Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1136 Wątki)

Temperatura mleka

Data utworzenia : 2013-10-31 00:10 | Ostatni komentarz 2014-02-13 10:09

SamantKa

92817 Odsłony
28 Komentarze

Ile stopni powinno mieć mleko, które podaje po odciągnięciu mojemu dziecku? Czy po odciągnięciu muszę je podgrzewać, by od razu podać? Jeżeli nie przeszkadza to mojemu synkowi, to czy mogę podawać mu mleko w temperaturze pokojowej?

2013-10-31 16:09

Dziękuje za odpowiedź. Pytam, ponieważ od urodzenia maluszkowi podaję mleko od razu po odciągnięciu, lecz ostatnio, gdy byliśmy u dziadków, podałam synkowi mleko, które po odciągnięciu schowałam do termoopakowania na 2 godziny. Mleko miało temperaturę pokojową a babcia mojego partnera zwróciła mi uwagę, że dziecko przez owe podanie mleka może mieć w przyszłości rozstrojony żołądek (jako że podałam niby zimne mleko). Całą sytuację oczywiście przekazała dalej teściom a Ci zwrócili o to uwagę mojemu partnerowi..

2013-10-31 15:25

moj synek dostaje w temperaturze pokojowej, a jak wyciagam z lodowki to podgrzewam w podgrzewaczu a tez niezbyt mocno, jedynie zeby nie bylo zimne czy chlodne, takie w sam raz robie :) a jesli mozna spytac to w jakiej temperaturze traci wlasciwosci? tzn.podgrzewacz czasem moze za mocno podgrzac, dlatego pytam

2013-10-31 10:15

Witam, Świeżo odciągnięte mleko można podać od razu, nie trzeba podgrzewać. Pokarm w piersi jest w temperaturze ciała człowieka, czyli około 37 stopni C, więc zasadniczo do takiej temperatury należy go podgrzewać, jeśli jest to konieczne. Małemu noworodkowi jak podajemy odciągnięty pokarm, to dobrze jest go ogrzać (w podgrzewaczu czy w ciepłej wodzie), trochę starszemu niemowlakowi zwykle nie przeszkadza, jeśli jest to mleko w temperaturze pokojowej. Nie podawać bezpośrednio po wyjęciu z lodówki. I na pewno nie gotować, bo traci wszelkie biologiczne właściwości!

2013-10-31 09:37

Z tego co mi położna mówiła mleka odciągniętego nie można gotować, czy też podgrzewać. Ja odciągnięty pokarm wkładałam do ciepłej wody. Tzn. nalewałam do miski przegotowaną wodę i do niej wkładałam butelkę z mlekiem. Jeżeli Twojemu synkowi odpowiada mleko w temperaturze pokojowej i nie ma po nich bóli brzuszka to możesz podać. A co do świeżo odciągniętego mleczka to również możesz takie odrazu podać synkowi bez wcześniejszego wkładania do ciepłej wody.