Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1137 Wątki)

Herbatka lipowa a kamienie piersią

Data utworzenia : 2014-01-10 09:52 | Ostatni komentarz 2015-04-19 19:46

konto usunięte

13468 Odsłony
20 Komentarze

Witam mam pytanie czy herbatka lipowa którą mam zamiar stosować u siebie przy ciagle powracających przeziębieniach i infekcjach może mieć jakieś znaczenie na moje mleko. Na ilość mleka i czy przypadkiem nie zablokuje to mojej laktacji. Pamiętam jak kiedyś przy kłopotach z trawieniem zaproponowała mi pani doktor szałwie i dopiero potem okazało się że ilość mojego mleka strasznie zmalała a ja doczytałam że faktycznie zmniejsza laktację i nie chciałabym popełnić tego błędu po raz drugi.

2014-01-11 20:33

Karolinka mi smakują też te herbatki ziołowe, które wspomagają laktację :) Uwielbiam, ale już szczerze dawno nie piłam, jeżeli chodzi o herbatke lipową to chyba nie ma żadnych przeciwskazań. Wiem jedynie, że mięta np, hamuje laktację... Ale jak to napisała Silje z ziołami lepiej uważać, bo tak naprawdę nigdy nic nie wiadomo, ale myślę, że lipa tutaj chyba nic szkodliwego nie zrobi...;)

2014-01-10 20:59

Nie pilam herbatki lipowej, za to duzo anyzu (w wustarczajacej ilosci) jest w herbatkach laktacyjnych... Ja uwielbiam wrecz herbapolu lactosan i pije 3 razy dziennie :) niby nie musze bo mam wystarczajaco pokarmu ale przynajmniej mi nie zanika :))

2014-01-10 12:25

Z ziołami lepiej uważać. Szałwia zatrzymuje laktację, ale z tego co wiem to podczas karmienia spokojnie można pić herbatki z lipy. Oprócz tego można też pić soki z malin, dzikiej róży, czarnej porzeczki i czarnego bzu. Na gardło możesz też stosować podbiał, babkę, prawoślaz, tymianek i anyż. Tylko nie przesadź z ilością, a najlepiej mimo wszystko skonsultuj się z lekarzem.

2014-01-10 11:41

Z tego, co wiem herbatka lipowa nie jest wskazana w okresie ciąży ponieważ powoduje gwałtowne ukrwienie skóry i jednoczesne odpłynięcie krwi m.in. z łożyska, co może prowadzić do niedotlenienia płodu. Przy laktacji nie ma chyba żadnych przeciwwskazań.