Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1166 Wątki)

Użycie laktatora i sposób podawania butelki

Data utworzenia : 2013-10-16 18:18 | Ostatni komentarz 2022-10-03 22:13

bosmanka

5931 Odsłony
12 Komentarze

Witam Jestem świeżo upieczoną mamą 5 dniowej Anniki. Poród odbył się przez cesarskie cięcie i maluszek trafił do inkubatora z powodu zachłyśnięcia się zielonymi wodami płodowymi. 12 godzin po zabiegu była pierwsza próba przystawienia malutkiej do piersi zakończona sukcesem. W drugiej dobie niestety nie wystarczało mojego pokarmu na zaspokojenie potrzeb mojej niuni i była dokarmiana mieszanką przez sondę przy mojej piersi. W trzeciej dobie użyłam laktatora i herbatek laktacyjnych chcąc pobudzić produkcję mleka i też szybko było widać tego efekty. Czwarta doba jeszcze w szpitalu była przełomowa gdyż już samo moje mleczko wystarczało córeczce. Dziś pierwsza noc i dzień w domu za nami. Dalej nie mam problemu z zaspokojeniem głodu mojej małej, ale nie wiem jak podejść do tematu odciągania pokarmu na zapas i podania go z butelki. Za 5 dni mam zgłosić się do szpitala na zdjęcie szwów i wolałabym uniknąć zabierania ze sobą córci. Wiąże się to z tym, że mąż będzie musiał podać jej jeden posiłek gdyż nie wyrobię się w trzy godziny w tą i z powrotem. Przed chwilą po najedzeniu się mojej dzidzi odciągnęłam (przez 15min) z tej samej piersi jeszcze 20ml i teraz zaczynają się moje właściwe pytania. Niedługo chcę wrócić do szkoły i mąż będzie musiał zapewnić córce od dwóch do trzech posiłków w soboty i niedziele co dwa tygodnie. - kiedy, z jaką częstotliwością, jak długo i czy z tej samej piersi odciągać pokarm, aby nie doprowadzić do zbyt dużej nadprodukcji mleka? - kiedy podać pierwszy raz butelkę, aby w ogóle wiedzieć czy mała ją zaakceptuje i czy mogę zostawić ją z mężem? Chodzi mi o to czy mam zastąpić po prostu podanie piersi, czy może podać przed czy po? Czy skrócić karmienie piersią? Bo rozumiem, że jeśli zastąpię pierś to i tak będę musiała odciągnąć laktatorem pokarm który się tam zgromadził? Z góry bardzo dziękuję za ustosunkowanie się do mojego pytania. Pozdrawiam Ania M.

2022-10-03 22:13

również moja wyprawka jest pusta przydałoby się wszytsko doslownie po synku nic mi nie zostało albo nie miałam takich cudów. Laktator też mialam taki najprostrzy z canpola

2022-10-03 21:28

Tak często tu są laktator do testów więc warto sprawdzać. Jednak laktator to spory wydatek i fajnie go mieć w swojej wyprawce a dzięki forum można oszczędzić na inne rzeczy do wyprawki :) 

2022-10-03 18:28

Mamadokwadratu laktator był do VW testowania 2 miesiace temu ale myślę że za jakiś czas znowu może się pojawić także warto być aktywnym na forum lub obserwować początkiem miesiąca co w danym miesiącu można testować ;)

2022-10-03 14:08

Ja używałam w pierwszej ciąży laktatora z canpola. Zarejestrowałam się właśnie dla drugiego dzidziusia, bo przydałby się podgrzewacz i piękne są te zestawy. Ale myślałam o laktatorze. Były do testów laktatory, czy możliwe że się pojawią do marca? :)

2022-10-03 13:51

lovi to sztos ;) najlepszy na rynku;)

2022-10-03 13:42

Mi też ten z Lovi bardzo się sprawdza. Mam jeszcze z Canpol, ale rzadko go używam. Ten z Lovi praktycznie wszędzie zabieram dzięki poręcznej i praktycznej torbie.

2022-10-03 13:25

Mi się sprawdza laktator lovi :) .

2013-10-22 14:34

Jeśli tylko w awaryjnych sytuacjach mleko ma być podawane, to lepiej karmić strzykawką (bez igły). Nawet najlepiej dobrany smoczek, może spowodować niechęć do piersi. My teraz walczymy, by znowu karmić piersia, a nie butelką z odciągniętym pokarmem