Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1136 Wątki)

Jak długo karmić piersią ?

Data utworzenia : 2013-12-14 17:07 | Ostatni komentarz 2015-02-27 08:22

mamavan

6380 Odsłony
21 Komentarze

Moja córeczka kończy właśnie 8 miesięcy i dalej karmiona jest piersią .Chciała bym tak do 18 miesięcy . Czy to nie za długo ?

2015-02-27 08:22

Ja karmiłam tylko 5 miesięcy,chociaż chciałabym dłużej ale niestety nie miałam tyle pokarmu bo cały czas odciągałam,dlatego że synek nie potrafił ssać pierś próbowałam go przykładać przez 3 tygodnie i nic z tego za szybko też się poddałam,jakbym próbowała dłużej to napewno synek by się nauczył.Mówi się że powinno się karmić przynajmniej pół roku no ale jak ktoś nie ma tyle pokarmu i ma problemy w karmieniem to tyle nie karmi tylko krócej.Wiadomo że pokarm z piersi jest zdrowszy i najlepiej karmić tyle ile się da.Wiadomo że nikt też do tego nie zmusza i jak ktoś nie ma na tyle sił to w każdej chwili można przestać karmić.Kazachstan karmić chociaż do 6 miesiąca ale niestety już miałam bardzo mało pokarmu i synek sobie nie pojadł.

2015-02-27 07:26

Ja tez karmie trzy miesiące. Prawie. Dokładnie 2.5. Nie wiem jak długo będę karmić. Dla mnie karmienie nie jest jakaś wielka przyjemnością. Robie to tylko dla dobra mojego dziecka i dla oszczędności. Myślę, że karmienie nie może być przymusem. Nie można sobie zakładać ze koniecznie pół roku. Jak ktoś nie może już wytrzymać a karmi dwa trzy czy cztery miesiące to niech nie zmusza się i przestanie. Myślę że zdrowie psychiczne mamy jest bardzo ważne po to by dobrze zajmowała się dzidzusiem.

2015-02-26 23:13

pierwszą córkę karmiłam 9 miesięcy, bo chciałam zajść w drugą ciążę i postanowiliśmy, że skończę karmić piersią, żeby organizm trochę się zregenerował. Drugą córkę chcę karmić do około roku, na razie karmię 3 miesiące i oby do przodu :)

2015-02-26 23:07

Trzeba karmić tak długo jak dziecko chce, w stanach karmi się nawet 7 -latki. Moze to i trochę za długo, ale nie mnie oceniac, w sumie wszystko dla dziecka. Najważniejsze to nie przejmowac się opiniami innych, sa tacy, którzy w ogóle preferują mm a przeciez mamy ich w nosie. Zaufaj sobie i karm, ile masz ochotę ty i twój maluch.

2015-02-08 22:09

beni ja też myślałam, ze po 6 miesiącu tzw. "spadówa" a teraz nie wyobrażam sobie, żebym miała J odstawić. Syn ma 10 miesięcy i zamierzam karmić jak długo będę mogła a on będzie chciał. Nie ma granicy, każdy przypadek sam się jakoś ustala i koniec karmienia przychodzi w innym czasie.

2014-02-09 15:50

to wszysto zalezy od zaparcia matki jak długo chce karmić. Ja myślę że będę karmić do 6 miesiąca

2014-02-06 16:02

Ja uważał że taki wiek jest wręcz idealny dla dziecka i gdy masz taką możliwość do tych 18 miesięcy powinnaś karmić dziecko to także dobrze wpłynie na jego rozwój . Mam znajomą która karmiła 3 lata ale w końcu nadszedł kres jej wytrzymałości i nakleiła plaster na sutki powiedziała synowi że ma ała i tak się zakończyła jej przygoda z karmieniem a dziecko nawet się o nie nie dopraszało.

2014-02-06 15:52

Wiadomo, ze to kwestia bardzo indywidualna i nie ma zlotej odpowiedzi, bo nasze maluchy sa rozne :) ale skoro wszyscy mowia, ze zdrowo i rozsadnie jest karmic minimum 6 msc to tak tez planuje zrobic aby moja corka dostala to co z mleka najlepsze. Czy sie tak uda i nie bedzie tragedi z odstawiania cycusia to czas pokaze, ale sama nie chce tez rezygnowac z rzeczy ktore lubie i byc notorycznie na okrojonej diecie.