Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Mrożony pokarm - zepsuty?

Data utworzenia : 2013-10-01 10:45 | Ostatni komentarz 2014-03-17 11:54

konto usunięte

14720 Odsłony
14 Komentarze

Witam, mam pytanie dotyczące mrożonego pokarmu. Uzbierałam go dużo, ale ostatnio wyciągając jeden woreczek zauważyłam, że w mleku widoczne są.. nie wiem jak to nazwać.. plamki? kropki? Widać to w zamrożonym mleku. Załączam zdjęcia, bo ciężko to opisać. Czy ktoś widział coś takiego? Czy to znaczy, że mleko się zepsuło? Sprawdziłam, to samo jest we wszystkich woreczkach. Zmienił się tez smak i zapach, jest taki jakby trochę metaliczny. Słyszałam, że to akurat jest normalne, że to wina lipazy rozkładającej tłuszcze, zdaje się. Czy ktoś ma doświadczenie w tym temacie i mógłby się wypowiedzieć? Jak poznać, czy mrożone mleko jest dobre? Jak długo można je bezpiecznie przechowywać? Bo w jednym miejscu piszą że 3 miesiące, w innym że rok..

2013-10-04 20:43

Mi się mleko zważyło - nie wiem jak to jest możliwe ale po wyciągnięciu z zamrażarki (po miesiącu od zamrożenia), rozmrożeniu i podgrzaniu - gdy odkręciłam nakrętkę, na niej była "śmietanka" a mleko było rozwarstwione.. Dodam, że ja mleko podgrzewam tylko do temperatury pokojowej..

2013-10-02 09:59

Nam trudno kochana powiedziec , jesli Cie niepokoi a mleczko w piersi masz to , to które Twoim zdaniem wyglada niepokojaco wywal :) Ja mroziłam w pojemnikach i pewnego razu zle domknelam i cos syczało , nie zastanawiałam sie tylko rozmrozilam i wylalam :) Po co ryzykowac :)

2013-10-02 08:14

M.Lachowicz ja mroziłam bardzo dużo mleka i powiem Ci, że na żadnym z woreczków coś takiego się nie zrobiło. Ściany były jednolite pod względem koloru. Aczkolwiek i tak takiego mrożonego normalnie wyglądającego mleka, moa córka nie tknęła :(

2013-10-01 20:26

Witam, Trochę trudno tak powiedzieć ze zdjęcia... a to nie są jakieś np. pęcherzyki powietrza pod powierzchnią torebek? Albo czy torebki nie przylegały do czegoś w trakcie mrożenia i się niejednorodnie zamroziło? W jakiej pozycji były w zamrażalniku? Czy po rozmrożeniu to znika? Długość przechowywania zależy od miejsca, w temperaturze -18st można do 6 m-cy (zamrażalnik z oddzielnymi drzwiczkami). Ale od razu powiem, że nie wszystkie dzieci zechcą wypić takie kilkumiesięczne mleko. Pokarm dostosowuje się do etapu życia dziecka i jest trochę inny dla 2- czy 6-miesięcznego dzidziusia. Niektórym to nie przeszkadza zupełnie, a np. moje własne po 2 m-cach to już nie chciały pić.

2013-10-01 16:32

No tak, tylko mi nie chodzi o warstwę tłuszczu pojawiającą się po rozmrożeniu mleka, tylko o "plamy" widoczne na zamrożonym mleku... Ale dzięki.

2013-10-01 16:10

Na powierzchni mleka po rozmrożeniu może się pojawić żółta warstwa - jest to tłuszcz, który oddzielił się w trakcie mrożenia. Ta warstwa nie jest szkodliwa dla dziecka, to ważny składnik mleka mamy mleko w zamrażalce można przechowywać nawet rok ale musi być tem.-20 °C i 3-6 miesięcy -18°C