzy straszne ilości sosu czosnkowego ( którego uwielbiam)

2015-01-28 08:56

A ja z fast food jem frytki robione w piekarniku i swojska pizzę z takimi składnikami z którymi wiem ze dziecku nie zaszkodza.

2015-01-26 18:59

Ja również karmiab piersią bałabym się jeść fast foody.To jest różnie z tym i wszystko zależy od organizmu są takie nauki co się nie boją jeść takich rzeczy albo zjedzą i im dzieciom nic nie jest ale ja bym nie próbowała.

2015-01-26 18:56

a ja raz zjadłam zapiekankę (u nas na mieście mają takie pyszne z wielką ilością sera - jak domowe )i moja mała zaregowała natychmiast zawartość jej pampersa była imponująca, nawet plecy ubrudzila -jak na razie powstrzymuje się od fast foodów :)

2015-01-26 15:42

Moje szaleństwo to słodycze bo w ciąży unikałam aby dzidzia rosła zdrowo.Jem sporo ryb i polecam mamą łososia bo ma dużo zdrowych tłuszczów omega 3 które wpływają na pracę serca i mózgu. Każda mama stara się dbać o dietę bo inaczej to tak jak opis donnavito nasz organizm zacznie tracić witaminy. Ja nadal biorę femibion dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.