Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Noworodek urodzony w nocy - problemy z jedzeniem i brodawkami u mamy

Data utworzenia : 2019-03-17 11:05 | Ostatni komentarz 2019-06-22 22:42

JustynaSz123

2087 Odsłony
47 Komentarze

Cześć, 09.03 urodziłam córeczkę, która na początku bardzo słabo jadła. 3 razy pociagnęła i szła spać, przebudzała się i zaczynała ssanie od nowa co powodowało znaczne obrażenia na brodawce mimo poprawnego dostawienia. Teraz czas karmienia się wydłużył, z przerwami je 30 min. Czasem zdarza się jej jeszcze, że w trakcie nagle bardzo mocno zassie co powoduje znów uszkodzenia brodawek. Czasem podczas karmienia kręci głową co też je uszkadza :( Macie pomysł jak oduczyć tego mocnego zasysania? Czy nic innego nie pozostaje jak przeczekać. Jak szybko podleczyć brodawki? Stosuje purelan i dzisiaj użyłam bepanthen, dodatkowo staram się je "wietrzyć".

2019-03-18 20:58

Mała łapie poprawnie. Nie wiem tylko czemu podczas karmienia czasem się jej zdarzy nagle wytworzyc ogromne ciśnienie co powoduje dosyć mocne obrażenia. Przykładowo 20 min je bez problemu prawie że nie czuć po czym nagle zassanie i później je już normalnie. Kapturki kupiłam ale po zastosowaniu miałam wrażenie że czubki brodawek jeszcze mocniej się zniszczyły. Mała mocno ssie i ciśnienie w kapturkach idzie na sam czubek. Lanoline już dawno stosuje, teraz dodatkowo smaruje bephantenolem i chyba stan brodawek powoooooli zaczyna się poprawiać :)

2019-03-18 13:01

U nas było tak samo strasznie poranione sutki i okazało się, że mały za płytko łapie i to nawet położna zaleciła mi kapturki.

2019-03-18 08:45

Justyna sprawdź na początek czy maluch zasysa nie tylko sam sutek ale też większą część otoczki bo może zasysa tylko sutek i stąd te problemy no i na początku tak może być smaruj własnym mlekiem i wietrz możesz też czysta lanoline stosować nie trzeba jej zmywac do karmienia :)

2019-03-17 18:53

Cierpliwości. Niestety na początku tak jest, brodawki pękają, bola, nie jest jakoś super. Ale później jest lepiej jak brodawki się zagoja i karmienie jest super :)

2019-03-17 17:04

Do wygojenia brodawek polecam smarować własnym mlekiem i często wietrzyć piersi. Bepanthen, który stosujesz również ma dobre działanie na poranione brodawki. Co do ssania dzieciątka, myślę, że po czasie będzie lepiej jak nabierze większej wprawy przy ssaniu. Warto dać jej jeszcze czas.

2019-03-17 12:07

Justyna lanolina, jak najwięcej wietrzyc, jak karmisz jedna piersią to druga niech się wietrzy w tym czasie i smarowanie własnym mlekiem. Ja na początku też miałam mocno poranione brodawki, ale z czasem problem zanikl całkowicie. Jak dziecko zbyt mocno miażdży ci brodawki to odrazu zabieraj pierś i przystawiaj jeszcze raz, z czasem może wyrobić sobie nawyk, ze jak będzie tak miazdzyc to po prostu pierś będzie zabrana

2019-03-17 11:11

Problem z większą aktywnością w nocy niż w dzień rozwiązał się sam z czasem.