Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Wypijana ilość mleka

Data utworzenia : 2013-10-22 12:28 | Ostatni komentarz 2023-02-17 22:52

SamantKa

63785 Odsłony
592 Komentarze

Czy jest jakaś określona ilość kobiecego mleka jakie dziecko może/musi pić? Mój synek ma 10 tygodni, prawidłowo przybiera na wadze, karmię go swoim odciągniętym mlekiem i pije różnie - sam dozuje sobie ilość wypijanego mleka. Za każdym razem jednak pediatra (mam ich w przychodni 4 - są na zmianę) pyta się jak karmię a gdy mówię, że swoim mlekiem z butelki, dopytuje się mnie ile synek tego mleka wypija. Gdy odpowiadam, że czasem 60ml a czasem nawet 150ml, lekarze odpowiadają, że to 150 ml jest za dużo i powinnam ograniczyć je do jakiś 100ml. Irytuje mnie taka sytuacja, ponieważ pierś nie jest przezroczysta i gdy dziecko jest karmione prosto z niej, nie jest się wstanie określić dokładnie ile pokarmu wyleciało.

2013-10-24 22:33

Cytat: "Mój synek nigdy 7-8 pieluszek nie zmoczył ... moim zdaniem robi bardzo malo siusiu , ale gdy jednej nocy miał ponad 39* goraczki , na pogotowiiu kazano zrobic badanie moczu i nic nie wykazało , czy to znaczy ze jest cos nie tak ? Pije moim zdaniem duzo bo około 5-- czasem 600 ml mleka i do tego z 130 ml wody / herbatki ." Może robić mało, ale często. Jak pielucha jest z kupą, to nie bardzo widać. W ogóle przy jednorazowych pieluchach nieraz trzeba się dobrze naprzyglądać i pomacać, żeby zobaczyć, że faktycznie pielucha jest zmoczona. Bo ona nie będzie mokra, póki nie będzie bardzo dużo moczu, po prostu będzie nieco grubsza niż sucha świeża - porównywała Pani w ten sposób? Jak często dziecko jest przewijane?

2013-10-24 21:14

Monika1993, przez cały dzień, ile zmienasz pieluch? Bo ja na początku, a Ania też piła mleko odciągane, to zmieniałm z 10-13 pieluch. Siku dużo i przy każdym karmieniu kupa.

2013-10-24 16:55

Moj syn przez pierwszy miesiąc życia pił po 60 ml co trzy, cztery godziny. Potem już po 120 ml a teraz jak ma prawie pięc miesiecy pije po 150 ml

2013-10-24 13:00

To zależy jak często przebierasz. Mi przy pierwszym dziecku zalecano nie dłużej niż co 3 godzinki. Ale szczerze to zależy od pieluchy. Jedne wymagają częstej zmiany (dada, huggies) inne np. pampers active baby nawet po 3-4 godzinach są suche. A jak to wygląda u ciebie. Mój 3 miesięczny synek wymaga częstych zmian (nawet co godzinkę czasem) bo ma skłonności do odparzeń, więc czasem wychodzi nawet 15 pieluch.

2013-10-23 22:17

dr Agata Serwatowska-Bargieł Mój synek nigdy 7-8 pieluszek nie zmoczył ... moim zdaniem robi bardzo malo siusiu , ale gdy jednej nocy miał ponad 39* goraczki , na pogotowiiu kazano zrobic badanie moczu i nic nie wykazało , czy to znaczy ze jest cos nie tak ? Pije moim zdaniem duzo bo około 5-- czasem 600 ml mleka i do tego z 130 ml wody / herbatki .

2013-10-23 22:07

Witam, No faktycznie pierś podziałki nie ma i raczej nie widać ile dziecko zjada:) Dziecko karmione piersią zjada wedle własnego zapotrzebowania. I wychodzi naprawdę różnie, te 150 ml u 10-tygodniowego niemowlaka nie jest czymś szalenie dziwnym, podobnie jak 60 ml. Ograniczać nie trzeba, ani wciskać na siłę też nie. Ważne jest, czy dziecko dobrze przybiera na wadze, to podstawowy wskaźnik (i obiektywny) skutecznego karmienia. Dodatkowe wskaźniki, które obserwujemy na bieżąco, to zadowolenie dziecka po karmieniach czy ilość zmoczonych pieluszek (7-8/dobę).

2013-10-23 11:53

ja karmilam prosto z piersi .. odciagalam tylko gdy szlam na uczelnie wiec sama nie jestem w stanie na takie pytania odpowiedziec . najlepszym dowodem na to czy dziecko wypija wystarczajaco jest jego waga i samopoczucie , jesli nie placze ,nie ulewa i przybiera na wadze wg przyjetej normy to dlaczego mialabym specjalnie odciagac i odawac 100 tak jak ktos mi kaze . każde dziecko wypije różne ilosci . Moj synek wypijał jednego dnia wiecej a drugiego mniej ale zawsze i tak wychodzilo ze wypija mniej niz jego rówieśniczka która jest w porównaniu do niego kruszynka :) Podawałabym na Twoim miejscu tyle ile uwazasz za sluszne , jesli sie dzidzia najada i ma sie dobrze to nie koniecznie bralabym pod uwage CZĘSTO sprzeczne teorie lekarzy :)

2013-10-22 14:12

Dziecko piersiowe pije tyle ile chce. Też tak karmię. Raz jest 90, raz 150, innym razem tylko 60 ml. Zauważyłaś pewnie, że jeśli malec zje mniej, to krócej śpi. Zasada mniej, ale częściej lub rzadziej, a więcej. Prawda jest taka, że nasze mleczko jest lepiej przyswajalne niż mm i jeśli dziecko potrzebuje to niech pije. Z czasem to się unormuje. A jeśli do tego dobrze przybiera, to nie ma się czym przejmować. Dziecko ani się nie przekarmi, ani nie zagłodzi. Wiem bo mam 2 synów. Jeden od 6 m-ca na mm, drugi w piątek skończy 3 miesiące i jest karmiony odciągniętym mlekiem z piersi.