Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1137 Wątki)

Czy nadmiar pokarmu zamrażać? Czy straci on swoje właściwości?

Data utworzenia : 2013-10-03 11:08 | Ostatni komentarz 2015-02-09 18:14

Angelika.Sokals

9218 Odsłony
20 Komentarze

Jak wiadomo mleko matki jest dla dziecka najzdrowsze i zadne mm mu nie sprosta. Nadmiar pokarmu odciągam laktatorem. Zamrazać czy wylewać? Alan ma 10 tyg.

2015-02-09 18:14

A próbowałyście wcześniej zamrożony albo schłodzony w lodówce pokarm? Ja spróbowałam kilka razy i mam traumę na całe życie. Mleko smakuje, jakby było zepsute. Raz miałam podejrzenia, że może być z nim coś nie tak, bo mała zaczęła nim pluć. I faktycznie się zepsuło, chociaż w lodówce było dopiero 3 dzień. Moja rada- nie próbujcie i starajcie się zużyć jak najszybciej ;)

2015-02-08 09:00

Ja zamrożony pokarm przekładam do lodówki celem rozmrożenia.

2015-02-02 11:39

Pokarm można przechowywać w formie zamrożonej. Oczywiście przez pewien czas, dlatego na każdej porcji powinno się pisać datę. Maksymalny okres przechowywania odciągniętego pokarmu: TEMPERATURA POKOJOWA 21°C 12 h LODÓWKA 3-5 °C 2-5 dni ZAMRAŻALNIK LODÓWKOWY -10 °C 2 tygodnie ZAMRAŻARKA -18°C do -20°C 6 miesięcy Pokarm należy rozmrażać w podgrzewaczu lub w tem pokojowej. Nie wolno robić tego w mikrofalówce. http://lovi.pl/pl/karmienie-piersia/53/1

2015-02-01 23:15

Dziewczyny macie tu fajny link na temat przechowywania pokarmu kobiecego https://portal.abczdrowie.pl/przechowywanie-pokarmu-matki

2015-02-01 23:10

Pokarm zbędny mozna tez dodac do kapieli, jest świetny dla skóry dziecka.

2015-02-01 19:51

Początkowo też wylewałam, lecz pielęgniarki w szpitalu poinformowały mnie o możliwości zamrażania..kompletnie zielona byłam w tym temacie. I od pewnego momentu zaczęłam zamrażać (był taki czas, że moja zamrażarka nie była wystarczającą, ale to z racji tego, że córka jest wcześniakiem i początkowo małe ilości pokarmu przyjmowała..lecz w momencie gdy zaczęłam jeść właściwe porcja, zapasy szybko zaczęły się kurczyć). Teraz mleko zamrożone mam na czarną godzinę, a w naszym przypadku zdarzają się one często, gdy muszę gdzieś wyjść, gdy moje piersi już nie mają wystarczającej ilości mleka, a córka jeszcze się domaga, podczas pobytu w szpitalu lub gdy stres sprawia, że jest go znacznie mniej..Zamrażanie pokarmu było najlepszą decyzją :)

2015-02-01 19:35

andzianecia Twój pokarm jest mega cenny i wartościowy, nie wylewaj:). Jeśli tylko ma się jakiś nadmiar to warto zamrozić, a nuż się przyda na czarną godzinę. Jak dziecko większe to można na takim mleku zrobić kaszkę, a już w ostateczności zamiast wylewać do zlewu lepiej dodać dziecku do kąpieli.

2015-01-30 21:06

Ja jeszcze nie zamrażałam, zawsze to co odciągnęłam do wylewałam, a jak gdzieś mam wyjść to ściągam pokarm przed wyjściem i zostawiam świeży.