Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1140 Wątki)

WItajcie Mamuśki :)

Data utworzenia : 2013-11-13 12:41 | Ostatni komentarz 2014-07-17 00:04

GaborAsia

7148 Odsłony
17 Komentarze

Sluchajcie...mam pytanie...jak dlugo karmilyscie piersia? I jak oddzwyczajalyscie? powoli przymierzam sie do zmniejszania cycusia u Mii ...ale obawiam ze w dzien nie bedzie problemu ale w nocy hmmmm..... :( Jak mysliscie jakie sposoby na oddzwyczajanie ? Moze poprostu MIa nie jest jeszcze gotowa :) :)

2014-07-17 00:04

Beata74, wlasnie je 2-3 posiłki stałe i ok 4 razy mleko (zaznaczam, ze od początku dokarmiam mm). Po prostu nie chce i już. Widocznie tak zdecydowała. :D Marta, może to dobry pomysł, jeszcze spróbujemy. :)

2014-07-15 22:16

Marta 5 miesieczne dziecko powinno byc tulio na piersi. Ja to wiem, rozszerzalq mojemu dziecku diete po 6 miesiacu. Ale ludzie różnie robia. Gdyny moja tesciowa miala jezcze dziecko to pewnie by mu dawala mieso od 2 miesiecy. Wiec lepiej sie zapytac. Ja zawse zamyka sie z synem w pokoju bez zabawek. Klade sie obok niego, daje pierś i spiewam. Wtedy dziecko ladnie zaśnie

2014-07-15 14:32

Beata 5 mczne dziecko karmione piersią nie powinno jeść już 3 posiłków dziennie bo od 6 mca dopiero zaczyna się rozszerzać dietę u dzieci karmionych piersią. A nawet jeśli dziecko je 3 stałe posiłki to i tak zazwyczaj przed drzemkami chcą possać cyca i napić się mleczka. Niektóre dzieci same się odstawiają od piersi i już tak jest i nic nie zrobisz. A jeśli się rozgląda bo jest ciekawe to może pomoc zamkniecie się w pokoju i usiąść np. obok okna z firanka na której można powiesić motyla balon cokolwiek aby tylko zając dziecko jedna rzeczą aby się nie rozglądało.

2014-07-15 13:27

Malgos91 a ile dziecko otrzumije posilkow stalych? Takie dziecko powinno jesc 3 posilki stale i 2 razy lub wiecej mleoko. Jak dajesz za duzo stalych to nie dziw sie ze dziecko nie je z piersi.

2014-07-14 22:34

My niestety jesteśmy najprawdopodobniej na etapie gdy cycusiowi mówi się: papa :p chcialam karmić jak najdłużej, mała kończy za 2 tyg 5 mies i niezbyt juz chce byc przystawiana do piersi (raz dziennie). Rozgląda się dookoła, a jak juz je to po chwili zasypia.

2014-07-10 10:15

Pierwsze dziecko karmiłam 9 m,drugie 3 lata a trzecie karmię dopiero miesiąc.Przy każdej z córek było inaczej pierwsza odstawiła się sama .Dostawała często dciągnięte moje mleko w butelce i tak łatwiej jej się ssało,druga była odstawiana stopniowo na końcu zostało tylko karmienie na noc .

2014-07-10 06:55

A ja myślę, że autorka wątku znalazła już odpowiedź i kto wie, może już nawet odstawiła maluszka od pierisi. Moja Amelka ma 17 miesięcy i nadal jest na cycusiu, i przyznam się tutaj , ze i ja tego potrzebuje i ona chyba też. Sama z siebie nie lubi za bardzo sie przytulać, a tak przy piersi chociaż mamy takie wspólne chwile na przytulańce. Mam tylko nadzieję, że do 2 urodzin uda mi się ją odstawić...

2014-07-09 15:03

Katie, dziecko większe które odstawiamy od piersi pije już tylko wieczorem, w nocy i rano. Takiemu dziecku już możesz coś wytłumaczyć, ale na pewno nadal potrzebuje ono posiłku w tym czasie ( butelki ). Przecież nie wolno dziecka wtedy głodzić. A jak odstawiasz dziecko 6 miesięczne to jemu nie wytłumaczysz, że nie może pić z piersi. Czas spędzony z matką nie zaspokoi głodu!!!!!!!!!!!!!!!