Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Karmienie na żądanie

Data utworzenia : 2014-11-09 23:06 | Ostatni komentarz 2014-11-20 00:05

M.Chmielewska-Zdunkiewicz

3094 Odsłony
6 Komentarze

Podstawowe dane: 1. 2 miesiace i 13 dni. 2. 27/10/2014 waga 5400g, poprzednia 03/09/2014 waga 3400g. 3. Dziecko urodzone o czasie w pierwszym dniu 40 tyg ciaży. 4. Waga urodzeniowa 3280g 5. Poród siłami natury wywoływany ze względu na holestazę ciażową 6. Brak problemów 7. Nastepnego dnia po porodzie czyli 28/08/2014 8. Na poaczątku w szpitalu pojawila sie siara ale bylo jej bardzo malo. Na wyjscie ze szpitala dostalismy mleko modyfikowane, przystawialam do piersi ale w 4 dobie mleko zniknelo całkowicie. w 6 dobie rozpoczełam masowanie piersi picie harbatek itp w 8 dni mleko sie pojawiło i od tamtej pory karmiłam piersią w dzień i butelka w nocy ponieważ sciagałam ok 50ml z obu piersi i mlody plakal z glodu. Od połowy pażdziernika karmie wyłacznie piersia. Generalnie moje pytanie dotyczy karmienia piersią na żadanie ponieważ od pażdfziernika 2015 chciałabym iść do szkoły a młody odzwyczaił się od butelki i bardzo sie awanturuje kiedy próboje czasami podać mu moje mleko z butelki o mieszance wogóle nie ma mowy od razu wypluwa. Mama mi powiedziała że mały nie powinnien jesc tak czesto że powinien wytrzymywać 3-4h niestety nadal je jak noworodek co 2h przy czym na ogol zasypia przy piersi. Na dodatek również traktuje ją jako uspokajacz a dodartkowo spi ze mną i je kiedy chce jednakże w nocy tez budzi się co 2h a potem nie spi np 4h w nocy i patrzy na mnie a ja jestem wykonczona. Moje pytanie jest takie czy nie popelniam blędu że mały jest tak uzależniony od mnie? Dodatkowo mały się ślini i cały czas wkłada sobie raczkę do buzi tak jakby był głodny. Chciłam zaznaczyć ze chciałąbym karmić dopóki starczy mi mleka ale martwie się czy bedę mogła wyjśc z domu bez małego. Z góry dziekuje za odpowiedz Pozdrawiam Magdalena

2014-11-20 00:05

jesli chodzi o herbatki laktacyjne to sie możesz mylić...w szkole rodzenia nawet położna od laktacji mówi ze to efekt placebo i ze nie wpływa na iulosc tylko jakośc chodzi mi ze takie herbatki zawieraja koper włoski inne zioła które trafiaja potem do mleka matki... wiele rozmawiałam ze specjalistami na ten temat zeby sie dowiedzieć co i jak bo wiele miałam problemów z laktacją i dzieckiem od samego początku...gdybym nie byłą pewna tego co mówię to nie napisałabym tutaj nic. Wiadomo ,że mleko matki jest najlepsze ale wiadomo ,że kobieta nie moze sie katowac i niekiedy wygodniejsze jest podanie mleka modyfikowanego ,które nie jest tylko zwykłym pustym mlekiem...zawiera wiele ważnych skłądników odzywczych... tez odciagałąm mleko zeby bobas dostał moje najlepsze...ale niestety rzeczywistosc mnie zaskoczyłą i niekiedy nie ma sie czasu na szybkie sciagniecie mleka laktatorem... szybciej niekiedy sciągało mi się recznie jak musiałąm na gwałt dziecku przygotować mleko bo musiałąm się gdzies udac bez dziecka... każda mama zdaje sobie sprawe z tego ,że jej pokarm jest najlepszy ..ale jesli decyduje sie na mleko modyfikowane to ma w tym jakiś powód i trzeba to uszanować i udzielić informacji..ja nigdy nie rozumiałam cisnienia na karmienie piersia...niekiedy dla niektórych staje się to niemożliwe...dlatego np. ja mieszam...i powoli odchodze od piersi i zostaje na modyfikowanym.... proszę nie zrozumieć mnie źle :)

2014-11-16 21:52

Green dream, Magdalena napisała, że kryzys laktacyjny pokonany i znów ma mleko :). I tak jak pisałam już wcześniej lepszym rozwiązaniem jest podanie swojego odciągniętego mleka niż mm, ze względu na znany smak, dziecku może być łatwiej też zaakceptować właśnie to mleko z butli. A co do herbatek na laktację, to one właśnie mogą wpłynąć na większą ilość mleka oraz korzystnie działać na brzuszek maleństwa, a co do jakości mleka, to ono zawsze jest najlepsze dla dziecka, a żadne herbatki laktacyjne nie mają z tym nic wspólnego.

