Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Karmienie piersią a rozszerzanie diety maluszka

Data utworzenia : 2013-12-27 13:38 | Ostatni komentarz 2013-12-31 22:18

mama2x

6985 Odsłony
6 Komentarze

Mam pytanie dotyczące rozszerzanie diety maluszka karmionego piersią. Wiem że powinno się to robić w 5-6 mc, wiem co i kiedy... Ale jak to się ma do laktacji?? Czy wtedy gdy podaję posiłek inny niż moje mleko mam ściągnąć pokarm?? Czy kaszki mam podawać na moim odciągniętym mleku?? Chciałabym wiedzieć jak technicznie ma to wyglądać aby nie utracić pokarmu.... Pomocy...

2013-12-31 22:18

mama2x nie martw się o nic. Przede wszystkim zacznij od kilku łyżeczek nowego dania, tak na próbę, a potem dokarm swoim mleczkiem. Może być tak, że twoje dziecko nie będzie chciało jeszcze jeść warzyw, wtedy odpuść i poczekaj trochę. Ilość pokarmu dostosowuje się, z reguły, do potrzeb dziecka, więc twój organizm sam będzie wiedział co ma robić. Ja zaczęłam w 4 miesiącu powoli wprowadzać warzywa, mimo, że moja mała była na piersi, bo pokarm zanikał. Przez to musiałam oprócz warzyw podawać też MM, ale z piersi nie zrezygnowałam. Rano mała opróżnia obie piersi, a potem je kolejno, MM, obiadek dostosowany do wieku (ze słoiczka), jabłuszko lub inne owoce i przed spaniem znów MM.

2013-12-30 23:41

@mama2x: Nowo wprowadzane posiłki powinny stanowić urozmaicenie diety niemowlęcia i uczyć je nowych zachowań m.in. rozdrabniania pokarmu. Nadal jednak podstawą jadłospisu powinno być mleko naturalne. Pierś należy podawać dziecku jako uzupełnienie tuż posiłku (gdy podamy przed jedzeniem dziecko może nie mieć ochoty na nic więcej). Nie powinna Pani także rezygnować z przystawiania dziecka w nocy, aby nie doprowadzić do zaburzeń laktacji.

2013-12-30 20:18

Witam. Karmienie piersią jest ulubionym jedzeniem Pani maluszka. Nie zrezygnuje z tego tak łatwo. Nowe produkty, jak kaszka czy Sinlac należy przygotowywać zgodnie z zaleceniem producenta i podawać łyżeczką. Tak samo podawać owoce i jarzyny ze słoiczka. W niektórych przypadkach można przygotować kaszkę bardziej płynną i podawać przez smoczek. Oczywiście, jeżeli maluszek to zaakceptuje. Nie od razu wszystko się udaje ale należy uzbroić się w cierpliwość. W czasie rozszerzania diety o nowe produkty, dziecko zjada z piersi rzadziej ale wypija tyle ile potrzebuje i często nadrabia to w nocy. Myślę, że nauczycie się oboje a Pani nie będzie się martwić, że dziecko odmówi ssania z piersi. Karmienie piersią do 6 m-ca jest optymalne a w kolejnych miesiącach powoli ilość pokarmu dostosowuje się do mniejszej ilości karmień. Proszę nie przygotowywać niczego na Pani pokarmie, tylko podawać pierś na żądanie. Pozdrawiam

2013-12-29 17:21

Mama2x poczatkowo ilości wprowadzanych nowych pokarmów nie są duże więc i tak pierś dziecko będzie chciało.Moje córki przez dłuższy czas chciały zapijać obiadek mleczkiem z piersi,wiadomo wtedy wypijały mniej z pewnością,ale piły jak zawsze.Później w miarę zjedzenia jednorazowo większej ilości np obiadku to obiad zastąpił jedno karmienie(Cyba jakoś to było od 8 mies).Teraz jak zje obiad to już nie chce piersi i pije dopiero przed spaniem.Laktacja również z biegiem czasu musi się trochę zmniejszyć to jest naturalne, nie obawiaj się,że jeżeli podasz dziecku obiad i nie dostanie w tym czasie mleka z piersi to stracisz pokarm.Nie ma sensu też w tym czasie odciągać bo właśnie w taki sposób naturalnie zmniejszamy produkcję mleka,w późniejszym czasie dziecko nie je już tak często jak na początku:) Co do kaszki to pierwsza kaszka była na wodzie,jak odciągnęłam wystarczającą ilość mleka to robiłam na swoim mleku ,a jeszcze później kupowałam mleczno ryżowe.Tyle,że jak dziecko ładnie przybiera pijąc pierś to z kaszkami chyba nie ma co się śpieszyć:)

2013-12-29 13:27

mama2x - czy znalazłaś odpowiedzi na swoje pytania w wątkach podsuniętych przez mamabasia? Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości - napisz.

2013-12-28 14:00

http://lovi.pl/pl/forum/2/1053/1 http://lovi.pl/pl/forum/8/30/1