Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1145 Wątki)

jak długo utrzymuje się jeszcze laktacja po zakończeniu karmienia?

Data utworzenia : 2013-11-12 15:53 | Ostatni komentarz 2016-01-04 18:29

mamabasia

37674 Odsłony
62 Komentarze

Córeczka już nie je z cyca ponad miesiąc, a mleczko nada leci, zastanawiam się czy pić jakieś herbatki albo brać jakieś tabletki na zatrzymanie laktacji ?

2013-11-14 12:44

U mnie pokarm zanikł bardzo szybko :) Odstawiłam syna i po paru dniach zanikł bez niczego. Moze dlatego też że miałam go bardzo mało :)

2013-11-13 21:16

U mnie to wyglądalo tak, ze córka zmniejszyła sobie sama liczbe karmien do dwóch na dobę, wiec laktacja juz byla zmniejszona, a gdy corka calkowicie odsatwila sie od piersi nawet nie zauzylam i juz nie mialalam pokramu, U mnie to bylo doslownie tak, ze z dnia na dzien i nie bylo mleka w piersiach. Przynajmniej tak mi sie wydaje.

2013-11-13 19:28

U mnie długo po naciśnięciu mleczko się pojawiało,piersi się nie zapełniały mlekiem bo odstawiałam córkę stopniowo,na samym końcu piła tylko raz dziennie,ale ale gdy nacisnęłam na pierś mleczko jeszcze było.Z rok czasu u mnie pokarm się pojawiał jak nic...Ja nic nie pilam bo nie było takiej potrzeby hormony muszą dojść do stanu z przed karmienia,a to musi trochę potrwać:)

2013-11-13 18:00

Witam, Mleko w piersiach może jeszcze się pojawiać przez dobrych kilka miesięcy. Intensywność tego zależy od tego, z jak intensywnego karmienia dziecko było odstawiane. Czy to mały niemowlak, który nagle z pełnego karmienia piersią miał zamianę na butelkę - wtedy trzeba nawet trochę odciągać początkowo (do uczucia ulgi), żeby uniknąć przepełnienia i obrzęku. Przy większym dziecku, które jadło 1-2 razy na dobę zwykle przechodzi to znacznie łagodniej, często nie trzeba nic robić. Ale pokarm może się jeszcze utrzymywać, to nie jest tak, że zniknie od razu. Można pić herbatkę z szałwii, jeśli ktoś lubi, można miętę. Leki to tylko w wyjątkowych sytuacjach.

2013-11-13 16:18

Jak skończyłam karmić to musiałam jeszcze kilka dni odciągać bo aż mnie piersi bolały. A tak to chyba do jakiś 3-4 tyg miałam jeszcze pokarm. Ale nic nie piłam Basiu sam zanikł.

2013-11-12 22:24

Ja pamietam, ze jak skonczylam karmic synka to szybko laktacja sie zahamowala... Ale po takim czasie jak twoh to ja nie mam pojecia... Wiem, ze sa specjalne tabletki na zahamowanie laktacji, a najlepiej przejsc aie do lekarza, zeby zastoju nie dostac... Ja to tego bym sie bala ;)