Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1138 Wątki)

Wiecznie głodne dziecko

Data utworzenia : 2013-11-23 17:04 | Ostatni komentarz 2014-07-27 22:07

K.Pietrzyk

7568 Odsłony
14 Komentarze

Witam. Moj Synek ma 2 tyg i 3 dni, pokarm dostałam dopiero w 5 dobie po porodzie, rodzilam sn. Mały urodził sie z waga 3950, od poczatku "probuje karmic " piersia. W szpitalu pare razy podano mm bo ciagle plakał....Synek od 3 dni jest ciagle głodny, wlasciwie to od poczatku jadł by 24 h na dobe. Przystawiany jest własciwie, karmie go od 3 dni co godz(przy piersi siedzi min 30 min) , slychac odglos przelykania, dobrze sie odzywiam, pije bardzo duzo, staram sie wysypiac . Pomimo tego wszystkiego mały po 3 min po odejsciu od piersi juz szuka piersi i placze, W tym tyg chyba udam sie do pediatry jaka jest waga, czy przybiera bo juz z sil opadam. Staram sie spelniac wszystkie wymogi wlasciwego karmienia ale juz nie daje rady. Z pierwszym dzieckiem tez dlugo walczylam o laktacje , karmilam 10mies, jednak az tak zle jak teraz nigdy nie bylo. Prosze o jakies rady.

2013-11-26 09:41

Może prawidłowo nie ssie piersi i przez to nie jest najedzony? Tak jak dziewczyny piszą odciągnięte pokarm i daj w butelce i zobacz co sie stanie. A byliście juz u pediatry? Dowiedziałas sie czegoś?

2013-11-26 06:41

K. Pietrzyk i jak tam sobie radzicie?

2013-11-25 16:30

Mój tez tak mial, jadl i przysypiam i jadl i tak co troche... Okazalo sie, ze mial anemie... No i zapalenie pluć, wiec lepiej szybko skontroluj czy dobrze ssie i jak tak to na morfologię, duzo nie poniora mu krewki a bedziesz miala pewność... No i ogólnie przez pierwsze dwa miesiące to dziecko ciągle przy piersi i je z pól godziny, pozniej to juz z 10 minut ;)

2013-11-23 21:35

Tak jak napisała Samanta spróbuj odciągnąć pokarm i zobacz jak bedzie Ci spal, bo być może źle chwyta pierś. Ja tez na początku miałam z Amelka problem i sporo się nameczylam nic nie robiłam tylko cały czas leżałam z Nią i karmiłam. Cały czas mi się wydawało ze ona je, ale teraz wiem, ze jej ssanie nie byli efektywne. Najlepiej jak pójdziesz do lekarza i skontrolujesz wagę. Jeżeli bedzie prawidłowa to moze Twój synek potrzebuje takiej formy bliskości i przy piersi czuje się bezpiecznie. Możesz spróbować zostawić poduszkę która zawiniesz w jakąś rzecz np w pieluszkę, która przejdzie Twoim zapachem. Możesz tez spróbować opatulić synka bo być moze potrzebuje ciepła, albo zastosować smoczek. Nieraz rak jest, że dziecko czuje się bezpiecznie tylko przy piersi. Daj znac jak Wam idzie. I skonsultuj to z lekarzem.

2013-11-23 21:07

A probowalac tez dawac smoczek? Czesto jest tak ze maly potrzebuje odruchu ssania. Albo potrzebuje twojej bliskosci i twojego ciepla. Moja siostra ma podobnie. Synek caly czas przy piersi. Co go przystawi pociagnie pare razyi zasypia i od czasu do czasu tylko pociagnie. Zrob tak jak ci radzi samantka, moze to pomoze

2013-11-23 18:47

Próbowałaś może odciągnąć mleko? Spróbuj, bo może jednak źle go przystawiasz a on zamiast porządnie się najeść sobie pierś cyca.. Jeżeli po odciągnięciu i podaniu mu mleczka będzie spokojny, musisz poćwiczyć przystawianie, aby było efektywne - możesz uzyskać przy tym pomoc swojej położnej środowiskowej, którą o wizytę w domu możesz poprosić (niekoniecznie czekać na jej inicjatywę wizyty). Przyjrzyj się też, czy synek nie przysypia przy karmieniu, bo wtedy również się porządnie nie naje a może to świadczyć np. o braku żelaza.. Może tu też nie chodzi tylko o pierś a o samą bliskość - ssie smoczka? Jeżeli nie a jest Ci bardzo ciężko spróbuj tego - podaj smoczek i przytul zamiast od razu podawać pierś.