2014-11-16 20:09

Maluch jak wkłada w tym miesiącu rączki do buzi to nie znaczy ze jest głodny...po prostu może się już zaczął interesować rączkami i je wklada do buzi...mój wcześnie zaczął się interesować swoimi paluszkami i do teraz je wcina a ma 3 miesiace...herbatki laktacyjne niestety to efekt placebp...one poprawiają jakość mleka matki ale nie powodują ,że jest go więcej...wydaj mi się ,że trzeba piersi stymulować dużo... może źle przystawiasz..ciężko jest mi powiedzieć,bo każda matka jest inna i każde dziecko jest inne... u mnie jak było mało mleka pomagało ściąganie mleka i przystawianie syna do piersi mimo ,że mało leciało pokarmu...a co do przyzwyczajenia dziecka do mm to ja np. nie miałam problemu bo od początku mieszam...raz tak a raz tak...nie wiem..a czy twój maluszek dostaje smoczek? bo jeśli nie dawałas smoka tylko pierś i mały do tego się przyzwyczaił to może być problem... jednak radzę spróbować z innymi smoczkami...np. z nuk takie żółciutkie i mięciutkie...super sprawa...podawaj mm w małych ilościach i obserwuj... może się przekona. radziłabym jednak poradzić się położnej laktacyjnej

2014-11-11 20:25

Mój synek je na zadanie a skoczył już 4 miesiące.W szpitalu też miała na początek siare dopiero po 2 tygodniach pojawiło mi się mleko,synek jadł bardzo często co pół godz i długo mi ssał,czasami to bardzo długo mi leżał przy piersi czasami to aż skakać mi się chciało tak często mi jadł.Ale nie miałam wyjścia i musiałam go karmić na żądanie.Czasami to musiałam odciągnac żeby zobaczyć ile je.Ale jak już był coraz większy to jadł coraz rzadziej,bo 1,5-2 godz.Ale różnie jest,nigdy nie mam takiej godz o której będzie głodny.Jeśli się karmi piersią to przeważnie dzieci jedzą na żądanie i nic na to nie poradzimy.

2014-11-10 14:37

M.Chmielewska-Zdunkiewicz do rozpoczęcia nauki masz jeszcze rok czasu, więc wtedy dziecko na pewno nie będzie chciało tak często pić z piersi. Teraz to normalne, że maluszek często pije, uspokaja się przy piersi i zasypia. Dziecko w tym wieku zaczyna się ślinić i wkłada rączki do buzi, to wcale nie oznacza, że dziecko jest głodne. Możesz próbować, np. raz w tygodniu podawać dziecku swoje mleko z butelki. Ale najlepiej by było gdyby karmił dziecko np, tatuś. Dziecko czuje, że ty masz pokarm w piersiach i chce pić od ciebie z piersi. Gdy ty wrócisz do szkoły to dziecko będzie już piło mleczko z samego rana gdy się przebudzi, wieczorem i w nocy. W dzień ktoś może go karmić normalnym jedzeniem.

2014-11-10 12:10

Magdalena, przede wszystkim nie martw się na zapas - do września 2015 jest jeszcze prawie rok czasu, w rozwoju tak małego dziecka to jest baaaaardzo dużo. Do tego czasu przecież synek będzie jadł juz stałe posiłki i jeśli będziesz chciała, to spokojnie możesz nawet karmić piersią i chodzić do szkoły, bo wystarczy mu karmienie np rano i wieczorem. Ja ze swoim łobuzem, który ma już 17 miesięcy tak robię, bo niestety inne mleko mu nie podchodzi, ostatecznie wypije kakao. Do tego czasu synek może spokojnie przekona się do butelki, a jeśli nie to ja polecam przejście od razu na kubek niekapek - mój synek pije z kubka od ok 6 miesiąca, etap butelki w ogóle pominęliśmy. Ale tak jak napisałam wcześniej, teraz jest na pewno za wcześnie by o tym myśleć. Po drugie synek jest jeszzce bardzo malutki, starsze dzieci karmi się na żądanie, a co dopiero takie maleństwo. Przystawiaj go do piersi tak często jak tego potrzebuje. Wbrew pozorom, jeśli w dzień napije się mleka do woli, to może będzie lepiej spał w nocy. To że dziecko się ślini i wkłada rączki do buzi jest na tym etapie normalne, nie musi oznaczać ani ząbkowania ani glodu. Co do wyjścia z domu, skoro synek je co ok 2 godz, to myślę, że na ten czas możesz spróbować wyjść - ja tak robiłam. Możliwe jest też, że jak zostanie z kimś innym, to jednak się zdecyduje na Twoje mleko z butelki, jak nie będzie miał innej opcji - zawsze możesz tak wyjść na próbę niedaleko od domu i przetestować to rozwiązanie, a w razie co zaraz wrócić. No i staraj się słuchać własnego instynktu a nie "dobrych rad", w końcu to Ty jesteś mamą dla swego synka :). Życzę wytrwałości i samych radosnych dni ze swoim Maleństwem :)